Mojsejovci

(pořad)
Reality-TV
Slovensko, 2005, 65 min

Reality šou známeho manželského páru. Podnikateľka Nora Mojsejová a spevák Braňo Mojsej sa tentokrát rozhodli, že si do domu zavolajú súťažiacich a vyberú jedného, ktorý získa finančnú odmenu. Do šou sa prihlásilo 16 036 záujemcov z celého Slovenska. Na konkurzy do štyroch miest bolo pozvaných 1 800 uchádzačov, z ktorých postúpilo ďalej do hry sto. Z nich bolo v druhom kole vybraných 12 finalistov, ktorí sa nasťahovali na tri mesiace do vily Mojsejovcov. Tu žili denno-denne dvadsaťštyri hodín pod dohľadom kamier, bez akéhokoľvek kontaktu s rodinou a priateľmi. (TV Markíza)

WANDRWALL

Sledoval jsem dost poctivě. Zajímavá sonda do života slovenského národa. Určitě do jedné jeho části, aby si jiní nemysleli, že i je háži jen do jednoho pytle. Ale o sondu jde, protože už na konkurs se dostavovalo velké množství lidí, a jedna žena byla pro postup do dalšího kola ochotna se klidně i svléknout. Při tak masovém zájmu a dosti vysoké sledovanosti, kterou tahle REALITY SHOW měla se značně podivuji, že tolik lidí to hodnotí jako ODPAD! Asi patří mezi ty diváky, co se jim to nelíbilo. Mě to ale fascinovalo. Neznal jsem manžele Mojsejovce, takže mě zajímalo co jsou zač. Copak asi dneska dělají ti, co se dostali do hlavní soutěže? PAPULA a spol.? ()

Le_Chuck odpad!

Jeden z najväčších reality shitov, aký kedy brázdil Slovenské obrazovky. Stroskotaný disco-bigbíťak s mastnou burinou na hlave a jeho kyprá polovička, čo vyzerá ako sud plný údených klobások, na ktorý v maskérne omylom namalovali škaredú ženu, si za VSŽ peniaze "šikovnej účtovníčky" kúpili pozornosť polovice Slovenska. A zároveň sa s polovicou rozhádali. Grc, ktorý si nezaslúži aby som si na jeho adresu viac dral prsty. Odpad! 0% ()

zdepapepa odpad!

Čas, co jsem nad tím strávil (naštěstí ho bylo málo) mi už sice nikdo nevrátí. Ale nikdy není pozdě na to varovat ostatní, co by měli co dočinění s těmito pseudo-pseudocelebritami. Osobně jsem ani prvně nevěřil, že by nějaký takovýhle (skutečně s výkřičníkem) odpad mohl přežít byť jen inkubační fázi schvalování. Co je ovšem nejhorší, oni se nevzdávají a Nora vzala stečí další reality show Čápi s mákem. Ale o tom v jiné recenzi. Skoro škoda na takovýto děs plýtvat serverové bajty písmenek a pixely na vašich monitorech... ()

MM_Ramone odpad!

Nehanebné plytvanie filmovým materiálom. Pravda, podivný manželský pár zbohatlíkov z ďalekých Košíc, dominantná Nora a tajtrlík Braňo "Mojsejovci", na to majú kapitál. Prázdni ľudia, ktorí si myslia, že za peniaze sa dá všetko kúpiť. Velice sa mýlia. Však svoju vlastnú reality-show si mohli dovoliť natočiť. Ale načo? Načo bolo dobré si pozvať partiu čudákov ku sebe domov? Čo si tým chceli dokázať? To ja pochopiť neviem. Ale som si sto percentne istý tým, že to čo vyprodukovali je trapný odpad! ()

esopesokeso odpad!

Pičovina najväčšieho kalibru.Vadilo mi, že Mojsejovci podsúvali divákom myšlienku, že to, čo oni robia má nejaký hlbší význam, nejaké posolstvo...Norika Mojsejová prehlasovala, že keby ona chcela, tak môže hrať v romantickej telenovele.A ked som potom počul v šenku vyprávať ľudí po dôkladnom brainwashingu reči ako "Norika je super, Mojsejovci sú fajn.." tak mi bolo normálne až trápne, že v mojom okolí sú až takí vypatlanci.Zo svojích marcipánových kresiel si Mojsejovci diktovali tvrdé podmienky, hrali sa, že oni patria k svetovej elite, že majú na to, aby rozum rozdávali a Norika sa nebránila v priamom prenose zosmiešniť psychicky narušenú policajtku na tabletkách a dohnala ju k slzám...Potom tie slzy prežívali aj samotní Mojsejovci v jednom diele Nikdy nehovor nikdy, ked im Pročko ponúkol fiktivný tučný honorár na novú reality-šou, pričom bolo v skrytej kamere jasne dokázana ich úbohosť, tuposť, nerozhodnosť, riťolezectvo a trápnosť.Áno, Mojsejovci zaplakali v priamom prenose.Tak to dopadá, ked ktosi za každú cenu chce byť slávny ako ten vicemajster sveta v onaniii Marcel Rimel, čo si v Londýne onanoval 6 aj pol hodín zadarmo kara, len aby sa ocitol na 15 minút v televízii a okrem toho nemal čo povedať.Alebo slávny csfd uživateľ The_Fucker, ktorý má nutkavú potrebu ukázať svoju prdeľ celému svetu na youtube a przní pri tom naozajstnú hviezdu - Jima Morissona. ()

• Mojsejovci sa vysielali od 6. marca do 26. júna 2005. Prvé vydanie vysielané 6.3.2005 sledovalo takmer 1,7 milióna divákov a v cieľovej skupine 12-54 ich sledovalo vyše 1,2 milióna divákov. (VasylDeBylak)
  • Túto reality show sprevádzali aj škandály a kontroverzie, napr. falšovanie SMS hlasovania divákov, účasť vtedajšieho starostu obce Čakajovce Oskara Bíra či obvinenie holandskej produkčnej spoločnosti Endemol z nelegálneho kopírovania reality show Big Brother. Aj správanie niektorých súťažiacich vyvolalo pobúrenie, napr. jeden účastník sa porezal a sypal si soľ na rany, iný nadával Mojsejovcom na výzvu, ďalšiu súťažiacu zase Braňo Mojsej požiadal, aby sa vyzliekla do naha. (VasylDeBylak)
  • Oskár Bíro, prezývaný v súťaži "starosta", kvôli súťaži abdikoval na post starostu v obci Čakajovce. Po relácii mal problémy z alkoholom, ktorého sa zbavil až na liečení. V roku 2008 mal obrovské dlhy a robil rôzne práce od smetiara až po predavača záhradných nožníc. Najnovšie ho môžeme vidieť na internete ako ambasádora nórskej farmaceutickej spoločnosti prezentujúci liek proti prostate. (Raccoon.city)