Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Komedie

Recenze (2 993)

plakát

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Dal som si reprizu po viac ako 12tich rokoch, lebo som mal chut na klasicku "konverzacku". Zo svojho hodnotenia a i nadsenia z filmarciny a atmosfery celeho kusku nespustim ani polhviezdie. :D  Vyborny kusok. Fondov pohlad a vystupovanie, legenda. Jednoduche, autenticke a atmosfericke. Naviac, duch demokracie, prava a moralky z toho dycha mimoriadne silno. Vynikajuci film. Odporucam kazdemu, co este nevidel. Toto je typ filmu, ktory i za stovky rokov bude mat svoju kvalitu a pre divaka stale prinesie neskutocny zazitok. Mozno o par stovak rokov, ak by sme dospeli k "idiokracii", mozno potom, bude film pre tamojsiu generaciu "nestravitelny".

plakát

Banda - Herogasmus (2022) (epizoda)

Paradna epizodka plna akcie, napadov, zvrhlosti, brutalit a napriek tomu hlavny pribeh drzi pevne v mantineloch a dava zmysel. V ramci vsetkych tych potrhlosti to proste nesklzlo do takej blbiny, ako sa to deje u vacsiny menej prepracovanych filmov, ci serialov. A to ocenujem este polhviezdim navrch. Objektivne tak 85% Spolocnicka a manipulatorka toho hlupeho "chobotnico-suka" mi uz celkom lezie na nervy, snad ju postihne nejaky vizualne posobivy koniec. :) Typek v zavere mal pri streame so Starlight posobivo pevnu ruku alebo vymakany stabilizator.  :D A-trainovo prevedenie starobilej americkej verzie vlacenia ulicami bolo tiez v skutku "posobive". Myslim, ze spanielska devocka, co ludom vyhadzuje mozgy do vzduchu, este zohra v pribehu vyznamnu rolu.

The Outfit (2022)

Uzas sledovat, s akou dokonalostou vie Mark Rylance zahrat na prvy pohlad stoicky nevyraznych podivinov a pritom z neho "citit" Royal Academy of Dramatic Art v Londyne uplne autenticky. Pan herec. Film sa mi pacil, ziadna nuda, hoci je to komornejsie, ako by sa mohlo zdat. Cely cas sme v jednom krajcirstve a susediacej dielni, menia sa len osoby na scene. Stoji to na vybornych dialogoch, ocakavaniach a budovani napatia. Slecna trosku rusila, avsak inak sa jedna o cistokrvnu staru skolu s vybornou kamerou a uz spominanym dokonalym "Anglanom" Markom Rylance-om. Odporucam. 80%

plakát

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Pri "muzikalnej bitke" som uz zial musel vypnut, pretoze to bol moment, kedy si tvorcovia povedali, v multiverze mozeme uplne vsetko, a tak na m serviruju jeden "vizualny div"/rozumej balast za druhym. "Who said that they had to be living"....Uaaaaaa!!!"  Laskavy "zvrat" maminy v zavere sa dal ocakavat, ale naivita a prvoplanovost z toho priam srsala...lacne. Rovnaku ulavu po skonceni som citil i ja, ako typek po zaverecnych titulkoch. Z vedeckeho hladiska a debat ma rozoberanie temy paralelnych vesmirov vzdy bavili. Pre cloveka s predstavivostaou a nejakymi tymi poznatkami je to zaujimavvy namet. Toto marvelovske spracovanie je vsak prilis lacne a hlupucke. Neodporucam, ak nepatrite k fanusikom/fanusickam. Cumberbatch je vsak v kazom svojom "self" je uveritelny. 40%

plakát

The Old Man - II (2022) (epizoda)

Potesilo, ze okuliarnaty agent vo vysluzbe ma dalsieho stareho pardala medzi znamimy. Zrejme filozofujuceho umelca. Dava to pribehu nadych hlbsieho prepojenia do minulosti. Rozhovor s najomnickou v restauracii mi vsak prisiel velmi divny a nie moc prirodzeny. Hoci, ludia v tom veku sa asi na nic nehraju a vylozia karty na stol, co ja viem. Naopak rozhovor agentky-zverenkyne a jej naprotivku - typka v nemilosti mal atmosferu paradnu. Ten mindfuck na moste s policiou bol tiez dobry a zaroven jediny, co tentokrat znamenal akciu. :) Takisto uplny zaver a foto mi prislo trosku prvoplanove. Dufal som v hutnejsiu a depresivnejsiu atmosferu s minimom beznych postupov. Ze chybala akcia, by nebol taky problem, keby spomenute fungovalo. 65%

plakát

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

V ramci SW-univerza slabsi priemer. A nie je to chyba McGregora, ci inych ustrednych postav. Pripisujem to chabemu scenaru a naivite celeho sveta. Zaver tiez nicim neprekvapil. Fanusikovia si vsak zrejme, padla dost vysokeho hodnotenia, pridu na svoje. Takze smelo do toho, 'it's your time to waste'. :)

plakát

Obi-Wan Kenobi - Část VI (2022) (epizoda)

Prenasledovanie destroyer-om, asi nie je az take riziko, ked vas jeho kanonada moc trapit nemusi. :) Inak len dve akcne pasaze, ktorymi sa v deji prepina. Popravde mi nebola motivacia "tretej sestry" moc jasna. Zvlast po tom debakli, co sa jej dostal na konci predosleho dielu. Neskor uz len povinna jazda a ruzove zajtrajsky v duchu SW. Slabsi priemer. Nostalgicky potesil len Liam v zavere.

plakát

The Old Man - I (2022) (epizoda)

Velmi dobry otvarak, ktory si ma zahackol mobilom v mikrovlnke..."some shit is going down". :) A ano, psici su trosku moc, ale v RPG svete by to bol class hunter. Ma ich maximalne 10 rokov? Potesil John Lithgow, ten chlap ma brutalnu charizmu a sila osobnosti z neho priam vyzaruje.  Bridges je uveritelny a pekne nam ho v uvode vykreslia ako chlapika za zenitom, mal som trosku deja vu z posledneho Ramba, pri tom vykreslovani, akurat absentuje farma a lieky. :) Ale hej, pacilo sa, takato temna vazna zanrovka tu dlho nebola.

plakát

Tokyo Vice (2022) (seriál)

1.seria: Mierny nadpriemer, hoci obcas naivny, zo sveta jakuzy, policie a tokijskej prominentnej redakcie a luxusnych "spolocnicok".  Mlady gaijin - Jake ako horlivy a japonsky plynulo hovoriaci reporter, hoci american v japonskej redakcii sa prihodne zaplieta do vsetkych spomenutych sfer a ich vzajomnych vztahov. Priznavam, ze to ma svoju atraktivitu, na ktoru tvorcovia stavili, obcas je to vsak prilis naivne. Najviac ma bavila asi redakcna linia a i zivot spolocnicok. Ta prva prevazuje len v prvych dieloch, neskor je to uz len mafianska zalezitost. Polhviezdie urcite pridavam za vynikajuci soundtrack od panov menom Danny Bensi & Saunder Jurriaans. Takmer vzdy je to pri zaverecnych scenach a kreditnych songoch genialne namiesane. Zaver ma moc nepotesil, na strane druhej ani neprekvapil, kedze sa az tam vynorili niektore uplne zrejme otazky, o ktorych sa dovtedy okato mlcalo. Totiz, paky medzi policajtami a mafiou.  I tak odporucam. Celkom vitane osviezenie. 70%

Galaxy Quest (1999)

Isiel som do toho, lebo som dufal, ze to bude parodia na mnohe zname sci-fi. Zial ono je to "len" komedia venovana spominanemu. Nie je to zle, avsak citit uz zub casu a scenar ozaj obcas pokrivkava a moc som sa nebavil. Slabsi priemer, hoci "prezentacia" zvlast ta zvukova a recova mimozemstanov ma celkom bavila. Fajnsmekrom, alebo len nenarocnym divakom odporucam, ostatni nech siahnu po niecom inom. 45%

Ovládací panel