Démoni hrůzy (Kanibalové, upíři a satanisti)

• Itálie Crimen - Monsters of Crime: Vampires and Human Flesh Eaters
všechny plakáty
Itálie, 2008, 91 min

Šokující dokumentární horor o temných dějinách lidstva! Satanismus a černá magie - Voodoo - Čarodějnictví a pakty s ďáblem - Upíři - Sadismus a masochismus. Hrůzné kulty a rituály plné strachu a utrpení představuje ojedinělý filmový dokument. DVD ukazuje místa i způsoby temných obřadů. Obsahuje nejen portréty mýtických přízraků typu Draculy či Alžběty Bathoryové, ale i příběhy lidských zrůd nedávné doby - ruského kanibala Andreje Čikatila nebo brutálního vraha Charlese Mansona. Desítky podob hrůzy a zla, strašidelné legendy i otřesné skutečnosti pouze pro otrlé diváky!

Kapitoly DVD:
1. Satanismus a čarodějnictví (28:28)
2. Upíři a kanibalové (30:24)
3. Sexuální zločiny (31:37) (oficiální text distributora)

HappyDeath

V něčem se možná trošku sekli, ale jinak se mi to zdálo vcelku objektivní a drželi se nohama na zemi...škoda té zpackané první části. ()

Nail

Takové průměr, záběry, fota a příběhy různých akterů jsem už viděl ve spoustě jiných dokumentech....pro mě nic extra nového. ()

Folinka

Dokument spojený z toho, co každý průměrný člověk už dávno ví, doplněný nesnesitelně otravnými komentáři, u kterých jsem měla až dojem, že si ze mě někdo musí dělat legraci. Vážně se předpokládá, že divák, který si pustí takový dokument má IQ na hranici debility nebo jsem jenom divná já? Podle mě toto dílo nemá absolutně žádnou vypovídající hodnotu, je to ztráta času, ale dávám hvězdu za snahu, jelikož už jsem měla tu čest shlédnout i spoustu mnohem horších počinů. ()

Tormentor665

Úžasný příklad ne-dokumentu. Nevím, jestli je to překladem, ale slovní použitá zásoba by mi nestačila ani na referát v 8. třídě základní školy. Jediným pozitivem je to shrnutí mých oblíbených hrdinů z dětství, které mě má navnadit, abych si o nich přečetl něco více než jen pohádky. ()

mchlumak

Líbí se Vám spodní prádlo nebo určitá část těla na opačném pohlaví? V tom případě jste podle tohoto dokumentu potencionální násilnící, vrazi apod. Neobjektivní a matoucí dokument, vysvětlující pojmy stylem - skinhead = neonacista, satanista = feťák provozující sexuální obřady spojené s násilím apod. ()

WolfIssen

Na jednu stranu bohaté z hlediska informací o vyšinutcích a jejich zločinech, na druhou stranu spousta zbytečných vět. Nejhůře jsem snášel informaci, že literatura a film zabývající se vampyrismem, jsou pokleslé. Bram Stoker napsal nejůžasnější gotický román Dracula, který patří do klenotnice světové literatury a mnohokrát byl kvalitně zfilmován, stejně tak jako třeba Interview s upírem původem od spisovatelky Anny Riceové atd. Tohle ale v tomto dokumentu zřejmě nikoho nezajímalo nebo spíš o tom ani nevěděli... Škoda. Jinak nejslabší část je hned ta první, o satanismu, naopak nejlépe zpracovaná je o kanibalech. V dnešní době nejpřínosnější a nejaktuálnější samozřejmě poslední, o pedofilii. V konečném hodnocení nadprůměrný dokument. 75% ()

TerezaTurz.

Vcelku povrchně pokryté "temné dějiny lidstva", nějaké ty nepodložené informace okořeněné místy stupidním komentářem. Třetí část o sexuálních úchylkách je pak ale vyloženě na nasrání, vzhledem k tomu, že je zde 'transvestitismus', fetišismus a 'sadomasochismus' prezentován jako zavrženíhodná amorální zvrácenost, která nevyhnutelně vede ke zločinu. Hloupost a urážka trans-lidí. Stejně tak jsme svědky tradičního mylného výkladu dalších perverzí, kde není činěn rozdíl mezi mentální -filií a zločinným jednáním. To je na celém dokumentu jediná šokující věc. ()

Pantai

Možná ještě hodnocení změním.Ale nejdřív si musím pořádně rozmyslet, jestli ty doprovodné záběry, které by každému psychicky narušenému (v dokumentu zmiňovanému) padly do oka, tak trochu neodporují tomu, co dokument káže. Už samotné popisování hrůzných činů mnohdy stačí, ale obrazová dokumentace především k tématu dětské pornografie byla na můj vkus už příliš. ()

certiskon

Tyto dokumenty, to já můžu :) sice spousta scén a případů, který sem už viděla několikrát, ale nejvíc se mi na tomto dokumentu líbilo, že dokázal divákovi osvětlit v mnohých případech důvody a onemocnění individuí o kterých se dokument natočil. ()

Caesius S.

Kronika úchylných vrahů. U tohoto dokumentu se mi moc nelíbil komentář, který byl moc psychiatrický, nic moc říkající, popisující a nevysvětlující a zejména odsuzující. Je dobré vědět, co se všechno stalo a může stát, ale není dobré se tímto tématem moc zabývat, aby to někoho neinspirovalo. ()

Honza.

První část o satanisu je řekl bych poněkud silně zkreslena. Nejspíš je to zemí ve které dokument vznikal, jelikož v Itálii je velmi silná základna křesťanů. Informace jsou dosti zkreslené a objektivita téměř nulová. Druhá část o kanibalech, upírech a podobné verbeži už je o mnoho lepší a řekl chvílemi i hrůzunahánějící. Poslední část je věnována hlavně pedofilům, to především , a pak taky fetišistům a znovu některým kanibalům o kterých se mluví v této části jako o fetišistech. ()