Vitamin C

všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
Československo, 1950, 4 min

Kreslený film upozorňujúci na blahodarné účinky vitamínu C. (MFFK Febiofest)

Radko

Nedostatok vitamínu C v zimnej potrave. Vyrieši ho optimistická, stručná a dostatočne presvedčivá kreslená propaganda domácich plodín. Zaujme reklama párkov s chrenom ako plnohodnotnej náhrady porcie vitamínu C v pomaranči a citróne. Tie, žiaľ rastú len v Taliansku (podľa priloženej mapy) a tak sa je potrebné sústrediť na konzumáciu kyslej kapusty, chrenu a varených zemiakov. A zapiť to litrami šípkového čaju. A čo dnes , 70 rokov po nakrútení? Je to tak, potvrdzuje ako časť za celok web www.zdravie z prirody.sk; citujem: "Koreň chrenu obsahuje veľké množstvo vitamínu C, omnoho viac ako citrusové plody". Efektne spracovaný kreslený film o zdravých tuzemských náhradách céčka sa dá pozrieť opakovane bez ujmy na zdraví. Ba práve naopak: opakované pozeranie slúži podpore zdravia. ()

Marthos

Citrony a pomeranče? Zapomeňte na ně! My v Československu si přeci vystačíme s poctivým křenem, hlávkou zelí a šípkovým čajem. A je po jarní únavě. ()

WANDRWALL

Václav Bedřich i v tomto krátkometrážním filmu dokazuje, že je zdravější dostávat do organismu vitamíny ze zeleniny a ovoce, která je vypěstovaná v zdejších podmínkách, a ne dovážená z cizích krajů.***(1.12.2010) ()