Dobyvatelé ztracené pravdy (TV seriál)

Destination Truth

Dobyvatelia stratenej pravdy

Reality-TV / Dokumentární

USA, 2007, 50x50 min

Ian Shorr

Marc Carter

Raney Shockne
  • MadChick

Po dvou shlédnutých dílech musím říct, že víc vidět již opravdu nemusím. To jak se partička vystrašených podivínů 3 hodiny potácí v noci po lesích, všechny stopy co zajistí jsou i přes obstojnou techniku totálně k smíchu a nakonec druhý den prohlásí, že jedou domů, je na mě přecijen trochu příliš. Nelze zde najít ani pokus o seriozní výzkum a i přes diskutabilní témata, lze takový projekt pojmout zcela odlišně. Tím pádem mi tento pořad přijde absolutně k ničemu...10% za hezké prostředí(11.11.2012)

• da_silva

Naprosto retardovaná manipulativní sračka, která si od začátku do konce pouze vymýšlí pověry a příšery a vůbec nějaké rádoby nadpřirozené jevy.. Mrdka, kde skupina herců předstírá napětí a zděšení a dělá rozhovory s místními komparzisty (pardon, svědky a lovci duchů) a na konci vám řeknou, že nezjistili vůbec nic o ničem, ale něco cítili, tudíž ta hodina, kterou jste na to čuměli, nebyla úplně k hovnu. Mrdat!(12.8.2012)

• Dr. Hawkeye

Banda matláků jede "pátrat" po nějaké záhadě. A je celkem jedno, jestli jde o duchy egyptských faraonů, transylvánské vlkodlaky nebo podobné potvory, protože scénář je vždy stejný. Investigativní rozhovor s "očitými" svědky, následné utáboření v lesích/džungli/poušti, vyčkání do noci, následné pobíhání lesem/džunglí/poušti s noktovizorem, sem tam nějaká lekačka a po jedné noci (!) se sbalí a vrací se do Kalifornie, aby na natočených/nahraných záznamech rozklíčovali, co že je to vlastně v té tmě vyděsilo k posrání. Nuda, nuda, nuda...(30.9.2012)

Možná se tvůrci seriálu moc unáhlují u každého pohnutí větvičky... ale zase na druhou stranu vám ukáží lokace kam se 99,9% z nás nikdy nedostane, a ty jsou na tom to úžasné. Opuštěné dulní město, les sebevrahů, opuštěné lesní Rumunské vesnice... to vše jsou lokace kvůli kterým stojí za to se dívat. Na druhou stranu si myslím že přijet do této lokace jen přes noc do druhého dne, je prostě málo. "Dobyvatelé" navíc vždy hledají jen v noci a jak známo tma dost zkresluje, takže kolikrát spíše mají "vlčí mlhu" než že by zahlédli třeba ducha. Musí se nechat že pracují s hmatatelnými důkazy a mají dost skepse na to, aby nepropadli nějakému bludu. Proto má asi seriál tak malé hodnocení, jelikož každý od něj čeká že mu ukáže Lochnesku, Big Foota apod... to sice asi těžko, ale o zajmavé momenty rozhodně nouze není, jako třeba v lese plném duchů, kde jednoho z kameramanů něco strhne ze záběru a přes bundu mu na ruce udělá šrámy (bunda je nepotrhaná). Jestli to bylo nahrané... no těžko říct. Věřte, nevěřte.(7.11.2012)

Perfektní dokument, u kterého stojí za to ho shlédnout do poslední minuty. Nejen že je nesmírně zajímavý a skvěle tajemně natočen (napínavé scény), ale má i výborné charaktery. Vtípkům Joshe Gatese se vždy příjemně zasměji. Mohl bych se na to dívat stále a nikdy by mě to neomrzelo. Neřekl bych že je to Reality-TV ale spíše Dobrodružný dokument.(1.8.2012)

• - V roce 2012 byl natočen film Destination Truth: Return to the Haunted Forest / Belize Goblin (2012), ve kterém se tým vrátil do rumunských lesů, ve kterých údajně straší. (reich)