Mojsejovci

(pořad)
Reality-TV
Slovensko, 2005, 65 min

Reality šou známeho manželského páru. Podnikateľka Nora Mojsejová a spevák Braňo Mojsej sa tentokrát rozhodli, že si do domu zavolajú súťažiacich a vyberú jedného, ktorý získa finančnú odmenu. Do šou sa prihlásilo 16 036 záujemcov z celého Slovenska. Na konkurzy do štyroch miest bolo pozvaných 1 800 uchádzačov, z ktorých postúpilo ďalej do hry sto. Z nich bolo v druhom kole vybraných 12 finalistov, ktorí sa nasťahovali na tri mesiace do vily Mojsejovcov. Tu žili denno-denne dvadsaťštyri hodín pod dohľadom kamier, bez akéhokoľvek kontaktu s rodinou a priateľmi. (TV Markíza)

MM_Ramone odpad!

Nehanebné plytvanie filmovým materiálom. Pravda, podivný manželský pár zbohatlíkov z ďalekých Košíc, dominantná Nora a tajtrlík Braňo "Mojsejovci", na to majú kapitál. Prázdni ľudia, ktorí si myslia, že za peniaze sa dá všetko kúpiť. Velice sa mýlia. Však svoju vlastnú reality-show si mohli dovoliť natočiť. Ale načo? Načo bolo dobré si pozvať partiu čudákov ku sebe domov? Čo si tým chceli dokázať? To ja pochopiť neviem. Ale som si sto percentne istý tým, že to čo vyprodukovali je trapný odpad! ()

esopesokeso odpad!

Pičovina najväčšieho kalibru.Vadilo mi, že Mojsejovci podsúvali divákom myšlienku, že to, čo oni robia má nejaký hlbší význam, nejaké posolstvo...Norika Mojsejová prehlasovala, že keby ona chcela, tak môže hrať v romantickej telenovele.A ked som potom počul v šenku vyprávať ľudí po dôkladnom brainwashingu reči ako "Norika je super, Mojsejovci sú fajn.." tak mi bolo normálne až trápne, že v mojom okolí sú až takí vypatlanci.Zo svojích marcipánových kresiel si Mojsejovci diktovali tvrdé podmienky, hrali sa, že oni patria k svetovej elite, že majú na to, aby rozum rozdávali a Norika sa nebránila v priamom prenose zosmiešniť psychicky narušenú policajtku na tabletkách a dohnala ju k slzám...Potom tie slzy prežívali aj samotní Mojsejovci v jednom diele Nikdy nehovor nikdy, ked im Pročko ponúkol fiktivný tučný honorár na novú reality-šou, pričom bolo v skrytej kamere jasne dokázana ich úbohosť, tuposť, nerozhodnosť, riťolezectvo a trápnosť.Áno, Mojsejovci zaplakali v priamom prenose.Tak to dopadá, ked ktosi za každú cenu chce byť slávny ako ten vicemajster sveta v onaniii Marcel Rimel, čo si v Londýne onanoval 6 aj pol hodín zadarmo kara, len aby sa ocitol na 15 minút v televízii a okrem toho nemal čo povedať.Alebo slávny csfd uživateľ The_Fucker, ktorý má nutkavú potrebu ukázať svoju prdeľ celému svetu na youtube a przní pri tom naozajstnú hviezdu - Jima Morissona. ()

tron

„Každý má vlastný štýl, Nemec, Češka či Ír.“ Pozrite sa na to z nadhľadu štyroch kilometrov a z toľkej bizarnosti (už tá úvodná pesnička!) získate iný a podľa mňa rozumnejší pohľad na túto televíznu reality šou. Horolezkyňa! Makepeaceová! Model! Guru! Jožo Ráš! Starosta! Nečudo, že na takúto ťažkú tonáž skromný slovenský národ nebol pripravený. Monty Python je handra. No dobre, to som prehnal. „Ja chcem byť v dóme ááánóóó! Ty chceš byť v dome, ááánóóó!!“ http://www.youtube.com/watch?v=UsZZKaSydsc ()

genetique odpad!

Bez debaty sa jedná o trápnosť najväčšieho rangu, ale tá demencia tejto manželskej dvojice stála zato, aby som si tých úbožiakov občas zapol a schuti zasmial na ich vypláchnutých mozgoch a hlboko zmyselných rečiach. A Markíza na tom ryžovala, pokiaľ si to tí neandrtálci neuvedomili, alebo pokým im za to strápňovanie dobre platili. 0%. ()

Martyr

Toten talentovany gitarovy virtuoz z Kosic Brano, ktoreho Julo Virsik nechcel hravat, tota uspesna fesanda v oblasti uctovnictva Norika a ich pohlad na soubiznis a tote udalosti, ktore hybu svetom. Pre slovakov zaujimave a naucne. ()

• Robertino Stefanelli, prezývaný v súťaži "Nemec", žije v súčasnosti v mestečku pri Zürichu. Pracoval ako manažér pre umelcov, no keďže mal infarkt, od októbra 2018 už nie je zamestnaný. Dana Podhradská, prezívaná v súťaži "Mejkpísová", kvôli účasti v tejto šou prišla o prácu na policajnom prezídiu aj byt. Plánovala o svojich televíznych skúsenostiach napísať knihu, ale nestalo sa. Dnes na internete nájdete množstvo jej vydarených kresieb. (Raccoon.city)
  • Mojsejovci po niekoľkých epizódach šou obvinili v priamom prenose moderátora live prenosov a režiséra z ovplyvňovania rozhodnutí, kto zo šou vypadne. Odhalila sa manipulácia s SMS hlasmi divákov. Nakoniec sa vymenil režisér, miesto Jeffa Minaříka zvyšok šou režíroval Pepe Majeský, ktorý režíroval aj následný projekt s Mojsejovcami – Nora a Braňo. (VasylDeBylak)