Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Dokumentární

Denní směna (2022)

hvlrd, když je mu 6 let a Day Shift je (i) prvni film, ktery kdy vidi, zaroven (ii) nikdy nevidel zadne upirske filmy, (iii) filmy s camey, (iv) filmy se zvraty, (v) buddy movies, (vi) akcni filmy, (vii) akcni komedie, (viii) akcni filmy s hlaskami, (ix) akcni komedie s lehce parodickymi scenami, (x) upirske filmy s herci s trvalou, (xi) rodinne feel-good happy end filmy, (xii) filmy odehravajici se v kalifornii, (xiii) prepalene netflixovske filmy trvajici 2+ hodiny: 🤩⭐⭐⭐⭐⭐... hvlrd, kdyz Day Shift je 2,578. film, ktery vidi: 💩 🤷 ⭐

Dark Waters (2019)

Neni to tolik soudni/pravnicke drama, ale vedle odvypraveni kauzy Tefal/DuPont predevsim příběh muze, pro kterého se boj za dotazeni teto kauzy stal zivotnim poslanim. Very nice.

Mořská příšera (2022)

Nemuzu si pomoct, ale prijde mi, ze zde Sea Beast dostava prilis velký čoud. Jeste jsem to nevidel vcelku (a neuvidim, sledujeme to s ani ne 2-letym synem, tj. attention span musky octomilky), ale prijde mi to celkem OK. Atraktivni prostredi, par oblud, dobry casting a fajn hlasky. Pro me to ucel plni dobre, není to nijak detinsky, nebo zbytecne natahovany. V klidu 4 hvezdy.

plakát

Tokyo Vice (2022) (seriál)

Je to celkem dobry, ale trochu me zklamalo, ze po prvni serii zustalo tolik dejovych linii, vcetne te hlavni, nedokonceno. To uz dnes neni možné natocit serial, ktery by nenechaval masivni cliffhangery na druhou radu? Vraťme prosím dobu, kdy sledování navazujicich serii bylo dobrovolne, ne povinne.

plakát

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Prvnich nekolik dílů vytvari slusnou hororovou atmosferu. Problem vsak tkvi v prepalene stopazi, ktera jde na ruku dnesnimu VOD publiku, ktere si evidentne dle Netflix data analytics tymu zada proste a jednoduse vice kvantity, ne nutně kvality. Dostavame tak netflixovskych standardnich cca 50 % vaty, kdy se dej mota v kruzích, flashbacich a kdy recykluje temata z dřívějších serii. Namísto peckoveho svizneho finale sledujeme 2,5 hodiny sebeukajejiciho festivalu Duffer Brothers, kteří jsou nyni presvedceni o sve genialite a vyjimecnosti. Netflix nedela dobre, ze jim nechava zcela volnou ruku. Ano, na pátou serii se pravděpodobně podivam, ale jiz nyni toho casu lituji. Navic ve chvili, kdy se mrtvi vraceji ze zahrobi (a nemyslim Davida Harboura), tak divak ztrati veskery duvod byt napjaty a bat se o postavy. Ted uz je mozne uplne všechno. Tak proc se bat. Sympatická detska naivita je uz uplne pryc. Jo a kdyz Vecna uz posledni dva dily nema jine repliky, nez "this is the beginning of the end" / "you have already lost", etc, je to smesne, ne desive. Fun fact: Peter Jackson za necelych 12 hodin odvypravel Pana Prstenů. Duffer Brothers nejsou schopni/ochotni za temer 13 hodin skoncovat s průměrnym D&D bossem.

plakát

Na místě činu: Zmizení v hotelu Cecil (2021) (seriál) odpad!

Crime scene: Netflix. S Netflixem se jedna o nejvetsi scam od dob Nigerijskeho prince. Dobrovolne platime za to, aby na nas Netflix hrnul content, ktery je cim dal tim redenejsi. Tohle bylo natazene na ctyrnasobnou delku, nehlede na to, ze samotny pribeh nebyl prilis zajimavy.

Ovládací panel