Čas

• Velká Británie Time
Velká Británie, 2006, 60 min

Michio Kaku, Edwin Hubble (a.z.)

TIME je čtyřdílný dokumentární mini-seriál vytvořený v roce 2006 stanicí BBC. Scénář napsal mezinárodně uznávaný teoretický fyzik Michio Kaku, který je zároveň průvodcem při objevování tajemství času, jeho vnímání člověkem, jeho vznikem i jeho možným koncem a možností cestování časem.
V úvodní epizodě DAYTIME je kladen důraz na člověka, na jeho vnímání času v každodenním životě. Druhý díl LIFETIME se zabývá myšlenkou života - jeho časové omezenosti a možností jeho prodloužení až k nesmrtelnosti. V epizodě EARTH TIME se Michio zamýšlí nad časem geologickým, jak pochody na naší planetě daly vzniknout lidské rase, jak ji formovaly a jak lidé v tomto kontextu vnímají sami sebe. Závěrečný díl - COSMIC TIME, je stručným souhrnem současných poznatků o podstatě času, jeho vzniku, jeho podivných vlastností a teoretické možnosti cestování časem. (chemiq)

lareinna

Tieto dokumentárne filmy nie sú točené na to, aby nám dali jednoznačnú odpoveď na všetko. Jednoznačnú odpoveď tu nenájdete. Prinášajú tony zaujímavých myšlienok, z ktorých prebehne sem-tam mráz po chrbte, jemne niekam smerujú, ale dávajú jednak aj priestor na vypočutie si názoru niekoho iného a predovšetkým utvorenie vlastného názoru. Je na vás, čo s tým ďalej urobíte, ako tieto myšlienky spracujete. Stále vo svete hľadáme odpovede na rôzne otázky a to sa nikdy nezmení. Mnohé odpovede dostaneme a na iné si budeme musieť počkať. ()

NGP

Jen za první dva díly, líbilo se mi, jak tam něco k tomu vysvětlovali. Ale stejně mě by zajímalo přesnější popis fungování biologických hodin a ostatně. Ani vzdáleně podobnou odpověď na otázku PROČ ČAS jsem neslyšela. ()

Compadre

Michio Kaku je neuvěřitelně chytrej člověk a jeho výpovědi hltam jak šílenej. Pokud jste se nikdy nezamýšleli nad takovou tuctovou maličkostí jako je čas, tak tady ho máte rozebranej do detailů. ()