poster

Vikingové z Brna (TV film)

Dokumentární

Česko, 2009, 26 min

Režie:

Martin Dušek
 • Cartman
  odpad!

  Opět jsem se utvrdil ve své absolutní antipatii k novinářům všeobecně. Snaha tohoto "dokumentaristy" dostat z kluků, to proč si on myslí že tam přijeli je naprosto strašlivá, jeho absolutní nevědomost o čemkoliv co se děje kolem něj je do očí bijící a o filmařských kvalitách se není třeba zmiňovat...jelikož není o čem. Pokud tento paskvil viděl i některý z jeho nadřízených tak doufám, že byl na hodinu propuštěn přesně jak si zaslouží...(1.2.2010)

 • petz1985
  odpad!

  tak tento rádoby dokument je opravdu srašlivý. Já jen doufám, že otázka, která v něm padla o hákovém kříži - symbolu nacismu byla myšlena pouze jako berlička k osvětlení problematiky pro tupé diváky. Pokud ne tak si myslím že by se měl autor zamyslet, protože když chci točit dokumetn tak bych si měl alespoň nějaké základní fakta o problematice zjistit, Velmi tendenčně zaměřené autor se pořád snaží "vikingy" dávat do škatulky extrémní pravice. A jinak nuda. Krom záběrů na bitvu re-enactorů sředověku. Což by ovšem dokázal natočit každý z kdejaké rekonstrukce, na které kdy byl. Myslím že pokud někdo zapůjčí technické vybavení, udělám lepší dokument :-)(27.1.2010)

 • Djkoma
  *

  Nejde o tématiku mému srdci blízkou, ale přesto jsem dokument zkusil. Martin Dušek hodně opakuje své dojmy a plete si pojmy. Hází tím nepříjemný stín na celý "sigurdský svět", i když chvílemi možná oprávněně (účinkující jeho narážky na fašismus/nacismus kritizují, ale neargumentují, proč mají chvílemi tolik radikální myšlenky viz. "černoch a má dcera? To je jako se ptát Landy na cikána a jeho dceru..."). Mě se však líbilo, jak jeden z "vikingů" mluvil o tom "jak vědí, že nemohou jít na Václavák a tam řvát a jak si to chtějí vybíjet na těchto setkání". Úcta ke společenským konvencím potěšila a kdyby tak měli tento názor všichni občané... Škoda, že dokument nedává prostor pro vytvoření názoru, ale jeden autorův předkládá a chvílemi zbytečně vnucuje. PS:chci vidět matku, která dá malým dětem zbroj, meč, sekyru a pak se dívá jak se neohrabaně mlátěj:))(28.1.2010)

 • sharka.68
  odpad!

  z Martina Duška se mi chce zvracet. Sigurdům a nám všem , co děláme living history přeji, aby se o nás zajímal někdo, kdo má v hlavě mozek a vyzdvihl by naše zásluhy a činnost, než "Duška", co za vším hledá fašismus,nacismus a skrytou agresi....zničil svým dokumentem laické veřejnosti soudný úsudek o tom, co je to living history a místo, aby z bitvy natočil nádherné scény soubojů, tak ji jen znevážil a zprznil....takže,až Vám domů přijde potomek,že by chtěl k nějaké takové skupině, nezakazujte mu to, běžte se podívat a přesvědčit sami...a na Duška zapomeňte, tomu bych z ČT dala okamžitou výpověď!!!(28.1.2010)

 • -Victor-
  *

  Jednu hvězdičku udílím pouze za to, že tento materiál může skvěle sloužit k tomu, jak neudělat objektivní reportáž. Martin Dušek prokazuje absolutní nevědomost o daném tématu. Několik účastníků projevilo mnohem lepší intelekt než zmíněný režisér. Udělat z akce Living history propagaci nacizmu a extremistických pravicových skupin je neskutečná hloupost. Hanba tomuto rádoby dokumentu.(6.2.2012)