8 w poziomie

Sci-Fi / Akční

Polsko, 2008, 90 min

Grzegorz Lipiec

Grzegorz Lipiec

Není to vyloženě Tarantino (na to nemá dostatečně vybroušené dialogy) ani Ritchie (na to málo experimentuje se zpomalovačkami a podobnými efekty), ale rozhodně to jsou hlavní inspirační zdroje pro zběsile přeplácanou a přelidněnou gangsterskou historku, ve které jsou dealeři drog, zloději diamantů, bombové teroristické útoky, zkorumpovaní protidrogoví policisté, nekrofilní zaměstnanec prosektury na speedu, děkovačka za Oscara a neuvěřitelná kvanta jiných různě střelených motivů a postav. Navíc vyprávěné pěkně napřeskáčku a nakonec totálně zacyklené, že se nedá rozseknout co byla příčina a co následek. Ale bavil jsem se u toho výborně až do konce.(4.4.2009)

Nadherny polsky sprosty slovnik, manipulace s casovou kontinuitou a pro divaka ozvlastnujici hra s barvami, ktera je pro nej skvelym voditkem prave v orientaci v case, aneb jak se i totalni becko da udelat s noblesou.(9.4.2009)