Večer pod lampou

(pořad)
všechny plakáty
Publicistický
Slovensko, 2011, 230 min

Diskusná relácia verejnoprávnej RTVS s moderátorom Štefanom Hríbom - naživo. (oficiální text distributora)

Marek1991

Svoj názor na tento program som prakticky vyjadril v komentári k programu Lampa. To, že ide o podobný formát s časom často ľubovoľným, inak povedané s otvoreným koncom sa mi páči. Troška vyšperkované a vylepšené detaily okolo, tomu u mňa tak veľa nepridajú a podstata je tá istá ako v minulej obdobe tejto relácie. Možno naozaj len pól percenta tu u mňa chýba, aby som dal štyri hviezdičky, ale inak skoro všetko som napísal v minulom komentári a je to prakticky to isté, len mierne, naozaj mierne lepšie, lebo skúsenosti pribúdajú. 04.04.2014 - Hríb už je ideovo vyhranený, už je to z jeho strany pre mňa priam podsúvanie určitých myšlienok, to už pre mňa nie je veľmi objektívne. ()

warrenur

Prakticky jedina televizna relacia, ktoru za posledne asi 3 roky este v televizii sledujem. Kvitujem vyber zaujimavych, aktualnych a v niekoho ociach mozno kontroverznych tem. Tiez hlavne to, ze vsetci pozvani diskutujucii, ak teda pozvanie prijmu, su v danej oblasti opravneni fundovane sa vyjadrovat, odbornici. Vedenie diskusii osobou Stefana Hriba ma myslim viac kladov ako zaporov. Minusom je castokrat jeho zaujatost a neobjektivita. Avsak povedzme si na rovinu. Je schopny klast otazky bez obalu, zrozumitelne i pre laikov, ci siroku verejnost prijatelne a jednoducho. Myslim, ze tuto relaciu povazuje za "svoje dieta" a nalezite sa na kazdy jej diel pripravuje a ma minimalne povedomie ku kazdej z tem sa adekvatne vyjadrovat a klast spravne otazky. A je teda na zucastnenych hostoch, aby jeho otazky zodpovedali, alebo sa z nich vykrutili (zvacsa diskutujuci s politicky pozadim). Nie vzdy ma relacia konfrontacny nadych a mnohokrat je to viac-menej zaujimavy rozhovor, pri ktorom clovek ani nevnima ubiehajuci cas. Za jeden z najvacsich minusov, co vsak nie je chybou relacie, alebo p. Hriba, pokladam jej vysielaci cas. Iste, par z nas si ten cas najde vzdy, avsak, kedze sa jedna o druhy vysielaci program verejnopravnej televizie a ohladom na obsah relacie, myslim, ze si zasluzi hlavny vysielaci cas. Obcania SR (nielen) by myslim mali mat aky-taky prehlad o diani a v mnohom by k nemu dospeli i pri sledovani tejto a podobnych relacii, internetovych diskusii atd. atd.. Ti s averziou voci osobe p. Hriba...nuz pokial clovek zavrhne hocijaku relaciu, len kvoli osobe, ktora ju vedie a odhliada od toho co sa v relacii prebera a co sa v nej da dozvediet, nuz, potom si myslim, ze je tato slusne povedane "kratkozraka" a naivna. Pretoze podla mna Lampa "nerovna sa" Mat, ci nemat rad Hriba. Poslednu cast svojho prispevku som napisal len na zaklade reakcii ludi zo svojho okolia a blizkosti. Zaverom len tolko, ze dufam, ze relacia prezije este mnohe roky a bude vynimkou vo vsetkom tom ostatnom balaste, co TV vysielanie (halvne to slovenske) posledne roky prezentuje. Ba co viac, nech vzniknu dalsie v podobnom duchu. ()

Scevola

Dovolim si povedat ze toto je jedna z mala slovenskych relacii, ktora dosahuje europsku uroven. Ci mate Hriba pre jeho vyhranene postoje radi alebo nie, treba uznat ze to vie robit. Vhodne upravene studio, snimanie kamier, volba hosti a vedenie diskusie a kladenie otazok a vsetci akoby sedeli u vas v obyvacke. Kombinacia tychto veci posuva tuto relaciu na inu uroven. 10/10 ()

-soch-

Niektoré diskusie slabšie, iné zas veľmi silné. Výborná debata sa týkala Korupcie na Slovensku, kde zahviezdil Peter Schutz. Dĺžka diskusie mi neprekáža, keďže hostia podávajú jednu myšlienku aj pätnásť minút a tak prípadný "odskok" do kuchyne po chlebíčky vôbec nezaškodí, aj keď nejakého ospalého diváka to môže okolo pol jedenástej už pekne uspávať. ()

E=mc2

Názorný príklad kde masírovanie mozgov sa deje v pseudo-intelektuálnej podobe. Človek má pocit že dostáva veľa, ale pritom ide o presne nalinkovaný politicko - striktný a názorový povrch ktorý ma za účel vytvoriť dojem, že pijeme Chardonnay, hoci v skutočnosti ide o Coca-Colu. Výnimkou je pár relácií s ekonómmi, fyzikmi a umelcami, športovcami. Ale i to skĺzava do pozývania tých istých ľudí. Mr.suchoHríb je evidentne poslušný straník amerického dolára čo napr. dosvedčil v diskusií o invázií USA do Iraku ako aj debate o útokoch na dvojičiky. http://www.youtube.com/watch?v=kp6DqRwbbFU&feature=share Najlepšie väzenie je také, kde si človek myslí že má slobodu. Pod lampou je najväčšia tma. ()

• Od roku 2015 sa relácia vysiela s názvom .pod lampou. Keďže je slobodným vysielaním, vzniká vďaka prispievaniu ľudí. Jedno vydanie stojí okolo 3000 €. (Lucjen)
  • Hríb mal vlastnú diskusiu Pod lampou na Dvojke už za čias Richarda Rybníčka. Radim Hreha ju zrušil pre "stratu dôvery" po tom, čo Hríb predčasne ukončil program a kritizoval situáciu v televízii, súvisiacu s personálnymi krokmi Hrehu. Nová relácia sa vracia k časti názvu, aký mala za Rybníčka (Pod lampou), aj k tej istej scéne. Na rozdiel od minulosti je dlhšia, tvorí celé štvrtkové večerné vysielanie na Dvojke, pričom okrem diskusií pôjdu aj reportáže, dokumenty a filmy, o ktorých sa bude tiež rozprávať. [Zdroj: medialne.sk] (JOZZZKO)
  • Dňa 14. 2. 2012 bola relácia vysielaná ako historicky prvý slovenský live program zo štúdia v HD rozlíšení. (Kuzlo)