poster

Velká pomsta Bruce Lee

 • Tchaj-wan

  Xiao shi fu yu da sha xing

 • Tchaj-wan

  小師傅與大煞星

 • Jižní Korea

  Jeongmujibo

 • Jižní Korea

  정무지보

 • anglický

  Kung Fu Fever

 • anglický

  Black Dragon Fever

 • anglický

  Bruce Lee Strikes Back

 • anglický

  Never Give Up

Akční

Tchaj-wan / Jižní Korea, 1979, 80 min

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • Flipnic
  **

  Existují filmy špatné a existují také filmy "tak špatné, až jsou zábavné". Rozlišit mezi nimi je velice obtížné a záleží opravdu vyloženě na vkusu, momentálním psychickém rozpoložení a mnoha dalších věcech. Bruce Lee měl několik tzv. "následovníků", prostě asiatů-"herců", kteří mu byli tak podobní, že točili po jeho smrti filmy, které využívaly až zneužívaly jeho slávy. O tomto tématu by se dala napsat celá kniha, ale já se tím tady nechci zabývat. Někteří z těchto "machrů" mi lezou krkem až to hezké není, někteří mne dnes občas docela i potěší a jedním z nich je právě hlavní herec tohoto "prasáckého kung-fu filmu" Dragon Lee (v tomto filmu vystupuje jako Bruce Rhee ...). Bruce je mrtev a zanechává za po sobě knihu zabývající se "prstovou technikou" (samozřejmě bojovou ... tedy alespoň jsem to tak pochopil...) a po této knize prahne hned několik stran. Mezi těmito stranami se ocitne klasicky Bruceův největší přítel a následovník, který sice knihu nemá, ale všechny během filmu vymlátí ... Film samotný naprosto příšerný, děj, dialogy, střih ... strašlivé. Choreografie soubojů není úplně nejhorší, docela se na to dá koukat a hlavně je to sympaticky doplněno těmi strašlivými asijskými ránami, kdy při úderu nebo třeba jen prázdném úderu/kopu se ozve taková ta řacha jak kdyby někdo mlátil bejsbolkou do bambusu ... Soubojů je hodně. Dragon Rhee se samozřejmě nemůže s Brucem absolutně rovnat, ale jako chlapík je to fakt kapitola sama pro sebe ... To známé Bruceho "pištění, kňourání, posklakování, posunky, seběvědomá chůze a pohyby", tak to si osvojil fakt na jedničku a to co znáte od Bruce on předvádí s jěště 10ti násobnou intenzitou!! A to je na tom asi ta největší sranda, to jak napodobuje Bruce Leeho a ty posunky a pohledy, to sem se fakt musel smát ... Rozhodně výborný film na nějakou pivní (alkoholovou či jinou...) párty u někoho doma!! Ale jinak naprostý brak a odpad ...(30.5.2009)

 • Epistemolog
  **

  V úvodu jsou použity záběry z jedné konferenčky, kde je vidět Bruce Lee, vedle něj sedící Little Unicorn a Nora Miao. Záběr má tak vteřinu, poté jsou použity a sestříhány záběry, kdy Bruce Lee telefonuje. Fandové subžánru blaxploitation mohou v úvodním fajtu poznat obávaného Ron Van Cliefa.(1.9.2015)

 • Modiwish
  ****

  Možná jsem magor a blázen, nebo mán dobrou náladu, ale mě se to opravdu docela líbilo. Přiživuje se to na legendě nechutným způsobem a je to na facku, ale pokud to přehlídnu, musím se pouze poprat s primitivním dějem a zápletkou, což už není problém. Soubojů tu je nesčetně mnoho a hej...fakt nejsou zlý a jsou poměrně koukatelný. Je to pro mne veliké překvapení, ale jeden z nejlepších bruceploitationů, jenž jsem kdy viděl...(22.3.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace