Jamieho revoluce ve stravování

Reality-TV
USA, 2010, 12x60 min

Účinkují:

Jamie Oliver, Ryan Seacrest

Jamieho revoluce ve stravování začala v Huntingtonu, dle statistik místem s největším počtem obézních lidí. Jamie přijíždí do města a otevírá tam „kuchyň“, kam může kdokoli zajít a zdarma dostat lekci vaření. Tímto Jamie usiluje o to, aby lidé opět začali doma vařit a nejedli pouze jídla z fastfoodu, jak činili doteď. (Zuzitto)

Fenk

Jamie má víc gelu, než Cameron Diaz v Něco na tý Mary je, Rhonda zase objednala kamion mraženýho žrádla navíc a děti v Africe rejou lžící do stromu.CTKJ?!? ()

HakitoCZ

Rozhodnutí pustit se do tohohle pořadu způsobilo Jamiemu pravděpodobně ten největší bolehlav v celém jeho životě. Snaha změnit postoj vlády ke stravování je nadlidský úkol. Amíci si jeho snahy příliš necení. Jedna maminka pláče do kamery ohledně životního stylu svých dětí, tak Jamie nakoupí suroviny a dá jim recepty a výsledek? Rodinka něco zkusí, spálí, přijde na to, že vařit neumí a jde do restaurace. Proč se namáhat. Školáci neví, jak vypadá brambora, tohle je země příležitostí? To, k čemu všichni vzhlíží? Jíst cokoli a umřít ve čtyřiceti není můj cíl. Lidé ale vědi, že to, co jedí je špatné, že jedí vpodstatě odpad, ze kterého by se jinak udělaly konzervy pro psy a kočky a přesto si to s úsměvem strčí do pusy. Tak si říkám, proč se namáhat. Podle mého, v následujících pěti až deseti generacích populace Spojených Států vymře. Mít bankomaty dive-thru je k pláči. ()

RadekDomin

Proč vědomě zkracujeme život sobě a svým dětem tím že jim podáváme nezdravé jídlo? Jak z toho ven? Právě to se Jamie Oliver snaží zjistit. Dal si nelehký úkol, vybral "nejobéznější" město v "nejobéznějším" státě světa a rozhodl se změnit způsob stravování v tamějších školách. Nevím kolik ze scén je zrežírovaných a kolik skutečných. Samozřejmě že je to primárně reality show. Ale pokud šestileté dítě nepozná základní druhy zeleniny a naopak perfektně identifikuje hranolky, kuřecí nugety a pizzu, tak přece musí být něco špatně. Vřele doporučuji zejména lidem, kteří rozhodují o stravování v našich školních jídelnách, ale i všem rodičům. ()

matkoslav1

Úžasný! Pohlreichové, Babicové, Italové všech zemí... podívejte se na to, jak vypadá pořádná revoluce a ne kečup do všeho či líčka za 3 stovky! ()