JFL

"Slice" je problematický film z hlediska toho, jak v si něm protiřečí to, co říká a jak to říká. Na jednu stranu je zde principielně sympatizující linie plná patosu o homosexualitě, ale většinu času film divákům předhazuje exploatačně šokantní sekvence o tom, že homosexuálové jsou psychicky narušení jedinci, které zplodili pedofilové. Rádoby překvapivý finální zvrat lze očekávat dlouho dopředu a filmu ani neprospívá řada samoúčelných lekaček a gore záběrů. Na trpkosti tomuto mišmaši přidává smutný fakt, že o něm přední domácí filmová kritička Anchalee Chaiworaporn píše jako o nejlepším thajském filmu loňského roku. ()

ricci.s

Hlavným hrdinom je Tai, ktorý je presvedčený o tom, že je nejako prepojený s masovým vrahom, o ktorom si myslí, že je jeho kamarát z detstva. Je to taký žánrový mix - súčasne kriminálny thriller, dráma aj horor, v ktorom nechýbajú gore zábery. Film načrtáva problematiku pedofílie, homosexuality a nútenej prostitúcie, chvíľami sa akoby snažil na diváka pôsobiť emocionálne a vzápätí ho šokuje veľmi kvalitnou brutalitou. Je to excelentne nakrútené, ale to spracovanie mi veľmi nesadlo. Priznám sa, že som spočiatku veľmi nechápal, o čo tam vlastne ide a chvíľu mi trvalo, kým som sa v tom zorientoval. Druhá polovica je jednoznačne lepšia ako prvá, pretože je oveľa akčnejšia, krvavejšia a sú tam scény, na ktoré sa mi dosť ťažko pozeralo. Forma však zvíťazila nad plynulosťou deja, čo je dosť na škodu. Mám z toho zmiešané pocity, ale raz to možno pozriem znova. ()