Dobyvatelé ztracené pravdy (TV seriál)

Destination Truth

Reality-TV / Dokumentární

USA, 2007, 50x50 min

Neil Mandt

Ian Shorr

Marc Carter

Raney Shockne

Nepochopim, jak tohle může zchytat tolik odpadů. Neříkám, že se jedná o perfektní seriál, ale určitě se na něj kdykoliv rád podívám. Souhlasit můžu s tím, že mě mrzí, že na místě "činu" stráví vždy jen jednu noc a pak se sbalí zpět do Kalifornie. Občas udělají z komára velblouda, když někde něco zašustí, ale to, co by měl seriál rozdávat, to rozdává. Nechybí napětí, humor, poznání světa. Nejde jen o bezduché honění legend a paranormálních jevů, jde i o poznání různých kultur, míst a právě již zmíněných legend, mýtických postav atp.. Gates je sympaťák, nečekám, že někdy někde natočí ducha, zřetelně slyšitelné hlasy, nebo běhajícího yetiho, napětí ale rozhodně nechybí a to je ten důvod, proč mě seriál tolik baví. Pokud chcete senzaci a klamání počítačovými triky, pusťte si Záhadu Blair Wich, Paranormal Activity nebo Grave Encounters.(20.10.2012)

Perfektní dokument, u kterého stojí za to ho shlédnout do poslední minuty. Nejen že je nesmírně zajímavý a skvěle tajemně natočen (napínavé scény), ale má i výborné charaktery. Vtípkům Joshe Gatese se vždy příjemně zasměji. Mohl bych se na to dívat stále a nikdy by mě to neomrzelo. Neřekl bych že je to Reality-TV ale spíše Dobrodružný dokument.(1.8.2012)

• da_silva

Naprosto retardovaná manipulativní sračka, která si od začátku do konce pouze vymýšlí pověry a příšery a vůbec nějaké rádoby nadpřirozené jevy.. Mrdka, kde skupina herců předstírá napětí a zděšení a dělá rozhovory s místními komparzisty (pardon, svědky a lovci duchů) a na konci vám řeknou, že nezjistili vůbec nic o ničem, ale něco cítili, tudíž ta hodina, kterou jste na to čuměli, nebyla úplně k hovnu. Mrdat!(12.8.2012)

• Prometheus69

Aneb, objevte OBJEVENÉ! Celé je to akorát o tom jak někdo zařve TADY! A všichni se seběhnou.. a nic. No a takhle tadydujou celou dobu až do konce. Ve stylu: z komára velblouda... aby se aspoň něco dělo...... Třeba dnešní díl... Vždycky mě fascinovalo jak může někdo mluvit na cizího ducha anglicky... a on mu prý odpovídá. Jo, možná nějaký Amík na dovolené v Řecku co před hněvem Bezzubého neupláchl... hmm. Úsměvné. Nebo ten čupr jupr medvěd, Proboha vždyť je to podle popisu jasná Hiena Maribu.. žere mozky? Která africká příšerka nežere mozky... B) Navíc, kterej magor by si se ozbrojil na takovou potvoru jen kamerou? Jasnej fake... Škoda že je fakt něco nesežralo, aspoň jednoho.. aspoň lev. Nakonec se z toho stává jen takový přírodopisný dokument. Prostě nuda Kdybych měl takhle hodnotit VŠECHNY díly to bych tu byl opravdu nadlouho... Tak aspoň je to celkem sranda a člověk se i tu a tam dokonce poučí o něčem novém, co se dá použít třeba na párty když jsou všichni zhulení a není se už čemu smát. Mytologie v tomhle případě dostává slušně na prdel. Ale nuda to taková není... jako kulisa, třeba když vedle v kuchyni vaříte dobrý, nemusíte ani sledovat obraz..Takže tomu dvě hvězdy dám, za tu srandu okolo. :D Za všechno ostatní... bych rozdával hromadný svěrací kazajky z klaunskýmy nosy. B) Upřímě to pořád ještě může být horší... mohly by přijít na řadu i mimozemšťané a to nikdy nedopadlo dobře. Jinak Protiklad.. aby jste si udělali aspoň nějakou představu o stupnici absolutního dna záhad a absolutního opaku. Pak třeba zmíním takové záhady světa z AC.... Škoda že to mělo tak málo dílů a podařilo se mi sehnat jen první sérii. Protože myslím že druhá je určitě taky... co si tak pamatuji. To jsou teprve záhady... jak archivní víno.... nebo tak nějak. :)(22.4.2014)

• Woodstock

U seriálu AktaX jsem začal věřit na paranormální jevy, po Dobyvatelích mě to přešlo. FAKE, HOAX, PODVOD. Holt vydyndali od producentů prachy na mystično a tak si teď blbečci hrají na „Mámo, táto, v komoře je duch!“ a sem tam přes kapesník u huby zamumlají do mikrofonu nahrávacích zařízení, aby vykázali aspoň nějakou činnost a mohli tvrdit, že aspoň nějaký „důkaz“ zachytili. Proč ne, to všechno bych ještě bral, ale co neodpustím je nuda. Režijně a dramaturgicky odfláknutá, smrtelná nuda. Zlatá Květa Šteflová, naše kuchařka na pionýrském táboře u Lipna. V noci v tmavém lese, při lovu bobříka odvahy, na sebe ta boubelatá paní navlíkla prostěradlo, skučela za stromem a když na nás odtamtud divoce vyskočila, prostěradlo vzduté na hrudi jí poskakovalo půl metru nahoru, půl metru dolů... Tohle byla ta pravá paranormální hrůza a ne nějací zpovykaní američtí blairwitch amatéři s kamerami, noktovizory, předem napsaným scénářem „objevů“, ale přesto v noci s preventivním špuntem v zadnici. Rád jim napíšu scénář dalšího dílu: Děsivé noční natáčení v pustých chodbách Parlamentu České republiky, kde se prý zjevuje Paroubkův duch. Očití domorodí svědci tvrdí, že nejčastěji skučí v kantýně.(4.8.2014)

• - V roce 2012 byl natočen film Destination Truth: Return to the Haunted Forest / Belize Goblin (2012), ve kterém se tým vrátil do rumunských lesů, ve kterých údajně straší. (reich)