Dobyvatelé ztracené pravdy (TV seriál)

Destination Truth

Ian Shorr

Marc Carter

Raney Shockne
  • lukasd

Kryptozoologie mě zajímá, takže jsem se na tenhle pořad dost těšil. Bohužel celé je to natočené zcela bez nápadu, podle jednoho jediného mustru (příjezd na místo - výslech domorodců - jedna noc, při které se na kameru podaří zachytit něco nevysvětlitelného - návrat do USA, kde se zjistí, že žádný důkaz není průkazný). Bohužel je vidět, že snaha něco zjistit je pouze předstíraná, protože by byl naprostý nesmysl jet přes půl světa a pak strávit pozorováním pouze jednu noc. Škoda, promarněná šance. Přitom Gates je docela sympaťák a nechybí mu smysl pro humor. 50%(6.8.2012)

• da_silva

Naprosto retardovaná manipulativní sračka, která si od začátku do konce pouze vymýšlí pověry a příšery a vůbec nějaké rádoby nadpřirozené jevy.. Mrdka, kde skupina herců předstírá napětí a zděšení a dělá rozhovory s místními komparzisty (pardon, svědky a lovci duchů) a na konci vám řeknou, že nezjistili vůbec nic o ničem, ale něco cítili, tudíž ta hodina, kterou jste na to čuměli, nebyla úplně k hovnu. Mrdat!(12.8.2012)

1) Pořad je slušně a napínavě zpracovaný a nezaměřuje se jen na USA. 2) Dozvíte se i o "příšerách", o kterých jste možná nikdy neslyšeli. 3) Gates má výborné hlášky, takže pořad chvílemi i pobaví. Normálně bych hodnotil 4* ale vzhledem ke zpracovaní oproti ostatním pořadů na toto téma, které mě mimochodem hodně fascinuje, MUSÍM hvězdičku přidat a dát jich celých 5!(2.10.2014)

Možná se tvůrci seriálu moc unáhlují u každého pohnutí větvičky... ale zase na druhou stranu vám ukáží lokace kam se 99,9% z nás nikdy nedostane, a ty jsou na tom to úžasné. Opuštěné dulní město, les sebevrahů, opuštěné lesní Rumunské vesnice... to vše jsou lokace kvůli kterým stojí za to se dívat. Na druhou stranu si myslím že přijet do této lokace jen přes noc do druhého dne, je prostě málo. "Dobyvatelé" navíc vždy hledají jen v noci a jak známo tma dost zkresluje, takže kolikrát spíše mají "vlčí mlhu" než že by zahlédli třeba ducha. Musí se nechat že pracují s hmatatelnými důkazy a mají dost skepse na to, aby nepropadli nějakému bludu. Proto má asi seriál tak malé hodnocení, jelikož každý od něj čeká že mu ukáže Lochnesku, Big Foota apod... to sice asi těžko, ale o zajmavé momenty rozhodně nouze není, jako třeba v lese plném duchů, kde jednoho z kameramanů něco strhne ze záběru a přes bundu mu na ruce udělá šrámy (bunda je nepotrhaná). Jestli to bylo nahrané... no těžko říct. Věřte, nevěřte.(7.11.2012)

Na seriálu je nejlepší seznamování nás s nejrůznějšími záhady po celém světě. Ať jsou to duchové, Lochneska, Yetti..... To že nám nepřinesou žádný důkaz o jejich existenci mi zas až tak nevadí, spíš to, že cokoliv někde křupne, je hned přisuzováno nadpřirozenu. Seriál sice není špička ve svém žánru, ale odpad si myslím nezaslouží.(8.6.2014)

• - V roce 2012 byl natočen film Destination Truth: Return to the Haunted Forest / Belize Goblin (2012), ve kterém se tým vrátil do rumunských lesů, ve kterých údajně straší. (reich)