She yao jing

• Hongkong 蛇妖精 (více)

Mladá a krásná filipínská žena jménem Manda (Cherie Gil) má od svého narození nadlidský dar. Dokáže svou myslí ovládat veškeré hady a kvůli tomu se jí lidé ve vesnici straní. Neváhá však využít této schopnosti, aby pomstila smrt svých rodičů, které jí zabili místní gangsteři. Mezitím se však do Mandiných pomstychtivých úmyslů připlete čínský lékař Shu Wen (Tung Li), který je mistrem kung-fu a snaží se jí zlé plány rozmluvit. Místo toho se sám ocitne v mocném kolovratu magie a kouzel.  Podaří se Shu Wenovi uniknout ze spárů smrti a zachránit i ostatní vesničany? (Epistemolog)

Karlos80

Lol, tak tohle byla síla. Hong-kongsko-filipínský akční horor, spíše než o horor, zde šlo především o tu akci. Děj je primitivní a vyloženě směšný, tak považte; Žena-čarodějnice (vypadá jako Medusa) se mstí za smrt svých rodičů venkovanům, ještě za pomoci, nějakého místního gangu kriminálníků, ona má jednu zvláštní moc, svou silou řídí a ovládá jedovaté hady, ti jsou skoro všude, kde se ona jen objeví. Na druhé straně však stojí nějakej čínský kung-fu doktor, který si vždy poradí s převahou a přesilou, tím že třeba kolem sebe hází malé dřevěné smrtící šipky atd. Film je hybrid akce a hororu, některé scény jsou vážně krkolomné a film jako takový moc nezáživný, není tu vyloženě děs ani žádná pořádná atmosféra, o krvi nemluvě, co mě bavilo ale jen chvíli, tak to byli nějaké ty akční kung-fu scény, choreograficky docela solidně zvládnuté, jinak téměř nic. Rarita, snad právem zapomenutá. ()