Vetřelci dávnověku - Série 4 (2012) (série)

Šediváci (S04E03)

(epizoda)
  • USA The Greys
Dokumentární / Historický / Mysteriózní
USA, 2012, 44 min

LuiCJ

Táto epizóda nemala absolútne hlavu ani pätu. The Greys sa "zameriava" na takzvaných "šedivákov" (v angličtine Grey aliens). Táto podoba/druh mimozemskej rasy je veľmi používaný či už vo filmoch alebo literatúre a väčšina ľudí si mimozemské bytosti predstavuje práve takto. O ich existencii sa stále vedú diskusie a výskumy, smutné je, že táto čast pomáha odhaleniu ich skutočnej existencie iba minimálne. Šediváci sa prevažne v minulosti spájali s mnohými údajnými mimozemskými únosmi a prípadmi týkajúcich sa UFO. Jedným z nich bol aj Roswellský prípad z roku 1947 ktorý mal svet "presvedčiť o existencii mimozemšťanov. Išlo o údajné pozorovanie a následne pád mimozemského plavidla. Príde mi však, že v tejto časti túto problematiku vôbec riešili, kedže tento prípad bol už dávno uzavretý. Išlo o prístroj upevnený na balóne patriaci americkému monitorovaciemu, prísne tajné programu Mogul. No a tento balón spadol práve na pole, kde sa mala roswellská udalosť odohrať. Hocijaké ďalšie špekulácie v tejto častí sú úplne zbytočné. Kedže pozerám Votrelcov DÁVNOVEKU, musíme to s tou históriou nejako prepojiť. Na to v epizóde prichádzajú ďalšie, častokrát hlúpe, hypotézy snažiace sa prepojiť šedivákov s historickými národmi ako napr. Sumeri. Popravde, som sklamaný, nepáči sa mi ako tento seriál napreduje. ()