Miluj svůj život

You Can Heal Your Life

Dokumentární

USA, 2007, 87 min

Marco Sanchez

Doma máme už strašně dlouho knížku Miluj svůj život ale zatím jsem k ní "nedospěla" a vždycky po pár stránkách jsem ji zavřela.... Před nedávnem se ke mě dostalo pár zajímavých informací na podobné téma a nakonec i tenhle film a musím říct, že tomu prostě a jednoduše věřím!! Chápu a respektuji, že to ale není film pro každého... Ale za mě doporučuji a dávám 4* :))(9.12.2013)

Na myšlenkách, které Louise L. Hay zformulovala ve své knize "ujíždím" už delší dobu, knihu jsem několikrát přečetl a neustále ji doporučuji. Dokument je pěkně natočen, pozitivní energie z něj přímo čiší a narozdíl od možná protřelejšího Tajemství je i více osobitý a více vstupuje k divákovi. Skrze tento dokument ke mně pronikla ryze čistá energie, která tak horlivě tryská z Louise. Miluji svůj život, uctívám se a uctívám Vás, Louise, za to, co jste dokázala a udělala pro lidstvo!(19.6.2011)

Tyto myšlenky jsou mi blízké a rád se dívám na dokumenty/filmy s touto tématikou. Bohužel u dokumentu Miluj svůj život mě vadí to podání. Stejně jako u Tajemství, kde opět myšlenka super, jen mi to přijde natočené jako reklama na zubní pastu. Stačilo se malinko přiblížit filmu/dokumentu The Shift/Proměna s Dyerem a hned by se na to dívalo lépe, i (s přehnanou) metráží, jakou to má...(7.8.2016)

Těžko se tento film hodnotí jako dokument, protože to co přináší se nedá moc přenést a konfrontovat s vědeckým světem a nemá to asi ani za cíl. Nicméně je to další střípek do obrazu kdo vlastně jsme a jak jsme ve skutečnosti mocní, aniž o tom víme. Přináší nový pohled na svět, proto dávám pět hvězdiček. U nás se podobnou problematikou zabývá třeba www.etikoterapie.com Z vlastní zkušenosti doporučuju!(14.7.2010)

Když si člověk dovolí upustit od všech předsudků co má, od všeho co má zakořeněno a zažito a jde do tohohle filmu (nebo i do stejnojmenné knihy, kterou tímto vřele doporučuji) s otevřenou myslí, pak má celé učení Luise Hay své kouzlo a chtě nechtě musím i já zarytý pesimista a přízemní člověk říct, že na tom celém vážně něco je a to je. Samozřejmě vše závisí na tom, jaký má člověk k tématu přístup. Pokud se do toho vrhnete s pocitem že to je kravina, tak věřím, že není šance si cokoli odnést. Pokud jste ochotní (třeba jen lehce) uvěřit tomu, že alespoň část těch "mouder" může být aplikovatelných a fungujících, pak možná s překvapením zjistíte, že jsou vážně (alespoň částečně :D a s trochou osobní modifikace) fungující...“We forget that we create the situations, then we give our power away by blaming the other person for our frustration. No person, no place, and no thing has any power over us, for “we” are the only thinkers in our mind. We create our experiences, our reality, and everyone in it. When we create peace and harmony and balance in our mind, we will find it in our lives.”(27.11.2015)

• - Kniha "Miluj svůj život", která byla publikována v roce 1984, byla přeložena do 29 různých jazyků, je k dispozici ve více než 35 zemích, a v roce 2013 bylo prodáno více než 35 milionů kopií po celém světě. (Dragoni)

• - Dokumentární film vznikl na motivy knihy "Miluj svůj život" v roce 2007, kniha byla adaptována do dokumentárního filmu se stejným názvem, scénář napsal Gay Hendricks a dokument režiroval Michael A. Goorjian. (Dragoni)

• - Afirmace je pozitivní myšlenka, která mění zatuhlé myšlení. (Dragoni)