poster

Miluj svůj život

 • USA

  You Can Heal Your Life

Dokumentární

USA, 2007, 87 min

Hrají:

Marco Sanchez
 • schizmo
  ****

  Film, který by vám měl změnit život, jste-li ochotni se změnit. Velmi zajímavý dokument stroze mapující životopis a práci převratné spisovatelky a duchovní léčitelky Louise L. Hay, která svými jedinečnými teoriemi o způsobu myšlení pomohla změnit životy mnoha lidem. Film, který poodkrývá tajemství pozitivního myšlení, síly lečit sebe samotné, podstatě odpouštění či teorie o tom, že druhé můžete milovat až tehdy, pokud dostatečně milujete sebe...(16.10.2013)

 • Dragoni
  ***

  Smutné příběhy několika lidských osudů, které se i přes svou bolest v minulosti dokázali najít pozitivní budoucnost a to i díky knize Louise L. Hay, kterou napsala Louise L. Hay a je o tom (stručně) "Jak změnit své myšlení, aby jste mohli změnit svůj život". Zajímavé myšlenky, které by stačilo rozvést v pouhých 50 minutách namísto 90-ti. To že pozitivní myšlení a celkový pozitivně naladěný psychický stav má vetší moc než tucty prášků není žádnou novinkou.(1.9.2013)

 • Specs
  ****

  Hlášky: host: - "Mým největším úspěchem v životě bylo, když jsem byl schopen odpustit. Vlastnímu otci, který odešel. Opustil rodinu kvůli ženě se třemi dětmi do věku 4 let. Velmi často medituji, modlím se k němu a děkuji mu za to, že přišel na svět a dal mi nejdůležitější lekci, jakou jsem kdy dostal: JAK ODPOUŠTĚT." & vypravěčka: - "Miluji se. Proto věnuji láskyplnou péči svému tělu. Miluji se. Proto si zařizuji pohodlný domov. Miluji se. Proto vykonávám zaměstnání, které mě opravdu baví. Miluji se. Proto se chovám ke všem lidem láskyplným způsobem. Miluji se. Proto odpouštím minulosti a zcela se ji zbavuji. Miluji se. Proto žiji v současnosti, prožívám každý okamžik jako dobrý a vím, že moje budoucnost je jasná, radostná a jistá, protože jsem milované dítě vesmíru a vesmír se o mě láskyplně stará." & vypravěčka: - "Všechny mé vztahy jsou harmonické. Jsem hluboce naplněna tím, co dělám. Každá zkušenost je úspěch. Zasloužím si to nejlepším a přijímám to. Naslouchám s láskou a sdělením svého těla. Jsem zdravá a dokonalá. Vyjadřuji vděčnost za všechno ve svém životě. Každý den mi přináší nová báječná překvapení."(17.9.2011)

 • sniperjozef
  ***

  Tyto myšlenky jsou mi blízké a rád se dívám na dokumenty/filmy s touto tématikou. Bohužel u dokumentu Miluj svůj život mě vadí to podání. Stejně jako u Tajemství, kde opět myšlenka super, jen mi to přijde natočené jako reklama na zubní pastu. Stačilo se malinko přiblížit filmu/dokumentu The Shift/Proměna s Dyerem a hned by se na to dívalo lépe, i (s přehnanou) metráží, jakou to má...(7.8.2016)

 • Marqta
  ****

  Když si člověk dovolí upustit od všech předsudků co má, od všeho co má zakořeněno a zažito a jde do tohohle filmu (nebo i do stejnojmenné knihy, kterou tímto vřele doporučuji) s otevřenou myslí, pak má celé učení Luise Hay své kouzlo a chtě nechtě musím i já zarytý pesimista a přízemní člověk říct, že na tom celém vážně něco je a to je. Samozřejmě vše závisí na tom, jaký má člověk k tématu přístup. Pokud se do toho vrhnete s pocitem že to je kravina, tak věřím, že není šance si cokoli odnést. Pokud jste ochotní (třeba jen lehce) uvěřit tomu, že alespoň část těch "mouder" může být aplikovatelných a fungujících, pak možná s překvapením zjistíte, že jsou vážně (alespoň částečně :D a s trochou osobní modifikace) fungující...“We forget that we create the situations, then we give our power away by blaming the other person for our frustration. No person, no place, and no thing has any power over us, for “we” are the only thinkers in our mind. We create our experiences, our reality, and everyone in it. When we create peace and harmony and balance in our mind, we will find it in our lives.”(27.11.2015)

 • - Afirmace je pozitivní myšlenka, která mění zatuhlé myšlení. (Dragoni)

 • - Dokumentární film vznikl na motivy knihy "Miluj svůj život" v roce 2007, kniha byla adaptována do dokumentárního filmu se stejným názvem, scénář napsal Gay Hendricks a dokument režiroval Michael A. Goorjian. (Dragoni)

 • - Kniha "Miluj svůj život", která byla publikována v roce 1984, byla přeložena do 29 různých jazyků, je k dispozici ve více než 35 zemích, a v roce 2013 bylo prodáno více než 35 milionů kopií po celém světě. (Dragoni)