Pat a Mat - Série 1 (1979) (série)

Snídaně v trávě (S01E19)

(epizoda)
všechny plakáty
Animovaný / Komedie / Rodinný
Československo, 1983, 9 min

Režie:

Lubomír Beneš

Pat a Mat sa automobilom vybrali do prírody spraviť si piknik. Rozprestrú deku a povyberajú s piknikového koša samé dobroty. Lenže príjemné posedenie v lone prírody môžu ohroziť maličkosti ako sú kamene alebo tŕne. A keďže sú tam automobilom tak sa rozhodnú, že využijú čistej prírodnej vody na umytie automobilu. (pravo)

Elgin

Tak tu ide o nazorny priklad kedy i umyvanie auta moze dopadnut katastrofou. Cely serial je predovsetkym nostalgicka spomienka na nase stare oblubene vecernicky. Pan Benes bol majster tohto remesla, nastastie ma i dalsich nasledovnikov z Cesko-Slovenskej dielne. ()

pravo

Rozprávajú sa Nemec, Američan a Rus už po smrti v nebi, kto mal najhoršiu smrť. Nemec hovorí: - "Ja som mal strašnú smrť, dostal som na narodeniny novú motorku, išiel som sa povoziť a zabil som sa." Američan hovorí: - "Ja som dostal na Vianoce lietadlo, hneď som ho išiel vyskúšať, letel som nízko a zabil som sa." - "To je nič", hovorí rus, "môj brat dostal bicykel a ja som zomrel od hladu." ()

BlackMount

Pat a Mat chystají piknik, a proto vyrážejí do klidné přírody. Místo toho, aby se věnovali dobrému jídlu začnou okolí zamořovat čistícími prostředky a následně přetvářet nedotčenou divočinu k obrazu svému. V celé epizodě stojí za pozornost jen stavba obýváku jinak je to dost nuda. ()

hlína

Časové pásmo bylo změněno