poster

Videokracie

 • Švédsko

  Videocracy - Basta apparire

 • slovenský

  Videokracia

 • anglický

  Videocracy

Dokumentární

Švédsko / Dánsko / Velká Británie / Finsko, 2009, 85 min

Režie:

Erik Gandini
(další profese)
 • iommi
  ***

  Téma nevyčerpateľná a možno aj neobsiahnuteľná, spracovanie do veľkej miery mizerné. Film dokopy nepovedal nič, čo by som už nevedel, naopak nepovedal nič čo by som ešte chcel vedieť. Čakal som väčšiu hĺbku, napriek tomu stojí za pozretie. Čo sa tej vtipnosti týka, mne sa väčšinou pri "vtipných" scénach ježili chlpy.(6.12.2010)

 • T2

  Rozpočet €150,000Tržby USA $20,598Tržby Celosvetovo $1,170,817(30.4.2010)

 • Dr.Kongo
  ***

  Dal jsem sice 3* (asi slabost pro Itálii), ale 100% pravdu má liuk.(2.1.2015)

 • liuk
  **

  Šíleně bezkoncepční dokument. Nehledá vůbec společenské příčiny a důsledky mediokracie. Místo toho naváže na tvrzení o více mediálních silách v současné Itálii tím, že další polovinu dokumentu věnuje nějakému paparazzimu, kterému se povedlo vyfotit Berlusconiho štětkózně oháknutou dcerku. A i další persony, co tam vystupují jakoby důkaz Berlusconiho kulturní úpadkové revoluce, jsou fakt pofiderní. Třeba paní, která bydlí vedle Berlusconiho známé vily v Sardinii, a která pracuje jako fotografka na jeho akcích, a pak prodává tyto fotky na internetu. A abychom nesledovaly jen zhýčkaná, nenasytná hovada, tak se filmem prolíná příběh zpívajícího dělníka, který se chce dostat do televize. A takhle generalizující a neinforumující je vlastně celý dokument. Nemohl jsem si nevzpomenout na parafrázi hlášky z traileru na American Carol: "Miluju Itálii, a proto musí být zničena." Aspoň že je film občas docela i vtipný, ale asi to neměl být hlavní účel: Berlusconiho volební klip. Už jen kvůli němu ale stojí za to být aspoň viděn.(19.3.2010)

 • neoBlast
  ****

  Celkem asi bych se shodl s ostatními fanoušky zde na čsfd, film nemá moc koncept, je prázdný, technicky slabý. Ale mě právě toto přišlo jako skvělá mozaika zdánlivě nesouvislých segmentů. Film má opravdu VELMI široké, nezpracovatelné téma a raději než popisný kousek jsem dostal náladotvorný rámec s depresivní hudbou Davida Österberga, která připomíná snad i něco z kultovní Quatsi trilogie. Itálii tento dokument nespasí, ale zápisem doby a krize společnosti je brilantním. 75 %(2.1.2016)

 • - Berlusconiho televízne stanice Mediasetu a verejné vysielanie RAI odmietli uviesť trailer k filmu. (baruss)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace