Dokumentární reality seriál, jehož hlavní představitelem je Josh Gates. V každé epizodě se vyšetřovatelé začnou zajímat o zprávy o neznámých tvorech, které někde někdo zpozoroval. Gates se pak se skupinou svých kolegů vydává na místa po celém světě, kde začnou vyšetřovat pomocí výslechů svědků, prověřování všech dostupných důkazů a průzkumu místní historie. Později se pak vydávají přímo do terénu, většinou po setmění, aby se pokusili získat důkaz o existenci tajemného a legendárního tvora, po kterém zrovna pátrají. Jakýkoliv materiál či důkaz následně posílají nezávislým expertům, do laboratoří nebo vědeckých pracovišť k dalším analýzám a ověření.

Epizody:
5. Mamlambo a Tokoloshe (Mamlambo/Tokoloshe) 15. 7. 2012
6. Lobizon a Pombero (El Lobizon/El Pombero) 21. 7. 2012
2. série
1. Sněžný muž (Yeti) 22. 7. 2012
2. Strašidelný ostrov a Olgoj Chorchoj (Haunted Island & Devil Worm) 28. 7. 2012
3. Opičí muž a dinosaur z bažin (Wild Man & Swamp Dinosaur) 29. 7. 2012
6. Chullachaqui/Bermuda Triangle (Chullachaqui/Bermuda Triangle) 2. 3. 2014
7. Haunted Lost City/Thunderbird (Haunted Lost City/Thunderbird) 8. 3. 2014
8. Werewolf/Africa Monster (Werewolf/Africa Monster) 9. 3. 2014
9. The Bhutan Yeti (The Bhutan Yeti) 15. 3. 2014
10. Ghosts of Masada/The Leprechaun (Ghosts of Masada/The Leprechaun) 16. 3. 2014
11. Ghosts of the Great Wall/Israeli Mermaid (Ghosts of the Great Wall/Israeli Mermaid) 22. 3. 2014
12. The Jersey Devil/The Yeren (The Jersey Devil/The Yeren) 23. 3. 2014
13. Haunted Mining Town/The Taniwha (Haunted Mining Town/The Taniwha) 29. 3. 2014
14. Ghost of Petra/The Lizard Man (Ghost of Petra/The Lizard Man) 30. 3. 2014
15. Spirits of Easter Island/The Moa (Spirits of Easter Island/The Moa) 5. 4. 2014
4. série
1. Poltergeists of Pompeii/Nandi Beast (Poltergeists of Pompeii/Nandi Beast) 6. 4. 2014
2. Spirits of Angkor Wat/Canadian Lake Monster (Spirits of Angkor Wat/Canadian Lake Monster) 12. 4. 2014
3. Ghosts of Haboro/Mngwa (Ghosts of Haboro/Mngwa) 13. 4. 2014
4. Ghost Fleet/Japanese River Monster (Ghost Fleet/Japanese River Monster)
5. Siberian Snowman (Siberian Snowman) 20. 4. 2014
6. Ghosts of Menengai Crater/Kalanoro (Ghosts of Menengai Crater/Kalanoro) 26. 4. 2014
7. Haunted Island Ruins/Moroccan Succubus (Haunted Island Ruins/Moroccan Succubus) 27. 4. 2014
8. Guam Zombies/Fangalobolo (Guam Zombies/Fangalobolo) 3. 5. 2014
9. Live from Ireland: The Search for the Banshee Ghost (Live from Ireland: The Search for the Banshee Ghost) 4. 5. 2014
10. Haunted Island Prison/Ucumar (Haunted Island Prison/Ucumar) 10. 5. 2014
11. Sandstorm Spirits/Cerro Azul Monster (Sandstorm Spirits/Cerro Azul Monster) 11. 5. 2014
12. Jungle Temple Ghosts/Namibian Night Stalker (Jungle Temple Ghosts/Namibian Night Stalker) 9. 12. 2012
13. Thai Tree People/Aiya Napa Monster (Thai Tree People/Aiya Napa Monster) 18. 5. 2014
14. Ghosts of Antarctica (Ghosts of Antarctica) 24. 5. 2014
5. série
1. Vietnam's Bigfoot (Vietnam's Bigfoot) 25. 5. 2014
2. Return to the Haunted Forest/Belize Goblin (Return to the Haunted Forest/Belize Goblin) 31. 5. 2014
3. Ghosts of Cannibal Village/Kapre (Ghosts of Cannibal Village/Kapre) 1. 6. 2014
4. Alien Invaders/Swedish Lake Monster (Alien Invaders/Swedish Lake Monster) 7. 6. 2014
5. Spirits of Tikal/Creature from the Black Lagoon (Spirits of Tikal/Creature from the Black Lagoon) 8. 6. 2014
6. Vampire Monsters/Island Of The Damned (Vampire Monsters/Island Of The Damned) 14. 6. 2014
7. Hanging Coffins/Kazakh Monster (Hanging Coffins/Kazakh Monster) (oficiální text distributora)

ProfesorJJ odpad!

Pokud se nečemu říká abnormalní zmar nebo zoufalství , budižkničemu. Tak takovou definici si zaslouží tenhle pořad a jeho scénaristi. Banda připos*aných američanů jezdí do džungle a buh ví kde ještě hledat mystické bytosti. Jak jinak nejen , že nenajdou nic .. ale , když jsou už v nákem tom lese a náké to "monstrum" zahlédnou tak kamera nepochopitelně nezamíří tam kde by mělo být "monstrum". Ale zamíří na vystrašené obličeje učinkujících , kteří toho o mystičnu ví asi tak jako Zdeněk Troška o dobrém filmu. Jediné plus na tomhle pořadu je , že se podíváte do různých koutů světa. Ale to je od odpadu nezachraní. " je tam něco ? viděl jsi to ? " :D :D ()

MadChick

Po dvou shlédnutých dílech musím říct, že víc vidět již opravdu nemusím. To jak se partička vystrašených podivínů 3 hodiny potácí v noci po lesích, všechny stopy co zajistí jsou i přes obstojnou techniku totálně k smíchu a nakonec druhý den prohlásí, že jedou domů, je na mě přecijen trochu příliš. Nelze zde najít ani pokus o seriozní výzkum a i přes diskutabilní témata, lze takový projekt pojmout zcela odlišně. Tím pádem mi tento pořad přijde absolutně k ničemu...10% za hezké prostředí ()

habertek

Oproti seriálu Akta Z, který se zabívá podobnými spíše i stenými bytostmy a věcmi je toto vcelku nudné... Pořád čekáte co se stane, co najdou,...a například při lovu na dinosaura se dočkáte jen hýbajícího se keře...Mě to nudilo, i když tato tématika mě dost zajímá...Po hodinovém díle zjistíte, že Vám seriál vlastně nedal ani minimum toho co jste čekali... Chápu! Všude je plno zfalšovaných videí, kde je vidět Lochnesska apod. a toto je pravá realita bez příkresů, jenže tahle realita Vám opravdu nedá ani co by se za nehet vešlo...A to jsem ani nerozvedl nesympatického ,,uvaděče":) ()

Stanley619

Parta dospělých dětí, co považují každý pohyb ve vodě a šramot ve křoví za pravěkou příšeru, co žere domorodce. S tou technikou, co mají by se dala udělat mnohem větší paráda, než s ní koukat do blba a čekat na něco, co neexistuje. Tenhle pořad bych nechtěl platit, když snad ani jednou nenajdou sebemenší důkaz o existenci něčeho, po čem zrovna pátrají. Tomu se říká vyhozené peníze. 38% ()

UncleG odpad!

Vydáme se "tam a tam" hledat bájné zvíře "to a to". Řekne si skupina imbecilů obecných, vedená královským monstribecilem, jenž se prohlašuje za vědce. Po vzoru Blair Witch projektu si namíří kamery do ksichtu, každý imbecil zvlášť po jedné infra-ksichtovce. A pak jako divoký skauti prolejzaj les v noci, podělaný až za ušima, když znenadání hejkne vejr. "Co to bylo? Co to bylo?" křičí panicky a vejraj kolem sebe do tmy. Pak náhle přeběhne po cestě veverka nebo se mezi stromy mihnou světla náklaďáku. Naši hrdinní debílci někam utíkají. Nevíme proč. Kamera se třese. "Viděli jste to?" křčí někdo. "Jako kdyby támhle za kopcem..." Ráno pak objeví bobky lenochoda třípstého a kosti z chcíplý kočky a dělají z toho věděcký závěry. A když svoje světoborný poznatky ukážkou někomu, kdo alespoň trochu rozumí bioologii, výsledek zní: "tak pardón, ale jsme přesvědčeni, že nám náš cíl unikl jen o vlásek..." Tak to sorry. Ale hrajte si dál, dětičky... ()

• V roce 2012 byl natočen film Destination Truth: Return to the Haunted Forest / Belize Goblin (2012), ve kterém se tým vrátil do rumunských lesů, ve kterých údajně straší. (reich)