Zombie High School

Krátkometrážní / Horor

USA, 2008 (Director's cut: 20 min)

Peter Schwab

Tento snímek byl natočený ve městě San Anselmo v Kalifornii. Na svědomí ho má začínající mladý režisér Matt Firpo, který se k němu napsal i scénář. Začátek filmu moc hororově nevypadá, ale vše se změní zhruba po třech minutách. V krátkém sledu máme možnost vidět všech pět studentů a jejich první samostatné setkání s nemrtvými. Potom se však celý film dost zvrtne v přehlídku zmítající se kamery a nepřehledných záběrů. Tvůrci sice nabídnout divákovi pocit autentičnosti, ale jejich nedostatečné zkušeností to docela kazili. Na druhou stranu zas musím říct, že se zde objevilo několik velice zajímavých gore efektů, které určitě stojí za povšimnutí. S minimálním rozpočtem toho předvedli víc než lecjaké druhořadé béčkové horory se zombie tématikou. Kromě zmatené kamery, která například ve filmu [REC] fungovala ( zde ne) se zde vyskytl i další obrovský problém. A to dost naivní herecké výkony některých aktérů. Zatímco představitelé zombie se svých úkolů zhostili celkem v pohodě, tak naše hlavní pětice předvedla pouze ubohé vřeštění a docela často jsem jim vůbec nerozuměl co říkají. Trochu je omlouvá jejich mládí a to, že jde jen o bandu děcek kteří se rozhodli něco natočit. V jejich kůži bych na tom byl zřejmě podobně.(6.7.2010)