Dobyvatelé ztracené pravdy (TV seriál)

Destination Truth

Ian Shorr

Marc Carter

Raney Shockne
  • halogenka

Banda nesympatických křupanských idiotů (tu holku tam mají jako otloukánka nebo jako konkubínu?) se vydává hledat urban a village legends. Vždycky najdou úplné hovnajs, což se snaží omluvit špatnou technikou nebo povětrnostními vlivy. Největší vzrůšo je, když se parta ztratí, pohne se větev anebo jim nad hlavou proletí netopýr. Vskutku pekelná hovadina.(6.9.2012)

Možná se tvůrci seriálu moc unáhlují u každého pohnutí větvičky... ale zase na druhou stranu vám ukáží lokace kam se 99,9% z nás nikdy nedostane, a ty jsou na tom to úžasné. Opuštěné dulní město, les sebevrahů, opuštěné lesní Rumunské vesnice... to vše jsou lokace kvůli kterým stojí za to se dívat. Na druhou stranu si myslím že přijet do této lokace jen přes noc do druhého dne, je prostě málo. "Dobyvatelé" navíc vždy hledají jen v noci a jak známo tma dost zkresluje, takže kolikrát spíše mají "vlčí mlhu" než že by zahlédli třeba ducha. Musí se nechat že pracují s hmatatelnými důkazy a mají dost skepse na to, aby nepropadli nějakému bludu. Proto má asi seriál tak malé hodnocení, jelikož každý od něj čeká že mu ukáže Lochnesku, Big Foota apod... to sice asi těžko, ale o zajmavé momenty rozhodně nouze není, jako třeba v lese plném duchů, kde jednoho z kameramanů něco strhne ze záběru a přes bundu mu na ruce udělá šrámy (bunda je nepotrhaná). Jestli to bylo nahrané... no těžko říct. Věřte, nevěřte.(7.11.2012)

Podle hodnocení u nás poměrně nedoceněný pořad. V zámoří to vidí už trošku jinak. Mě Destination Truth ohromně baví, protože se zabývá skvělými tématy, při kterých někdy tuhne krev v žilách. Vážně mnohdy parádní podívaná. Zároveň je super, že Gates a spol. nejsou za každou cenu zapálení lovci paranormální jevů a všech těch nestvůr a udržují si patřičný odstup a naopak baví diváky vtípky. "Pravdivé" Akta X mají hodně do sebe!(2.9.2012)

• NiaWolf

Po několika dílech si člověk uvědomí, že si to je vlastně jen parta lidí, co se chtěla podívat po světě, ale jelikož na to neměli peníze, tak se nejspíše nabídli, že sem tam natočí bubáky, budou se tvářet vyděšeně a zakřičí. Většina tajemností se skládá z tajuplného zvuku (něco spadne, zachrastí) a už jen to je přece jasný důkaz přítomnosti nadpřirozené bytosti! Nejlepší jsou důkazy typu..na termokameře je neznámý pohyb...hm smůla zrovna je ten záběr dost rozklepaný, nebo zvuková stopa, kterou nechají analyzovat a výsledkem je, že opravdu slyšeli nějaký zvuk. Kdyby se u toho netvářili tak vážně, tak by se na to snad i dalo koukat, ale když vidí ty jejich odhodlané a vážně tváře, chce se vám zvracet...Jedinou pravdu, kterou Josh Gates v tomto pořadu objeví je, když o sobě prohlásí, že je idiot.(24.5.2014)

Nevadí mi huráá akce za záhadami. Ani to, že nakonec nic nenašli, nic neviděli, možná to i nadále neexistuje... ale ta teoretická příprava! Bližší obeznámení s oním "tajemným" nebo mýtickým tvorem tam chybí - o kterého vlastně prvořadě šlo, namísto Joshe zabíraného z několika úhlů kamerou s nočním viděním.(24.11.2012)

• - V roce 2012 byl natočen film Destination Truth: Return to the Haunted Forest / Belize Goblin (2012), ve kterém se tým vrátil do rumunských lesů, ve kterých údajně straší. (reich)