Hotel 'U mrtvého horolezce'

• Estonsko 'Hukkunud Alpinisti' hotell (více)

Fantasticko - kriminální dobrodružství pod vrcholy ledovců. (oficiální text distributora)

Šakalík

Tenhle film jsem viděl v původním znění (estonsky - velmi zajímavý jazyk) s anglickými titulky. Po celou dobu projekce jsem přemyšlel, zda Chytilové "Vlčí bouda" tak trochu nečerpá právě z tohoto snímku. Má to mnoho společného (pozor SPOILER odlehlá chata kdesi v horách zasypaná sněhem, mimouši, psychologické ladění snímku). Takže když řeknu, že Vlčí bouda se mi absolutně nelíbila (dal jsem jí celou jednu *), tak asi nepřekvapí, že "Hotel U mrtvého horolezce" u mě nedopadne o moc líp. Tak nějak je to celé o ničem, herecké "výkony" alá Vlčí bouda, celkově nuda, nuda, nuda. ()

r_t_fish

Oproti predloze zjednodusene a ocesane, ale scenar psali samotni Strugacti. Trosku kulha rezie, usledovat napoprve cely temny a klopytajici pribeh neni snadne a vypraveni zadrhava. Vynikajici je naopak noirova atmosfera a predevsim vytvarna stylizace, interiery, detaily tvari, odrazy v zrcadlech i samotne udoli s hotelem. Kamera caruje a herci se umyslne matozne potaci prostorem. Dvojity Fassbinder riznuty Kafkou. ()

swiss

Tento pomalý film funguje spíš jako psychlogická studie. Atmosféra je hustá. Srovnání s Vlčí boudou je nasnadě. Ale kniha dává větší smysl a je zábavnější.... ()

rivah

Skvělá klaustrofobní atmosféra místa i v hotelu, výborná hudba, napínavý příběh i film noir. Ale celek nevyznívá optimálně..../Film zhlédlo 17,5 milionu sovětských diváků a byl prodán do 28 zemí/. (max.70%) ()

harycek

Nějak jsem to nemohl strávit!? "Je těžké být bohem nylo mnohem lépe zpracované! Ale je to i dějovým umístěním!? ()

Brenda.Ch

Četla jsem několikrát literární předlohu, která je samozřejmě lepší, protože je to sci-fi detektivka se vším všudy. Beru na vědomí kdy a kde film vznikl, pro mě je to spíše taková vzpomínka na dětství, kdy jsem to viděla v televizi. Ke kladům flmu bych počítala prostředí, kde se natáčel a hlavně hudbu, která je překvapivě dobrá. Když pominu dost špatnou práci s kamerou a další nedostatky, určitě je velkým záporem vykreslení inspektora Glebskyho, který měl v knížce morální sci-fi dilema a pral se s ním chlapsky, ale ve filmu je podaný jako naprostý kretén. Budiž to přičítáno k omezené délce filmu, do kterého nejde nacpat všechno. :-) A co mě totálně dostalo - to je ta estonština, či co je to za jazyk. Je krásná. ()

Kkahunaa

Nepříliš vydařená detektivka á la staré chandlerovky s prvky sci-fi. Detektiv inspector Glepsky (Uldis Pucitis) přijíždí do hotelu vyšetřit neobvyklé události. Čím vice se snaží používat své rácio, tím více se oddaluje skutečnosti. ()

Světloslav

Platón a vůbec antická filosofie nabídla několik důležitých klíčů, i k pojmu spravedlnost. Bratři Strugačtí se zamýšlejí nad tím, dle mého skromného názoru, lze-li tyto definice (zjednodušené do zákonů) aplikovat na mimozemské civilizace. A je-li k této aplikaci dobrý normální policejní inspektor. Ve filmu k tomu pěkná stylová syntetizátorová muzika odpovídající i roku vzniku. A spousta záběrů do sluníčka, bylo to příjemné. Sympatický bernardýn Lel. ()