Diktát

(pořad)
Rodinný
Česko, 2004, 22 min

Spolu se Zdeňkem Svěrákem si můžete ověřit své znalosti jazyka mateřského a zároveň se vžít do údělu svých dětí. (oficiální text distributora)

Mr.nachos

Při čtení některých zdejších komentářů je i úplnému debilovi jasné, že by to chtělo lepší znalosti českého pravopisu. Ve škole jsem diktáty neměla zrovna v lásce, ale s potěšením jsem zjistila, že nejsem takovej češtinářskej trotl jak jsem si původně myslela. Škoda, že dneska dávají v televizi stupidní pořady místo takových jako byl tenhle. ()

route60

Diktát? to jsem ve škole nemusel ale je fajn si ledacos připomenout, rád jsem se na to koukal, pane Svěrák děkuji. ()

Nerdvana

Nostalgicky vzpomínám na všechna odpoledne, kdy mě babička vyzvedávala z družiny a pak mi pustila Diktát. Tehdy jsem to nesnášela, ale při kvalitě dnešních tiskovin a blogů jsem ráda, že jsem se dívala. ()

axis774

Skvěle, není nad to si zopakovat pravopis. Navíc vše zdůvodněno učitelem. Už jen za to 5 hvězdiček. A ti co to berou jako tyranii, ať píší dále souvětí plná chyb. ()

m.a.rtin

Pamatuji si, že si vždycky každý stěžoval, že Svěrák diktuje moc rychle :-D. Jo, a taky že během opravování přeskakuje z jednoho slova na druhé a nikdo nestíhá kontrolovat. Celkově myslím, že to byl milý pořad, i když v dnešní době by se už asi neudržel... ()