Politicko - publicistická relácia Slovenskej televízie. (oficiální text distributora)

MDesign odpad!

Politické relácie až tak pozorne nesledujem, ale aj tých pár pozretí O päť minút 12 mi ukázalo, že ide o reláciu ničoho. ()

Etherium

Ja sa rád pobavím na našich politikoch, a ešte radšej som, keď je tam ostrá výmena názorov- zábavná reality show :D ()

unclejack

Ako diskusnú reláciu to beriem. Je dobré vedieť čo sa v politike hovorí a kto to mieni interpretovať divákom. Na druhú stranu častokrát prichádza mlženie a mlženie, niekedy dokonca nemilá hádka prezentovaná ako trochu sotrejšia argumentácia. Proste Kocúrkovo o dvanástej. ()

KukulienkaHO

Diskusná relácia Slovenskej televízie je... jednoducho nudná. Zvyčajne tam bývajú 3, 4 politici (čo viem, tak vždy iba politici), ktorí komentujú, vysvetľujú a hodnotia určité témy. Máme tam zvyčajne jak koaličných, tak aj opozičných. Témy sa prevažne týkajú nových zákonov, vládnych plánov, nariadený, "balíčkov", ale aj káuz. Čiže skrátka všetkého, čo by mali ľudia vedieť a v čom by mali mať prehľad. A to je fajn. Lenže bežný jednoduchý občan sa v tom stráca, lebo tam všetci hovoria príliš odborne, ale často aj "odborne". Dochádza tam navyše veľakrát k hádkam (lepšie povedané ku škriepkam), ktoré sú niekedy zábavné, ale niekedy je to až moc. Toto by mal usmerňovať moderátor, on by mal udávať tempo, mierniť politikov. No lenže skoro nikdy sa z toho nič nedeje. Politici si tam robia, čo chcú, skáču si do reči, nenechajú druhého hovoriť... Čiže to vyzerá tak, ako keby tam niekto moderujúci ani nebol. A to takto bolo furt, jedno kto to práve moderoval. Ale sú zas objektívny. Chýbajú tomu nejaké pikantnejšie témy (tým nemyslím bulvár, ale predpolitický život politika, vnútorný pohľad do strán, atmosféra v koalícii atď.) Ako celkovo to pôsobí hrozne staromódne, dlhé roky, čo sa to vysiela neprišli žiadne inovácie. Aspoň im teraz zmodernizovali štúdio. A zrejme najväčší problém je to, že tam mávajú často obyčajných poslancov, ktorých málokto pozná. V porovnaní s markizáckym "Na telo" sa jedná o slabý odvar. ()

Jard

V porovnaní s inými slovenskými televíziami je to asi najlepšia politická diskusná relácia, len mi tam až niekedy veľmi chýba tá objektivita. 50% ()

h4 odpad!

S Makarom je to mimoriadne zle moderovaná relácia. Mali by ho nahradiť magičom ..odviedol by lacnejšie tú istú prácu.. ()