poster

Bang Rajan 2

 • Thajsko

  Bang Rajan 2

 • Slovensko

  Krv bojovníkov: Posvätná zem

Drama / Akční / Válečný

Thajsko, 2010, 122 min

Režie:

Tanit Jitnukul
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ***

  ,,GENERÁL SUKI NECHCE ZABÍJET ROLNÍKY. NIKDO NEZEMŘE, KDYŽ MU VYDÁTE BHIKKU THAMMACHOTA! NEBOŤ JINAK NENECHÁME NA ŽIVU ANI KRÁVY.......“ /// Pro pořádek:Bhikku není žádnej Pokémon, ale mnich. A ty krávy? To už stojí za zamyšlení.... Vojáci hledaj mnicha a s těma vostatníma se moc neserou (o čemž svědčí krví zbrocený šavle). Maj ale smůlu, protože parta kolem zbytků Bang Rajan, dala do kupy partyzánskou skupinu. (Jejich první střet je i díky chlapíkovi se sekyrama zajímavou podívanou.) Nevím, PROČ nedokážou pochopit, že 2 hodiny jsou MOC!! Dokolečka melou o tom samým, Daeng nedokáže změnit mínění matky Chabo, mnich je furt nejmoudřejší a šerif Barmánců nejkrutější. ,,BOJUJI ZA VĚCI, KTERÉ MILUJI! A za co bojuješ ty?“ .... (každej musí pochopit (a slyšet), že všichni – prostě VŠICHNI! maj svý důvody .... doporučuji zmáčknout ,,F.FWD“). Tak šup, šup, rychlou taktickou, nabrousit šípy, poslechnout kázání a jdeme na ně! Setmělo se, začalo chcát (pršet vole!) a mix ,,300“ a ,,Ramba“ může začít. Hlavní roli má déšť (rejža předvádí nepochopitelný věci!). Naštěstí poté zaokrouhluje počet bitev na čtyři! Standartně odvedená Thajská řezničina se všemi zápory (emoce, dialogy, délka) a klady (boj, krev) patřící k této kinematografii. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přežil jsem první Bang Rajan. 2.) Zapomněl jsem, jakou větou se balí Thajky. 3.) Zjistím, že vytetovaný Sudoku na prsou nevypadá zase tak špatně. 4.) Thx za titule ,,mindhunter29“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ne(22.8.2011)

 • sniper18
  ***

  Je to priemerný historický bojový film, ktorý je pokračovaním vydarenej jednotky. Má celkom dobrý príbeh pokračujúci tam, kde skončila jednotka, obyvatelia thajských dedín chcú žiť v mieri, ale barmskí dobyvatelia im to neumožňujú a navyše chcú dostať ich mnícha, ktorý je pre thajský ľud veľkou morálnou podporou. Spracovanie ma ale moc nezaujalo, film má príliš pomalé tempo, dej nie je tak dobrý ako by mohol, má minimálnu gradáciu a chýba mu jednoznačný cieľ, keďže sa venuje niekoľkým skupinám ľudí, ktoré majú odlišnú prioritu, musím povedať, že miestami som sa aj nudil. Ale úplne iná je posledná štvrťhodina, ktorá je už presne taká, aká má byť, konečne som pocítil emócie a začal fandiť postavám, zatiaľ čo dovtedy boli moje pocity úplne chladné. Akcie tu nie je málo, ale je iba priemerná. Jedná sa prakticky len o väčšie bojové scény, ktoré pôsobia tvrdo, ale krv je príliš digitálna, nesadla mi kamera, predposledná akcia v daždi má až nepríjemný vizuál a úplne amatérske efekty a sklamalo ma aj minimum obmien, celkovo pôsobí akcia dosť stereotypne. Nie je zase zlá, pozerať sa na ňu dá, ale je tu len preto, lebo tu byť musí, nič viac. Herecké obsadenie ma vôbec nezaujalo, herci nie sú zlí, ale nie je tu jediná postava, ku ktorej by som si vytvoril nejaký vzťah a to je v tomto žánri problém. Z réžie občas cítiť snahu, ale celkovo sa nad priemer nedostane a technická stránka je na tom podobne. Ale aspoň hudba je celkom slušná. Škoda, jednotku mám veľmi rád, má omnoho lepší dej, zaujímavejšie postavy, krásnu hudbu a hlavne je emocionálna, no toto pokračovanie je po všetkých stránkach horšie. Ale na priemer to aj tak stačí. 54%(26.8.2011)

 • verbal
  ***

  Tak nám na Phúket zase vtrhli Barmani a jedinou překážkou v máčení oliv do Martini je jim opět partička nezvykle rezistentních vidláků z nějaké thajské prdele. Ti od posledně potrénovali přesilovky, nabrousili srpy a kladiva, přibrali do party militantního budhistického kněze, aby jim jeho filozofické žvásty poskytovaly morální podporu a takto posílení to zase dávají té barmské juntě pěkně sežrat. Bodejť by ne, když jejich největší bijec je stošedesáticentimetrový čahoun s velmi pěknými, těžkotonážními padesáti kily i s botama! A tak se chlapci hezky mydlí, v přestávkách si odskočí ke své kudlance na poctivou porci Zenu, zameditují a hurá zpět opíchat si každý svých šedesát až sto okupantů. A já se prostě někdy neubráním úsměvu při pohledu na ty snědé, anorektické zabijáky, svírající ve svých rachitických ručičkách cep na rýži, kterým ukazují těm neschopným Barmanům, jak správně namíchat pořádný Siam libre.(12.4.2011)

 • Al44...
  ****

  Film začíná tam, kde předchozí díl skončil. Kvalitativně je na stejně dobré úrovni jako jeho předchůdce - rozhodně zde ale přibylo akce, krve a násilností. Příběhově je to neustále o tom samém. Thajci se brání vpádu cizích vojsk a bojují povětšinou proti přesile. Samozřejmě i zde musí být dán prostor několika kostrbatým romantickým scénám. Je to překvapivě dobré a důstojné pokračování původního filmu.(5.4.2011)

 • Z0oMb3E
  *****

  Krvavejšie, akčnejšie a brutálnejšie pokračovanie už nadpriemernej jednotky. Musím to povedať, že Thajčania sa zlepšili takmer vo všetkom. V Bang Rajan 2 je oproti prvému filmu omnoho viac využitých počítačových efektov a musím povedať, že nie sú na škodu. Film priamo nadväzuje tam, kde skončila jednotka. Dokonca sú si s jednotkou takmer vo všetkom identické, až na už spomínané technické vylepšenia. Výrazne sa posunuli aj v soundtacku a celkovo v zvukových efektoch. Čo bolo v jednotke mínus, tu je obrovským plusom. Opäť vsadili na romantické jadro, ale tu tá naviazanosť na postavy nezafungovala až tak. Akčným scénam jednoznačne pomohla práca kamery, ktorá je tak isto na vysokej úrovni. Počítačové efekty dodali na masovosti a násilnosti. Samozrejme sa vyskytlo pár nevydarených záberov, ale neskazilo to celkový dojem. Pre milovníka historických jatiek bez váhania plný zásah.(2.2.2011)

 • - Snímka je hereckým debutom bývalej thajskej tenisovej jednotky Paradorna Schrichaphana. (arie)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace