Reklama

Reklama

Všechno je sračka

(studentský film)
  • USA Everything Is Crap
všechny plakáty
Krátkometrážní
Česko, 2009, 23 min

Režie:

Tomáš Weinreb

Kamera:

Tomáš Weinreb

Hrají:

Tomáš Weinreb (vypravěč)
(další profese)

Obsahy(1)

Miroslav David žil s Olgou Hepnarovou půl roku před jejím (zlo)činem. Olga Hepnarová byla drobná mladá dívka, která v roce 1973 úmyslně najela nákladním vozem do davu lidí. Osm z nich zabila. Čin vysvětlila jako akt pomsty za celoživotní příkoří, které byla nucena od společnosti nelidsky snášet. Film ukazuje Miroslava Davida jako neustále nespokojeného, nadávajícího, ale i přemýšlejícího „nekropábitele“. Portrét Davida jako osamělého schizoidního protějšku Olgy Hepnarové, který neztratil přes všechno utrpení humor. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (54)

Larky 

všechny recenze uživatele

Docela povedený, dokumentární Weinrebůb počin, který, spíš než nějakým souborem informací o pomatené Hepnarové je tvrdou kritikou společnosti ve všech jejích možných režimových formách.Weinreb zcela správně nenarušuje téměř půhodinový monolog někdejšího přítele Hepnarové a dobře pracuje i s kamerou.Otázkou ovšem je, jestli z gauče mudrujícího dědy můžeme vůbec brát vážně.Co se týče tvůrce tohoto snímku, tak uvidíme jak se mu bude dál dařit, nicméně na kvalitního dokumentárního režiséra má relativně dobře zaděláno.Lepší 3* ()

Vitex 

všechny recenze uživatele

Film, který ve mě ze všech děl na Famufestu 09 zarezovoval asi nejvíce. Úsporný střih důsledně potlačuje jakékoli možné směřování k citovému vydírání. M. David (a jeho světonázor) sám naplňuje celý prostor, vystačí si sám. Nějaký "všem viditelný tvůrčí vklad", jesli se to tak dá říct, by byl zbytečný a jen by odváděl pozornost mimo téma, Rosomáku. V rámci své funkce skvělá kamera. Vyvážené dílo. Jen by mohlo být (pro mě) (klidně) delší.. ()

Reklama

liborek_ 

všechny recenze uživatele

Celkem zbytečné homevideo plné banálních "mouder". Takových lidí, jako je pan M. D., jsou mraky a jistě s originálnějšími myšlenkami. To, že chodil s Hepnarovou, z něj nedělá nic výjimečného. Hepnarová aspoň svůj problém nějak "zajímavě" řešila, byla to zajímavá postava(=zvláštní postava; stojí za to tázat se po příčinách jejího činu). Pan M. D. nijak zajímavý není, ten jen blbě kecá. Jako školní cvičení bych tento film hodnotil lépe, ale jako plnohodnotné a ucelené krákometrážní dílo, které je určené pro širokou diváckou obec, je to dost podprůměrné. ()

Checht 

všechny recenze uživatele

Komentuju hlavně to, že tenhle film jde do kin. Sám sem ho viděl na velkém plátně (mém) a nemůžu říct, že by to byla tolik silná látka, abych na to šel do kina. Proti studijním filmům nic nemám, ale do kina si myslím nepatří. Téma je zajímavé, ústřední postava je kontroverzní, ale celý to nějak hapruje a nic (jako poselství) z toho neplyne. ()

Vodnářka 

všechny recenze uživatele

Dokumenty z FAMU mám hodně ráda, ale ať se snažím, co to jde, tenhle snímek si víc hvězdiček prostě nezaslouží. Odpornej chlap, co kritizuje vše, na co si vzpomene, ještě nemusí znamenat špatnej dokumet, muselo by to mít ale nějakou hlavní myšlenku, něco, co nám chce autor sdělit. A ne jen dokument ve stylu zapnu kameru, a nechám ho mluvit, vždyť on je to vlastně vtipnej člověk, ten David a ještě k tomu měl takovou slavnou přítelkyni... Přesto autorovi držím pěsti na další snímky:) ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama