poster

Truchlení pro Annu (festivalový název)

 • Kanada

  Trois temps apres la mort d'Anna

 • USA

  Mourning for Anna

Drama

Kanada, 2010, 87 min

Scénář:

Catherine Martin

Kamera:

Michel La Veaux
 • d.beseda
  *

  Jedno obrovské zklamání. Měl jsem možnost vidět tento film ve světové premiéře. Opravdu málo kdy dám „odpad“ nebo jednu hvězdu, ale nuda, nuda, nuda. Nic co by ve mě vzbudilo emoce. Sice si můžu říct, že jsem byl na světové premiéře, ale film byl naprosto bez nápadu, neobsahoval jediný záběr, který by mě něčím překvapil, vše bylo předvídatelné dopředu. Strašně dlouhé a nic neříkající záběry. Bohužel ani herecké ztvárnění hlavní role mě ničím nezaujalo. Během představení dost lidí ze sálu odcházelo a ti co neodešli tak jen kvůli tomu, že nechtěli vyrušovat. Myslím, že to byl velký přehmat od pořadatelů MFF, když tento film zařadili na tento festival. --- Mé hodnocení: 9%. --- Viděno: (05.07.2010 - 45. MFF KV/Thermal, Velký sál - světová premiéra).(7.6.2011)

 • hazaba
  **

  Nemůžu si pomoct, ale tenhle film byl asi jeden z nejhorších, co jsem na letošním MFFKV viděla. Přestože měl jen 87 minut, zdálo se mi, že strašně dlouhý. Pravděpodobně to bylo dlouhými záběry na strnulou pozici hlavní hrdinky. Hodně mě také vytáčely až příliš hlasité ruchy (dýchání, šoupání nohama, křupot sněhu). Jediné pozitivum snad byly záběry na kanadskou přírodu.(7.7.2010)

 • Houdini

  Křišťálový glóbus - výběr(11.7.2010)

 • JNK
  odpad!

  Pokud máte uprostřed filmu potřebu raději si rozbít hlavu kovovou tyčí, než to snášet dál, něco není zcela ok. Tady není ok vůbec nic. Režisérka nezaplatila kameramana a celé to připomíná tutoriál ke stativu. Zoom bude nejspíš v sequelu. Co je horší, postavy ne, že se nechovají reálně a uvěřitelně (mám, bohužel, své zkušenosti), ony se nechovají vůbec nijak. Nejlepší herecký výkon podává zmrzlý králík, tím, že rozmrzne. Hrdinka začne zvracet a sál jásá, že se něco děje. Celkem pronesou asi 20 vět (všichni dohromady). Scénář byla nejspíš taková tenká brožurka. Dal by se z toho vystříhat 15ti minutový krraťas a zbytek prodat na Discovery Channel do nočního vysílání. Hlavní soutěž? Wow, tohle skutečně křičí "jsem vážný umělecký film, dej mi cenu, nebo jsi ignorant." Hloupé, že úvodní krátký skeč s cenou za celoživotní dílo měl trojnásobně dlouhý potlesk. Nevěřil jsem, že lze u filmu fyzicky trpět, alespoň už teď chápu princip mučení v Mechanickém pomeranči. Zlo. Absolutní zlo. [MFF KV](8.7.2010)

 • StarsFan
  *

  Možná za to může unavenost po několika dnech strávených na festivalu (pět hodin spánku denně už se na mě začíná nepříjemně projevovat), ale zdlouhavější film jsem dlouho neviděla. Naprosto statickou kameru, která se při snímání jednotlivých záběrů nepohne ani o centimetr, doplňují totiž také naprosto statičtí herci, jejichž dlouhé mlčení a absence jakéhokoliv pohybu vám mají prozradit, že kdesi uvnitř sebe vedou velký boj. Jo, to taky paní režisérka mohla natočit padesát pohlednic a doplnit je nějakými těmi běžnými, vše obklopujícími zvuky jako je dýchání postav, pláč, kapání vody. Asi jsem filmový ignorant, ale Truchlení pro Annu jsem snad z poloviny strávila sledováním ostatních diváků a cítila jsem silné nutkání zvednout se a odejít (což jsem ještě v kině nikdy neudělala, dokonce ani u mega příšerného singapurského dramatu Here). Psychologická dramata mám ráda, ale tohle byla skutečně odporná nuda. [Viděno na MFF Karlovy Vary 2010.](5.7.2010)