Lunchmeat

• USA Lunch Meat
USA, 1987, 88 min

Šest středoškoláků na výletě je přepadeno zabijáckými vidláky, kteří zabíjejí lidi a poté prodávají lidské ostatky na hamburgery v místní restauraci „local hamburger joint“. (JasonCZ)

ricci.s

Jeden zo slabších exploiťákov 80. rokov. Cítil som sa, akoby som pozeral horor ešte o dobrých 15 rokov starší (mizerná kamera). Bolo to neskutočne amatérske a miestami nechcene smiešne. Navyše tam bola kopa nelogickostí (vrcholom bolo, keď záporák nedokázal chlapíkovi vytiahnuť krompáč z nohy a kričal, že sa zasekol). Najviac ma ale pobavilo, keď sa dedko snažil dostať slečinku ukrytú pod autom, čistá komédia. Väčšina vrážd bola samozrejme mimo záber, a v lesných vyvražďovačkách mi prostoduchá naháňačka jednoducho nestačí. Navyše som už dlho nevidel horor s takými tupými a neschopnými buranmi. Nenachádzam vlastne ani žiadne výrazné pozitíva pre tento horor (možno len otrepaný, ale obľúbený námet + nejaká odrezaná hlava), čiže aj tie 2 hviezdy sú až až. ()

molcan2

Film ma občas zábavne a/alebo vtipné momenty, ale je ich málo a ďaleko od seba. Pre stánok s hamburgermi, len položili biely nápis "Taky a taky burger" na stranu chátrajucej budovy v centre Detroitu (alebo na inom mieste). Tak isto zábavne je chovanie niektorých postáv. Akonáhle sa posledný pár začne brániť, tempo sa výrazne zdvihne, ale po chvíli sa vráti späť do priemernosti. Celkovo nemôžem povedať, že SEKANÚ stoji za to pozrieť, ale nechcem nikomu radiť aby sa tomu za každú cenu vyhol. Má to svoje zábavne momenty, ale stredná časť odplaší každého preč s krvavými očami. Aj keď sa film predáva ako skutočne príšerný film plný masakru, veľa krviprelievania v ňom nie je. Vlastne som si Cannibal Campout užil viacej ako toto. Tak je to zlé. Moja rada: Ak na toto náhodou narazíte, tak si ho raz pozrite. Potom ho hoďte do koša. ()