Letadlová loď Enterprise

Pomocí nejmodernější počítačové animace můžete sledovat vojenské operace slavné letadlové lodi od počátku války v Pacifiku až do porážky Japonského císařství v září 1945.
Série amerických dokumentárních rekonstrukcí:
6.-Šedý přízrak
7.-Pekelné kladivo
8.-Den "D" v Pacifiku
9.-Bitva v Leytském zálivu
10.- Kamikaze (oficiální text distributora)

Jan.Cada1

Víte, když vás dokumentární seriál donutí se o dané téma více zajímat, tak je jeasné, že je zpracován skvěle. A to se mi přesně stalo u Letadlové lodě Enterprise. V seriálu je výborně zachycena cesta nejslavnější letadlové lodě 2 sv. války - od Pearl Harboru až po finální porážku Císařského námořnictva. Autentické komentáře námořníků z lodě, letců a skvělý český dabing příjemně doplňují pěkné (i když dnes již ne nejmodernější) animace. BBC je v tomhle prostě nejlepší. ()

selekce

Skvělý dokument na úterní večery. Enterprise byla jednou z mála lodí, která se účastnila většiny velkých bitev a až na pár šrámů majestátně "proplula" celou válkou. ()

tartan

Zaujímavá dokumentárna séria o zaujímavom - v zmysle pestrom a dramatickom - osude jednej z najslávnejších vojnových lodí nielen 2. svetovej vojny. Možno to nie je objektívne, vyvážené a dokumentárne triezve, ale mne sa na to dobre pozeralo a veľmi kvitujem, že takéto dokumenty (ešte napr. aj podobné Dogfights, či o niečo kvalitnejší franc. Trafalgar) vôbec vznikajú. ()

kosaka

Poměrně zajímavá dokumentární série, která Vás provede celou pacifickou částí války. Je plná svědectví veteránů, vyjádření expertů a historiků, různých rozborů a animací, technických detailů i autentických záběrů. Až přehnaný patriotismus bych přešel. Co jí ale v mých očích hodně sráží je několikanásobné opakování jednotlivých částí, některé záběry se opakují snad pětkrát, kdy už na ně opravdu nikdo nemůže být zvědavý. A vyjadřování 1st sgt. Williama Bodettea bych nejradši vystříhal, ačkoliv věřím, že všechna ocenění získal po zásluze. ()

DansteR

Velmi dobrý válečný dokumet pro člověka, který se vyloženě zajímá. Pro někoho kdo chce jen mít přehled je to trochu moc dokola. Můj dojem kazí ten jednostraný pohled američanů. To ale na pravou míru trochu srovnávají sami veteráni (snad neovlivněni režií) se svými zážitky a zkušenostmi. Na závěr velké plus patří vizuální stránce dokumentu (i přes těch pár chybiček) ()

unclejack

Animácia bojov je podarená a hlavne tie silné príbehy! Skutoční ľudia ako napr. Stanley Vejtasa boli pozvaní a môžu sa podeliť s tým ako to vlastne vtedy v Pacifiku bolo. Pekne zrozumiteľné prevedenie najdôležitejších bitiek , ale aj život na palube plávajúceho kolosu sa prelínajú a spolu tvoria jedinečný dokument o národných hrdinoch. Americký pohľad na vec sa však nezaprie. ()

Jurij

Nej dokumenty umí jen v BBC, to mi nikdo nevymluví a tenhle cyklus je toho důkazem. Zpracovaný po vyzuální stránce je skvěle, to se popírat nedá, ale s historiskou přesností je to už bohužel jinak - od chvíle co jsem v záběrech zahlédl německou Graf Spee jsem bral celou serii jen jako odpolední rozptýlení. Navíc ty typicky vlastenecké komentáře - no fuj... ()

sponeck

Americká propagandistická hloupost, zamlčující a zkreslující polovinu věcí. Raději kdyby ČT koupila něco pořádného od BBC. Počítačová grafika to bohužel zachránit nemůže i když je působivá. ()

Dr.dogous

„Cílem války není padnout za svou vlast, ale donutit ty parchanty na druhý straně, aby padli za svou (George Patton). Válka v tichomoří z pohledu mariňáků na letadlové lodi Enterprise, zpracováno v zajímavém dokumentu, obohaceném o počítačové simulace bitev. Dokument je proložen i osobním svědectvím účastníků, komentáři vojenských odborníků. 79% ()

Orbitus

Pěkné animace, a věrné vylíčení hrůz 2. světové války v Pacifiku. Překvapilo mně, že se zde našlo pár animací ze seriálu Letečtí stíhači v boji. Ale jinak poměrně dobrý dokument o letadlové lodi nesoucí jedno z nejslavnějších jmen v historii. ()

profeek05

Výborný dokument s působivým zpracováním, krátkým popisem spusty typů vojenské techniky, očitými svědectvími a ukázkami nejvýznamnějších námořních/leteckých bitev v Pacifiku. Jen se mi moc nezamlouvalo časté opákování stejných záběrů (že by líní grafici?) a rozhodně by tento dokument získal víc na váze, kdyby obsahoval alespoň svědectví i japonských vojáků. Zde se ale potvrzuje citát Dějiny píší vítězové. Ale co taky čekat, u amerického díla o americké letadlové lodi? ;-) ()