Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Sci-Fi
  • Krimi

plakát

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Dvojka v mých očích rozhodně trumfla jedničku. Moderní pojetí kamery a děj našlapaný optimismem a radostí vám prostě zaručeně zvedne náladu. Přidejte k tomu božsky hrající krásnou Lily James a máte bombastickou nenáročnou večerní podívanou. Jo a písničky zase topový, stejně jako v jedničce.

Mamma Mia! (2008)

Po opravdu dlouhé době jsem se dostal k tomuto světoznámému kousku a musím uznat, že i když to není zrovna můj top žánr, tak jsem se pěkně bavil. Zápletka vtipná, některé hlášky fakt boží, ale korunu tomu jednoznačně dávají ABBA songy, které prostě chcete slyšet zas a znova. Trošku mě zklamal divný český překlad písniček, já bych je osobně nechal titulky v originále, abych si taky mohl pěkně zaspívat. Taky neuzavřený závěr jsem trošku nečekal ale budiž. Skvělá nenáročná noční podívaná, při které se člověk rozhodně nenudí a párkrát se i zasměje či malinko trsne.

plakát

Hra na oliheň (2021) (TV seriál)

Originální jihokorejský seriál byl určitě skvělým překvapením a skvělou výplní do dlouhých podzimních večerů. Celou první sérii jsem čekal nějakou hlubší pointu, ale té jsem se nakonec příliš nedočkal. Překvapení se starým pánem bylo dost nápadné námětu z jiných filmů, ale budiž. Celkem mě ty jeho filozofické kecy ale stejně sraly. Uvidíme, zda po úspěchu první série bude navazovat další. Dějově by seriál mohl být něco ve stylu Hunger Games, kdy také v prvním filmu byla hlavní postava "obětí" a následně se stala odpůrcem "režimu". Skvělé herecké výkony a hudba, slabší (i když velmi originální) scénář by chtěl ještě dotáhnout k dokonalosti. Třeba bych víc rozvedl zápletku s policií a bráchou detektiva. Celkově hodnotím 4* a určitě doporučuju.

plakát

Hra na oliheň - Jeden šťastný den (2021) (epizoda)

Poslední epizoda přinesla dějový zvrat a připravený konec na případnou další sérii. Celkově ale myslím, že mohla být lepší.

plakát

Hra na oliheň - VIP (2021) (epizoda)

Konečně se v této epizodě člověk dozví "hlubší" smysl her.

plakát

Hra na oliheň - Kganbu (2021) (epizoda)

Smutný, leč nevyhnutelný osud potkal v tomto díle několik důležitých postav. Další budou zcela jistě přibývat

Ovládací panel