Reklama

Reklama

Videokracie

  • Švédsko Videocracy - Basta apparire (více)
Dokumentární
Švédsko / Dánsko / Velká Británie / Finsko, 2009, 85 min

V Itálii měl na televizní průmysl po tři dekády vliv pouze jediný muž. Jako televizní magnát a posléze prezident, Silvio Berlusconi vytvořil perfektní systém televizní zábavy a politiky. Dokument zobrazuje následky televizního experimentu, jemuž jsou Italové vystaveni už po více jak 30 let a zavede až do těch nejvyšších sfér, dokonce i k prezidentskému letnímu resortu na Sardinii. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (14)

Radko 

všechny recenze uživatele

Pozadie Berlusconiho tv impéria pohľadom zvnútra televíznych zábavných a politických estrád: hoci v Taliansku sa to mieša jedno do ruhého, keďže šéfom krajiny je majiteľ 90% tv staníc. Osobne sa mi to páčilo viac, než portrét dlhoročného talianskeho premiéra Giulia Andreottiho s názvom Il Divo, nakoľko to bolo zrozumiteľnejšie a hlavne omnoho vtipnejšie. ()

liuk 

všechny recenze uživatele

Šíleně bezkoncepční dokument. Nehledá vůbec společenské příčiny a důsledky mediokracie. Místo toho naváže na tvrzení o více mediálních silách v současné Itálii tím, že další polovinu dokumentu věnuje nějakému paparazzimu, kterému se povedlo vyfotit Berlusconiho štětkózně oháknutou dcerku. A i další persony, co tam vystupují jakoby důkaz Berlusconiho kulturní úpadkové revoluce, jsou fakt pofiderní. Třeba paní, která bydlí vedle Berlusconiho známé vily v Sardinii, a která pracuje jako fotografka na jeho akcích, a pak prodává tyto fotky na internetu. A abychom nesledovaly jen zhýčkaná, nenasytná hovada, tak se filmem prolíná příběh zpívajícího dělníka, který se chce dostat do televize. A takhle generalizující a neinforumující je vlastně celý dokument. Nemohl jsem si nevzpomenout na parafrázi hlášky z traileru na American Carol: "Miluju Itálii, a proto musí být zničena." Aspoň že je film občas docela i vtipný, ale asi to neměl být hlavní účel: Berlusconiho volební klip. Už jen kvůli němu ale stojí za to být aspoň viděn. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Jasně, na první pohled je to hodně prvoplánové a kritizuje se zde to, co Berlusconi dokázal s italskou televizí a kam až se dostal. Přece jen je zde ale vidět síla propagandy, která ani po zkušenostech s Hitlerem neslábne. Jen Berlusconi alespoň nenadělal tolik bordelu. Přesto je s podivem, jak dlouho byl u moci. Ale tohle snímek tolik nezdůrazňuje. ()

Aelita 

všechny recenze uživatele

Třicet let "experimentu" na italském lidu neboli brainwashing po berlusconsku. ___ Tento dokument mi v něčem připomněl všechny diskuse, chaty, fora a jiné virtuální prostory s neomezenou možnosti vyjadřování (včetně čsfd). Ukazuje se totiž, že myšlení mas je jako voda - když ho neomezují a netvarují nějaké hranice a plochy, vždy klesne na tu nejnižší možnou úroveň. Humanizace, zušlechťování je kultivace, bez které lidstvu vládne vulgarokracie. Ale možná vše záleží jen na tom, jaká společnost se sejde. Na myšlení mnohých lidí je totiž i Berlusconi krátký. Nejsem moc optimistická nebo naivní? Snad ne, jinak bychom přece již dávno byli po uši v hnoji. Jsou tu ale jedinci, kteří ten hnůj periodicky odhazují jak bájný Hérakles v Augiášových chlévech společnosti i sebe sama. ___ P.S. Tou kultivací nemyslím jen Kulturu zvenku, ale hlavně Kulturu zevnitř - tedy sebekultivaci k nedostižným ideálům z vlastního přání a podnětu. ()

iommi 

všechny recenze uživatele

Téma nevyčerpateľná a možno aj neobsiahnuteľná, spracovanie do veľkej miery mizerné. Film dokopy nepovedal nič, čo by som už nevedel, naopak nepovedal nič čo by som ešte chcel vedieť. Čakal som väčšiu hĺbku, napriek tomu stojí za pozretie. Čo sa tej vtipnosti týka, mne sa väčšinou pri "vtipných" scénach ježili chlpy. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (1)

  • Berlusconiho televízne stanice Mediasetu a verejné vysielanie RAI odmietli uviesť trailer k filmu. (baruss)

Reklama

Reklama