Televizní akademie - Historie

(pořad)
všechny plakáty

Nové pásmo vzdělávacích pořadů. Živě s Václavem Žmolíkem. (oficiální text distributora)

igi B.

No, už tu chybí jenom akademik Daj-Daj... %-] . . . Jestli je tento pořad určen dětem a mládeži elementární školou povinným a vůbec všelijakým těm ne moc bystrým a poučeným elementům doby současné - snad tedy budiž. Ale jinak mi to připadá jako nějaká ta >akademie< z padlých dob vlády dělníků, rolníků a pracující inteligence... Tendenčně, povrchně a vůbec jen tak přes jistou účelovost nahodile poslepované vložky různé provenience, kvality a >výučné< hodnoty na všelijaká témata, marně okecávané zbytečnými pány >moderátory< a zvanými hosty - prostě jen odškrtnutí si další položky >investic< v rámci splnění plánu naplnit kulturní politiku bůhvíkoho... Na stranu a vládu se však dnes soudruzi diletanti z >veřejnoprávní< už vymlouvat nemůžou... %-( - - - P.S. Kdysi se to nazývalo lapidárně "TVŠ", dnes je to ejhle "AKADEMIE"! . . . A tak člověka maně napadne, že snad i existence tohoto typu pořadů vysvětluje, proč v době gůůůglově-fejsbůkové se každá blbka hnedle cejtí jako vzdělanec... Mně to tedy připadá jako snad až nějaká novodobá >ideologická diverze< , či co... °-/ - - - P.P.S Hodnocení i komentář platí samozřejmě pro celé to patero instantních - d.m.s.n. spíše takových těch >kakademií< , jednotlivé krátké dokumentární filmy si ovšem zasluhují konkrétní hodnocení! - - - - - (Průběžně nepravidelně občas s lehkým zájmem a následnými často rozpaky sledováno v marná dopoledne jak jde čas na >kakademickém prostoru< , hodnocení 8., bezpředmětný neakademický komentář zde jako druhý - 21.2.2011) ()