Many Faces of Death, Part 7, The

všechny plakáty
USA, 1995, 91 min

Bill Garvey (a.z.), Ulf Findeisen (a.z.)

Dellamorte

Tak som sa doškrabala po sedmičku a pravdu povediac zbytok Mi už ani nechýba. Ten kolotoč úmrtí, nehôd, popráv je už únavný a po konzumácii pár dielov jedným ťahom, nabehne istá splynutosť a je z toho akurát dobre uvarený guláš , ktorý si porcujeś podľa chute. Zbytočná sériovosť na úkor kvality. Nemienim popisovať všetko, čo to obnáša, lebo ten kto sa s tým stretol raz, iste tuší, o čo v týchto dokáčoch ide. Inak ale poho. ()

Kusko.t2

„Toto šokujúce video je siedme v poradí zo série THE MANY FACES OF DEATH. Nebojácny kameraman vás v tejto časti prevedie hnusnými scénami zo života a smrti zatiaľ čo on riskuje svoj vlastný život. Nahliadnite do jedinečného sveta, ktorý dokáže takto len on naservírovať nepredvídateľné tragédie a neľudskosť človeka voči človeku. Upozornenie: Toto je dokument zobrazujúci násilie vo svojej čírej, necenzurovanej podobe a to v plnej grafickej názornosti. Vhodné preto iba pre dospelého diváka.“ Kolotoč na púti smrti si do svojich reťazí opäť raz nabral chudákov z celého sveta, aby si politická smotánka a rôzne záujmové skupiny mohli trocha pogrilovať bežného občana. Občana? Pardon, tak to asi nie, hlavne keď sa pozrieme na vtedajšie praktiky krajín blízkeho východu. Ale späť ku shockumentu ako takému. Medzi scény, ktoré bez servítky nastoľujú zrkadlo spoločnosti patria napríklad: športové nešťastia, vyčíňanie tzv. jednotky smrti (dead squad) v El Salvador, exkurzie v márnici, demonštrácie z viacerých častí sveta, bombové výbuchy v Chorvátsku, Argentíne, Pakistane, Iraku (Bagdad), teroristický útok na letisku „Leonardo da Vinci Airport“ v Ríme, hladomor v Somálsku, prehliadku mučiacich metód, násilie Libanonu, Južnej Afriky, a iné... ### PS – medzi zaujímavosť by som zaradil upravenú (vykradnutú) zvukovú stopu použitú v slučke u kapitoly El Salvador z úvodu dokumentu – jedná sa o inšpiráciu skladbou Bad To The Bone od známej skupiny George Thorogood & The Destroyers. Treba povedať, že názov hitu je skutočne vhodným sloganom pre túto sériu. ()