Reklama

Reklama

Videokracie

  • Švédsko Videocracy (více)
Dokumentární
Švédsko / Dánsko / Velká Británie / Finsko, 2009, 85 min

Obsahy(1)

V Itálii měl na televizní průmysl po tři dekády vliv pouze jediný muž. Jako televizní magnát a posléze prezident, Silvio Berlusconi vytvořil perfektní systém televizní zábavy a politiky. Dokument zobrazuje následky televizního experimentu, jemuž jsou Italové vystaveni už po více jak 30 let a zavede až do těch nejvyšších sfér, dokonce i k prezidentskému letnímu resortu na Sardinii. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (14)

Radko 

všechny recenze uživatele

Pozadie Berlusconiho tv impéria pohľadom zvnútra televíznych zábavných a politických estrád: hoci v Taliansku sa to mieša jedno do ruhého, keďže šéfom krajiny je majiteľ 90% tv staníc. Osobne sa mi to páčilo viac, než portrét dlhoročného talianskeho premiéra Giulia Andreottiho s názvom Il Divo, nakoľko to bolo zrozumiteľnejšie a hlavne omnoho vtipnejšie. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Jasně, na první pohled je to hodně prvoplánové a kritizuje se zde to, co Berlusconi dokázal s italskou televizí a kam až se dostal. Přece jen je zde ale vidět síla propagandy, která ani po zkušenostech s Hitlerem neslábne. Jen Berlusconi alespoň nenadělal tolik bordelu. Přesto je s podivem, jak dlouho byl u moci. Ale tohle snímek tolik nezdůrazňuje. ()

Reklama

Miagy 

všechny recenze uživatele

Dokument zobrazuje talianske médiá, prevažne televíziu, na ktorú ma vplyv bývalý premiér S. Berlusconi. Zaujímavý je aj pohľad na paparazzov, na hercov a pod., ktorí aj tak vo svojej podstate Berlusconiho obdivujú. Nevtipné sú však tri posledné titulkové rebríčky : o postavení žien, o čerpaní informácií Talianov a o slobode médií...jedna veľká talianska katastrofa. ()

SensationW 

všechny recenze uživatele

Ne zda jsou, ale na kolik jsou objektivní naše média a veškeré sdělovací prostředky? Tak např tato otázka mi vyvstala po shlédnutí snímku Videokracie. Zajímavý ponor do italského mediálního světa ovládaného zástupcem vlády Berlusconim. Tato osoba je neustále terčem kritiky od evropských zemí, že díky jeho podílům v oblasti médií ovlivňuje veřejné mínění ve svůj prospěch. V Itálii je dost velký problém uvěřit tomu, co řikají média. Lidé apriori zpochybňují vše, co se prezentuje jako možná "pravda", eventuálně je "pravda" už ani nezajímá.. Ve filmu se objevují další dvě postavy, mezi neimiž je vzájemná vazba..Berĺusconiho přítel italský producent Lele Mora a Mory přítel Corona, jež fotografuje celebrity v různých nečekaných situací a následně fotky za vysokou cenu prodává. Je zde vidět vysoká propojenost politiky, médií a celebrit. Vtipná byla hláška mega narcistického metrosexuála Corony, který prohlásil: "Jsem Rodin Hood moderní doby - bohatým beru, chudým nedávám, ale vše si nechávám". Nebo v další scéně se Lele Mora během rozhovoru přiznává k obdivu fašistického vůdce Benita Mussoliniho, vytahuje mobil a pouští fašistickou hymnu.. lehce komické, nic méně jde z toho mráz po zádech..brrr. Snímek se mi líbil, následná debata s režisérem Erikem Gandini také byla výborná ( režisér je príjemný, ukecaný, inteligentní a vtipný:) ()

neoBlast 

všechny recenze uživatele

Celkem asi bych se shodl s ostatními fanoušky zde na čsfd, film nemá moc koncept, je prázdný, technicky slabý. Ale mě právě toto přišlo jako skvělá mozaika zdánlivě nesouvislých segmentů. Film má opravdu VELMI široké, nezpracovatelné téma a raději než popisný kousek jsem dostal náladotvorný rámec s depresivní hudbou Davida Österberga, která připomíná snad i něco z kultovní Quatsi trilogie. Itálii tento dokument nespasí, ale zápisem doby a krize společnosti je brilantním. 75 % ()

Galerie (21)

Zajímavosti (1)

  • Berlusconiho televízne stanice Mediasetu a verejné vysielanie RAI odmietli uviesť trailer k filmu. (baruss)

Reklama

Reklama