Pat a Mat - Série 1 (1979) (série)

Výlet (S01E22)

(epizoda)
všechny plakáty
Animovaný / Komedie / Rodinný
Československo, 1984, 10 min

Režie:

Lubomír Beneš

Pat a Mat odchádzajú z domu s plnými batohmi na pleciach a chystajú sa na výlet. Všetko naložia do automobilu a na mape si pozrú trasu, ktorú budú musieť absolvovať. Pred odjazdom sa ešte naposledy pokochajú obrázkami krásnej prírody čakajúcej ich v mieste cieľa ich cesty. Mat sa snaží naštartovať auto, ale výsledok je nulový. Ak chcú zažiť príjemné chvíle v lone prírody musia na aute nájsť závadu a odstrániť ju. (pravo)

BlackMount

Pat a Mat jsou zkušení trampové a tak chtějí vyrazit do neprozkoumané divočiny. Bohužel si jejich plechový miláček postavil hlavu a nechce nastartovat. Po několika opravách se auto, nebo spíš to co z něho zbylo, stává nepoužitelným a s výletem to začíná vypadat bledě. Naši staří známí se nevzdají a za pomoci svého důvtipu donutí přírodu přijít až k sobě do bytu. První polovina epizody je slabší, ale vytváření lesa bylo fajn. Celkově je to tedy průměr. ()

IllIlIlIIl

stration

wosho

Jednoduchá animace spojená s propracovanou a dokonalou výpravou. Plus geniální a jednoduchý nápad na děj provedený groteskou. A výsledek? Jedna z nejvtipnějších loutkových serií natočená nejen u nás. Každý díl si zaslouží plný počet, protože dokáže rozesmát i po stém vzhlédnutím ()