Drsný sever aneb 7 dní života

Komedie / Akční / Drama

Česko, 2009, 59 min

• ktzc

Když vezmu v potaz, že se jedná o amatérský projekt a přimhouřím oko, tak můžu říct, že snímek je celkem vydařený a i koukatelný. Ovšem, ty scény s mafiány byly směšné. Vyzdvihuji kameru a hudbu, ty byly na celém filmu asi nejlepší. Taktéž herecké výkony hlavního hrdiny a hlavně jeho matky a Standy byly pěkné. Film mě docela bavil a hodnocení zde na csfd mi připadá dost přísné.(10.7.2009)

Není to tak zlé, jak naznačují místní hodnocení (2%). Především je třeba si uvědomit (a film samotný nám to dá vědět přímo v úvodních titulcích), že je to amatérský projekt a také má všechny nectnosti a slabiny s tím spojené - herecké výkony jsou o ničem, dialogy příšerné (zvláště výslech mafiánů - ti jsou obzvláště k smíchu), záznam zvuku klasicky špatný a střih by také potřeboval trochu doladit (vím z vlastní zkušenosti, že se jím dá zachránit dost a ještě dokáže snímek pozvednout). Násilí je inscenováno velmi diletanstsky (úvodní poznámka o násilí na ženách mě málem odradila) - nedovedu posoudit, jestli se toto zlepšuje v necenzurované verzi, viděl jsem pouze tu původní, každopádně se to i v amatérských podmínkách dá sehrát daleko lépe. Odvážil bych se vyzvednout kameru, ta je asi na celém filmu nejlepší. Přes veškeré výhrady mě snímek bavil víc než některé profesionální, co jsem v posledních dnech viděl.(6.7.2009)

• dizyhc

Neviem či je dobre že som sa najprv dostal k filmu život není krásný a až potom k tomuto.Ak by som mal porovnávať tak..to sa v podstate ani nedá..nudné..ľahko predpovedatelné v trailery..odporná kerka na ksichte..a nudné herecké výkony...a priznajme si že hodina a pol je trochu veľa..bez predsudkov ODPAD(30.12.2009)

• adamo_znk

jedna za Standu ! Dal bych i víc, kdyby to nebyla taková vykrádačka ZNK .... když jedna z goril v autě !!! řekla že má hlad, tak sem uplně vyprsk smíchy ...(19.6.2010)

• ppolda

Na tomto počinu je smutné, že je myšlen vážně. Kdyby to měl být¨humorně pojatý snímek, daly by se odpustit ty chyby. Dialogy, herci, zvuk... Je to dost primitivní. Víc jsem se rozhodně bavil u "konkurnčního" snímku Život není krásný, který do 28 minut vměstnal víc uvěřitelného násilí a přesto nenechá nikoho na pochybách, že jde o recesi. V Drsném severu jsem nevěřil nikomu nic. Dávám jednu hvězdičku za bezdomovce Standu, který jako jediný svou roli sehrál na jedničku.(6.9.2010)

• - Bezdomovce Standu hraje opravdový bezdomovec, který žije na ulici již 20 let. (n.destroy)

• - Celý film je točen pouze v zimním období. (n.destroy)

• - Rodiče a bratr Viktora ve filmu jsou ve stejném příbuzenském vztahu i ve skutečnosti. (n.destroy)