Pat a Mat - Série 2

(série)
všechny plakáty
Animovaný / Komedie / Rodinný
Československo, (1989–1990), 48 min (Minutáž: 8 min)

Režie:

Lubomír Beneš

Epizody(6)

Rozjimatel

Séria, ktorá si zaslúži absolutórium, na rozdiel od sérií nakrútených podstatne neskôr, hlavne tých po roku 2000. Viac potom v komentároch k celému seriálu a k jednotlivým častiam. ()

OJan

Tato kraťoučká a asi i nejméně známá druhá série o dvou kutilech slouží jako jakýsi přechodník mezi sérií první a třetí. Postrádá atmosféru první série, ale vcelku dobře udává tempo následující sérii. Ztráta skvělé atmosféry úvodní série je dána jednak hudbou, která je někdy dost podivná a moc do toho nesedí a jednak novým stylem animace, na který jsem si poté už zvykl, ale ze začátku mi dost vadil. Na této sérii je patrná i změna politického režimu. A to zejména u Matova trička, které změnilo svou barvu ze šedé na červenou. Červené tričko měl Mat nosit už i v první sérii, avšak tehdy to bylo tvůrcům zakázáno, protože to prý ironizovalo SSSR. Za nejlepší epizodu této série považuji Střechu, která je velice vtipná a ze všech nejvíce úderná. |75%|, (počet zhlédnutých epizod: 6) ()

• V prvním díle Pata a Mata Kuťáci (1976) měl Mat červený svetr a Pat žlutý. Cenzorům ale kombinace svetrů vadila (žlutý, že představuje Čínu a červený Sovětský svaz). Proto měl Mat v sérii A je to! (od r. 1976) šedý svetr. Červený si mohl zpátky vzít až v této epizodě. (halkovka)
  • Po deseti letech se k animaci seriálu vrátila Xenie Vavrečková. Předtím naposledy animovala epizodu Světlo (1979). (halkovka)