Ross Kemp: Mezi piráty

• Velká Británie Ross Kemp in Search of Pirates
Velká Británie, 2009, 3x44 min

Novinář a dobrodruh Ross Kemp se vydává do oblastí, kde řádí novodobí piráti. Podívejte se spolu s ním k somálským, nigerijským a východoasijským břehům... (TV Prima)

Pellik

Investigatívny novinár Ross Kemp sa tentoraz vydáva na cestu po stopách pirátov do troch hlavných oblastí pirátstva. V prvej časti navštívi Adenský záliv, kde spozná tamojšiu situáciu na fregate britského kráľovského námorníctva Norththumberland. Jeho cieľ - stretnutie s pirátom zostane ale nenaplnený. Ten sa nenaplní ani v druhej časti v Nigérii. Vrchol prichádza až v poslednej časti, kde mu rovno skupinka pirátov porozpráva podrobnosti o svojej činnosti, neminie nás ani krátky rozhovor s manželkou jedného z pirátov. Napokon sa Ross opäť vráti do Adenského zálivu, kde sa dozvedáme zaujímavé skutočnosti z úst somálskeho piráta. Táto časť bola pre mňa najzaujímavejšia, celkovo ak urobím priemer, hodnotím dokument 4 hviezdičkami. ()

dEst28

Další velice zajímavá dokumentární série Rosse Kempa. Ne tolik zajímavá jako gangy světa ale přesto série která zaujme. Škoda, že se víc nesrovnávalo mezi piráty z historického hlediska a mezi piráty dnes. ()

Nail

Velice zajímavé, stejně jako dokumenty o ganzích. Moc se mu nedaří navazovat kontakty s pirátama až na poslední třetí díl, který je nejzajímavější. Přesto je to poutavý třídilný dokument. ()