Bobby McFerrin: Vyzkoušej to doma (TV film)

Bobby McFerrin: Try this at Home

Dokumentární / Hudební

Velká Británie, 2001, 43 min

Bobby McFerrin

Negace názvu alba M.Breckera (Don't Try This at Home ) odráží Bobbyho přístup k zapojení diváků v rámci jeho sólových koncertních programů. Můj někdejší zážitek z LP Spontaneous Inventions to ale zdaleka nevyrovná.(4.1.2015)

Hudebně mě právě tohle McMauglího vystoupení úplně nevzalo, ale fascinovalo mě, jak pracoval s publikem a jak se tim evidentně úžasně bavil. A ta hudba .... ten člověk ji v sobě prostě má, zajímalo by mě, jak to vypadá v jeho hlavě, když zrovna improvizuje.(16.4.2010)

Neuvěřitelně zvláštní, příjemná a uvolněná show Bobbyho McFerrina, vlastně jsem ho poprvé viděl zde a jsem hodně příjemně překvapený!(20.4.2010)

Uvolněná krása muzikálnosti jednoho nemálo talentovaného muže, jehož charisma světem prolétlo a oslnilo.!(18.4.2010)

Fenomenálne, bomba, super, krása, nádhera, paráda. Bobbyho McFerrina som až do tohto... čo to vlastne bolo... dokument...? ... nepoznal, resp. možno som ho niekde zahliadol, ale nevenoval som mu pozornosť. Hudba proste nie je moja silná stránka, ako ale väčšina populácie, mám ju rád. McFerrin je v civile pravdepodobne, ako väčšina normálnych umelcov, extrémne utiahnutý čudák, čo trávi doma 23 hodín denne a spí na klincoch. Ale v sále, zapratanej ľuďmi (no pritom v príjemne komornej šerej intímnej atmosfére) sa úplne rozparádil. Behá po sedadlách (bosý), netradične komunikuje s ľuďmi (ktorým je doslova z tvárí vidieť, ako ho zbožňujú) a spieva „na vlastnom tele“. Akékoľvek melodické zvuky, ktoré budete v tomto skvelom... dokumente?... počuť, totiž pochádzajú z jeho tela. Nemyslím tým, že má v ruke zabudovanú píšťalu, jednoducho sa bavíme o jeho hlasivkách a pľúcach; v štúdiu nie je prítomný jeden jediný hudobný nástroj, pritom celých 43 minút je „esenciou hudby“. Proste krása, krása, krása. P.S. Až dodatočne som zistil, že to je TEN Bobby McFerrin, ktorý naspieval hit „Don´t Worry Be Happy“.(15.6.2010)