La moglie giovane

• Španělsko Infamia (více)
všechny plakáty

Karlos80

Že prý jde o giallo, tak to jsem si nemohl nechat ujít, no moc těch typicky žánrových trademarků tady sice není (žádný typicky černě oděný zabiják s ostrým nožem, ani potoky krve), ale příběh byl skutečně parádní (na giallo totiž zásadně spletitý). Napínavý staromódní příběh (jehož základem byl dobrý scénář) a skutečně velmi silný výkon Marisi Mell ("Diabolik"), která šla po herecké stránce nahoru, rok co rok, zatím šlo o téměř to nejlepší co jsem od této původem rakouské předčasně zesnulé krásky viděl. Mell zde hraje mladou nezávislou ženu, která si po příjezdu do Říma, zkouší vydělat na živobytí jako každý jiný v novém městě, netuší však že je postupně a velmi metodicky lákána do světa prostituce, tři osudoví muži, kteří se ji vpletou do její cesty, časem přijde nějaké to vydírání, jak finanční tak sexuální a vražedný komplot je téměř na spadnutí. Tato velmi obskurní záležitost s báječným Cirianiho zvukovým doprovodem, mě dostala a já si film i přes počátečně velmi pomalé, které ale časem narůstá a graduje a končí šokujícím odhalením parádně užil. Dobrý film, který vyšel na dvd (studio Mya, rok 2011). ()