Pat a Mat - Série 1 (1979) (série)

Výlet (S01E22)

(epizoda)
všechny plakáty
Animovaný / Komedie / Rodinný
Československo, 1984, 10 min

Režie:

Lubomír Beneš

Pat a Mat odchádzajú z domu s plnými batohmi na pleciach a chystajú sa na výlet. Všetko naložia do automobilu a na mape si pozrú trasu, ktorú budú musieť absolvovať. Pred odjazdom sa ešte naposledy pokochajú obrázkami krásnej prírody čakajúcej ich v mieste cieľa ich cesty. Mat sa snaží naštartovať auto, ale výsledok je nulový. Ak chcú zažiť príjemné chvíle v lone prírody musia na aute nájsť závadu a odstrániť ju. (pravo)

Boomstick

Tento diel som uplne miloval.Mimochodom,všimli ste si že v jednej scéne keď krájajú tie plastové kvetiny či čo,sú použité neanimované zábery ale skutočnej ruky. ()

Elgin

Znovu jeden diel z tych slabsich ale co na tom P&T su skvely hrdinovia, ktori si poradia v kazdej trampte. Serial je predovsetkym nostalgicka spomienka na nase stare oblubene vecernicky. ()

pravo

V Jeruzaleme sa ľudia chystajú ukameňovať nevernú ženu, pred ktorú sa v poslednej chvíli postaví Ježiš a povie: - Tak dosť! Nech hodí kameňom ten, kto je bez hriechu! Všetci ľudia sklopia zrak k zemi, ale zrazu vyletí kameň a trafí nešťastnicu. Ježiš sa otočí tým smerom a sklamane povie: - Ale mama, prestaň! ()

BlackMount

Pat a Mat jsou zkušení trampové a tak chtějí vyrazit do neprozkoumané divočiny. Bohužel si jejich plechový miláček postavil hlavu a nechce nastartovat. Po několika opravách se auto, nebo spíš to co z něho zbylo, stává nepoužitelným a s výletem to začíná vypadat bledě. Naši staří známí se nevzdají a za pomoci svého důvtipu donutí přírodu přijít až k sobě do bytu. První polovina epizody je slabší, ale vytváření lesa bylo fajn. Celkově je to tedy průměr. ()

hlína

FREEWHEELER

Séria mala najväčšie grády v ranných časoch, kým tvorcom nebolo jasné, na čo všetko majú. Mne je najbližšia grafika týchto kraťasov po snímok "Jablko", a tento diel má v mojom oku najsilnejšiu pointu, hoci nešlo o klasický kutilský prúser. ()

Potjoc

V rámci Večerníčku oblíbené. I když mám raději Čtyřlístek než žánr Večerníčky, jelikož se mi, až na Pata a Mata, nelíbí to zpracování. Ale na tomto seriálu mě inspirovalo sledovat kvůli těm různým pádům a nehodám, atd. A ještě se mi zde líbí hudba z dílů z roku 1984. ()