Příběh o Indii

• Velká Británie The Story of India
Velká Británie, 2007, 6x55 min

Pět tisíc let historie. Největší demokracie světa, nukleární mocnost a rostoucí ekonomický gigant. Dnešní Indie je dobře známá po celém světě díky své pracovní síle a počítačovým technologiím. Zároveň je ale tato země jednou z nejstarších přetrvávajících civilizací s neporušenou kontinuitou už od prehistorických dob. Tento dokument ukazuje podivuhodné jevy Indie: neuvěřitelně rozmanitou populaci, kulturu i krajinu a také dramatické okamžiky její minulosti. (oficiální text distributora)

mcleod

Perfektní seriál, ze kterého na diváka dýchnou kouzla a barvy Indie. Spousta zajímavých a pro mě také hodně nových informací z celé mnohatisícileté indické historie, která je úžasně promítnuta až do dnešních dnů, je doplněna nádhernými záběry a nadšenými promluvami průvodce historika Michaela Wooda. Ze začátku toto nadšení trochu překvapí, mnohdy působí až jako přehrávání, záhy je ale zřejmé z čeho jeho nadšení pramení a stává se tak příjemným doplňkem dokumentu. ()

Achab

úžasná série, ve které se člověku oživí místa a znovu pootevřou místa a vzpomínky, které získal na cestě po Indii. ()