Dobyvatelé ztracené pravdy (TV seriál)

Destination Truth

Reality-TV / Dokumentární

USA, 2007, 50x50 min

Neil Mandt

Ian Shorr

Marc Carter

Raney Shockne
  • FFilipCZ

Hodně slabé a před Dobyvateli upřednostňuji tedy spíše Fakta X.(4.1.2014)

Hodnotím po prvej sérii a viac menej najmä skvelý nápad. Cestovať po svete a snažiť sa predstaviť divákom mýty a legendy o rôznych príšerách a tajomných tvoroch, komu skrsla v hlave táto idea bol génius. Škoda preto spracovania, už napríklad aj to, že v jednej epizóde, ktorá je bez tak dosť krátka sa rozoberajú dve témy. To, že sa nikdy nič neodhalí mi nevadí, koniec koncov to by chcelo niekoľko týždňový prieskum, ale samotné výkriky "What was that!?" a podobne, to na kredibilite veľmi nepridá. Ak by to niekto poňal vedeckejšie, mohlo by z toho niečo byť. Že by MonsterQuest bol tou cestou?(21.2.2011)

• MadChick

Po dvou shlédnutých dílech musím říct, že víc vidět již opravdu nemusím. To jak se partička vystrašených podivínů 3 hodiny potácí v noci po lesích, všechny stopy co zajistí jsou i přes obstojnou techniku totálně k smíchu a nakonec druhý den prohlásí, že jedou domů, je na mě přecijen trochu příliš. Nelze zde najít ani pokus o seriozní výzkum a i přes diskutabilní témata, lze takový projekt pojmout zcela odlišně. Tím pádem mi tento pořad přijde absolutně k ničemu...10% za hezké prostředí(11.11.2012)

Dá se říct, že kryptozoologie je mý dlouholetý hobby i když tady v našich končinách jí aktivně provozovat asi moc nemá smysl:)) Takže jsem upřímně rád za podobný pořady a tenhle se mi zdá dost vydařenej - odhodlanej týpek, co vypadá i zní jak Randy Hickey, vybavenej populárním FLIRem a partou poskoků vytvoří 2 tábory a snažej se přes jedinej den a noc cokoli nalákat do kleští... mě to vážně baví, jelikož sleduju často všelijaký "bigfoot hunters" blogy s velkym obdivem k těm bláznům, co praktikujou podobný postupy, páč svym způsobem nabourávaj novodobý období temna - tzn. neseděj doma na prdeli, ale s upřímnym zápalem vyrážej vstříc dobrodrůžu v přírodě, okořeněnýmu trochou teho tabuizního mystéria i za cenu posměchu:)(22.7.2012)

• Mr.Hawkeye

Banda matláků jede "pátrat" po nějaké záhadě. A je celkem jedno, jestli jde o duchy egyptských faraonů, transylvánské vlkodlaky nebo podobné potvory, protože scénář je vždy stejný. Investigativní rozhovor s "očitými" svědky, následné utáboření v lesích/džungli/poušti, vyčkání do noci, následné pobíhání lesem/džunglí/poušti s noktovizorem, sem tam nějaká lekačka a po jedné noci (!) se sbalí a vrací se do Kalifornie, aby na natočených/nahraných záznamech rozklíčovali, co že je to vlastně v té tmě vyděsilo k posrání. Nuda, nuda, nuda...(30.9.2012)

• - V roce 2012 byl natočen film Destination Truth: Return to the Haunted Forest / Belize Goblin (2012), ve kterém se tým vrátil do rumunských lesů, ve kterých údajně straší. (reich)