Večer pod lampou

(pořad)
všechny plakáty
Publicistický
Slovensko, 2011, 230 min

Diskusná relácia verejnoprávnej RTVS s moderátorom Štefanom Hríbom - naživo. (oficiální text distributora)

Radko

Po novom sa sa porcia tohto tv skvostu ustálila na 230 minútach a obohatila sa o vysielanie dokumentu, či záznamu súvisiaceho s preberanou témou. Vydržať však v spoločnosti moderátora Hríba a jeho suity preferovaných pravicových konzerv bolo vždy nad moje sily, hoci si myslím, že jeho verní by pravé intelektuálske BDSM dosiahli až najmenej 400 minútovým sústredeným sledovaním. ()

-soch-

Niektoré diskusie slabšie, iné zas veľmi silné. Výborná debata sa týkala Korupcie na Slovensku, kde zahviezdil Peter Schutz. Dĺžka diskusie mi neprekáža, keďže hostia podávajú jednu myšlienku aj pätnásť minút a tak prípadný "odskok" do kuchyne po chlebíčky vôbec nezaškodí, aj keď nejakého ospalého diváka to môže okolo pol jedenástej už pekne uspávať. ()

mm13 odpad!

...minimálne za večer s Robertom Ficom mám chuť dať tridsať odpadov!! Hríb je domýšľavý zadubenec, jediná jeho zásluha je (bola), že prišiel s takýmto formátom a darí (darilo) sa mu do neho pozývať zaujímavých hostí. Inak nanič diskutér, pojem nestrannosť je pre neho cudzí, ponechať priestor na názor mimo jeho (dosť obmedzeného) spektra v skutočnosti nedokáže, len to predstiera. Zopár hostí mu to už vmietlo rovno do tváre, ale asi nie dosť. Prežil ešte aj toho Fica, ktorý si ho, akokoľvek nenávidený, natrel na chleba ako malého chlapca. Hanba mu, samozvancovi, paródii na žurnalistu! ()

MichelSmith

Moja oblúbená relácia väčšine tém síce nerozumiem ani hovno navyše ma nezaujímajú,ale niečo ma núti vydržať až do konca,asi pocit tej hlbky ked iba dôležite prikyvujem hlavou,že ten rozklad atomových protonov a rozpínavé oteplovanie vesmíru asi vážne nejako súvisí s klesajúcou pôrodnosťou v Číne a s tým súvisiacou zvýšenou poptávkou po gay anime porne... ()

janeke

vzhľadom na totálnu prevahu trashu v dielni slovenských televíznych programov, v hnilobnej zmeske nepríčetných pabludov (o varení chleba s maslom, o tom jak kamila varí a pridáva "ingrediencie", o tom, jak bezchrbticový úchylák Vilo nájde a za uši dotiahne tých najväčších chudákov široko-ďaleko a počas sliedenia na onkológii mu nabehne na konto slušná suma za vysielanie v prajmtajme... atď - tých príkladov je čím viac, tým viac...) sú "debaty pod lampou" pravdepodobne jedinou viditeľnou snahou (aj keď nie vždy podarenou) ČOSI naozaj povedať. Štefan Hríb by mohol byť hoci aj trápny, či naivný, alebo trápne naivný, to je jedno. Dôležité je to, že je schopný vyrobiť trojhodinový (!) formát, pri ktorom mi je mnohokrát ľúto, že už končí. Super debaty: Najmenšie častice hmoty, Veľký a malý vesmír, Higgsov bozón, Antihmota v Cerne. ()

• Dňa 14. 2. 2012 bola relácia vysielaná ako historicky prvý slovenský live program zo štúdia v HD rozlíšení. (Kuzlo)
  • Hríb mal vlastnú diskusiu Pod lampou na Dvojke už za čias Richarda Rybníčka. Radim Hreha ju zrušil pre "stratu dôvery" po tom, čo Hríb predčasne ukončil program a kritizoval situáciu v televízii, súvisiacu s personálnymi krokmi Hrehu. Nová relácia sa vracia k časti názvu, aký mala za Rybníčka (Pod lampou), aj k tej istej scéne. Na rozdiel od minulosti je dlhšia, tvorí celé štvrtkové večerné vysielanie na Dvojke, pričom okrem diskusií pôjdu aj reportáže, dokumenty a filmy, o ktorých sa bude tiež rozprávať. [Zdroj: medialne.sk] (JOZZZKO)
  • Vysílání dne 23. 06. 2011 se zaobíralo kausou vraždy Ludmily Cervanové. Diskutujícími mimo jiné byli odsouzení za tuto vraždu Milan Andrášik, Pavol Beďač, František Čerman a Miloš Kocúr. Následovala pokuta od Rady pro vysílání a retransmisi 50 000,– eur. Ta totiž konstatovala, že "program způsobem zpracování a svým obsahem zasáhl do lidské důstojnosti prokurátora Milana Valašíka, mrtvé medičky Ludmily Cervanové a zemřelého forenzního psychologa a soudního znalce Gejzy Dobrotky," což potvrdil Nejvyšší soud. (JoranProvenzano)