poster

Všechno je sračka (studentský film)

 • anglický

  Everything Is Crap

Krátkometrážní

Česko, 2009, 23 min

Režie:

Tomáš Weinreb

Kamera:

Tomáš Weinreb

Hrají:

Tomáš Weinreb (vyp.)

Střih:

Tomáš Weinreb
(další profese)
 • JKL
  ****

  Před Tomášem Weinrebem opravdu respect! :-) Už to, že ho napadlo natočit tenhle film s protějškem Olgy, bylo originální. Nevím, proč, ale tyhle lidi jako Miroslav David mě prostě baví. Nekropábitel je přiléhavé víc než dost. ;o) Pokud chcete vědět, co by Miroslav se svým "neurotickým nadhledem" udělal s doktorkou, která nechala zemřít špinavého bezdomovce, je to film pro Vás...(12.3.2011)

 • Tereeen
  *

  Na tento film jsem se dívala s předpokladem, že se dozvím něco o Olze Hepnarové. Mé očekávání nebylo vyslyšeno a celý film (naštěstí krátký) jsem poslouchala řeči zatrpklého, věčně nespokojeného chlapa, který celých dvacet minut nedělal nic jiného, než se vztekal, nadával a pobíhal polonahý po tmavém bytě, navíc tak drmolil, že jsem pochytila každé třetí slovo. Opravdu hluboký zážitek!(3.3.2011)

 • Mimesis
  *

  Údajně to měl být dokument o Olze Hepnarové, což byla žena, která někdy za socialismu nasedla do naklaďáku a najela do davu lidí. Co nám dokument prozradil? Bude to děsivá výprava do hlubin duše masové vražedkyně? Dozvíme se, co onu ženu vedlo k tak podivnému činu? Nikoliv... Celý dokument je rozhovor s chlápkem, se kterým Olga žila ještě před tím, než k oné věci s náklaďákem došlo. Chlápek - Miroslav David - nám toho ale o Olze moc neprozradí. Místo toho přizná, že jeho matka byla fanatická katolička a nacistka, že občas sbírá odpadky, že nenávidí komunismus a kapitalismus, že nesnáší soudruha Václava Havla a soudruha Václava Klause. Že nenávidí demokracii (democecky) a že jde podle něj celý svět do prdele. Takže v konečném důsledku to dokument o Olze Hepnarové vůbec není. Dávám ale jednu hvězdu za to, že hospodské řeči Miroslava Davida jsou sem tam celkem vtipné :)(23.5.2013)

 • FOCKE_WULF
  ****

  Mi se to líbilo. Prvotní reakce sice byla 'co je tohle za sračku?', nicméně sračkou je spíš duševní svět respondenta a hlavního aktéra M.D. než film samotný. A mňoukání Klausa imitoval moc pěkně. Zajímavý pohled do života a myšlenek svérázného zahořklého rozumbrady z okraje společnosti. A to je asi pravý smysl a podstata dokumentárních filmů - nakouknout, nechat mluvit, nevměšovat se, zachytit duši subjekta v přirozeném biotopu jeho snů, bludů, vzpomínek a názorů, zprostředkovat.....(12.10.2011)

 • salalala
  **

  Souhlasím s rosomákem, povídání toho pána je fajn a někdy jsou tam teda nehorázný hlody. To je fajn. Bohužel jsem ale nějak vůbec nepochopil, co to mělo být. Nemá to začátek, nemá to prostředek, nemá to konec. Je to prostě souvislý povídání jednoho zahořklýho člověka, který má v mnohém pravdu, mnohdy to ale vidí moc jednoduše. O osobě jeho přítelkyně Olgy Hepnarové se nedozvíme skoro nic, což je teda škoda, protože by to mohlo být zajímavý. Tak nějak nevim, co si o tom mám myslet. Fakt mi to přijde nekoncepční a trošku nezvládnutý. Prostě vezmu kameru, něco natočim, tak nějak to sestříhám a hotovo. Škoda. 30%(21.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace