Starosta Kingstownu - Captain of the Shit Out of Luck (2024) (epizoda)

Uvodny utok na vazenske kridlo bol velmi slusne zrezirovany. Iris-ina linia so sfetovanym a v tejto epizode, o dobrom vychovani filozofujucom Konstantinovi, je trochu zvlastna. Vidime, aku dan si to na nej vybera, zvlast po udalosti s dievcatami z minulej epizode, na strane druhej vsak, zrejme caka na iny sposob rozhresenia, nez ake jej ponukaju oba svety. Co sa tyka Kyle-a, azda ten sud prachu, ta masina na zabijanie, co maju medzi sebou, nebude este "miesat karty" nepeknym sposob v dalsej epizode. Bunnyho kecy o dolezitosti rodiny sa uz stali za posledne roky vo filmoch tak prevarenym klise, ze aj ich opravnene pouzitie mi z ust takychto individui pride otravne. Priemer.

Kill (2023)

Slabunke C-cko odohravajuce sa v nocnom vlaku, s "ochotnickymi" ustrednymi "telenovelovymi" hercami, v ktorom sa vrsi jedna blbina a klise nad druhu. A hoci maju byt bojove sceny azda tahakom filmu a pouzitej umelej krvi su kvanta, ich choreografia a uveritelnost su chabe. Nechapem, ako tento paskvil moze mat momentalne cervene ciselko. Neodporucam. 30%

Deadpool & Wolverine (2024)

Po rekapitulacii predoslych filmov som si spomenul na mnohe charaktery a kontext ich "fungovania" vo svete komixu, a tak som v deji tohto filmu netapal. Reynolds opat hlaskuje a Hugh je spravne napumpovany a podrazdeny. Musim priznat, ze pri uvodnych titulkoch som mal taky neuveritelny cringe, ze som zacal lutovat prachy za kino. Nastastie to pominulo. Kratke camea, ktore su jednym z pilierov filmu ma nechali, az na Wesley-ho a jeden-dva dalsie charaktery, chladnym. Pobavili vsak niektore napadite brutalitky a wtf-scenky, a tiez horda XXXXPoolov. Uchadzajuci nadpriemer, ale kvoli "hajpu" som cakal viac. 60%

Mizerové: Na život a na smrt (2024)

Tejto serii som na chut neprisiel ani v casoch jej najvacsej slavy, hoci B-ckove krimi-linie usli. Cela ta hrana a uvrieskana coolovost mi jednoducho pride otravna. Krimi cast, ktora sa rozbehne az po 20-minutovom cringe uvode nie je uplne zla, ale nicim napadita. "Krysu" odhadnete vsetci uz v momente, ked sa prvykrat objavi na scene. Nice touch s prerastenou albino-jasterickou. Slabota, kedze v tomto pripade mi nesteka po lici slza nostalgie. Btw. hra tam ten Smith, ktory sa zachoval, ako sa zachoval a este hod odmenili "with an Oscar"?

Až na konec světa (2023)

Uchadzajuci tvorci pocin vyborneho Mortensen-a, nechce sa mi mi verit, kolko casu perslo od vyborneho Eastern Promises. Viac ako na akciu vsadza Viggo na rozpravacsku a pribehovu liniu tohto westernu zobrazujucemu par aspektov drsneho zivota tych casov. Minutaz je mozno trochu premrstena a zaver mi prisiel trochu zvlastn;y, ale rozhodne to malo atmosferu. Odporucam napriek vyhradam.

Páter Thomas (1980)

Typicka talianska nechutarna skorych 80tok. Blizke zabery na oci, kecup a brajgel na tvarach, "afektovane" a na dnesnu dobu uz mizerne herectvo. V tej dobe azda strasidelna zalezitost. "Dnesny" divak, ak vyslovene neoblubuje vtedajsiu kinematografiu, tu mnoho pozitiv nenajde, domnievam sa. Slabota.

Lights Out (2013)

Milnik v hororovych kratasoch, dokazujuci, ze i v domacom prostredi vie skuseny kameraman s citom pre svetlo, uhly a atmosferu s vhodne zvolenou hudbou natocit paradny kusok. Dokaz toho, ze nepotrebujete priehrstie minutaze a velky budget, ak mate citenie a schopnosti. :) Rovnomenny film, na ktory neskor dostal Sandberg prachy, vsak uz nestal za vela.

Rod Draka - Prostý lid (2024) (epizoda)

To, ze v kazdej epizode nie su velkorozpoctove masakralne bitky s drakmi a velkolepymi efektami neznamena, ze je epizoda slaba. Taku epizodu viem velmi ocenit, avsak primarne sa mi pacia pribehove linie, opis charakterov, ktore v ziadnom pripade nie su ploche ako v zalahe inych serialov, ci filmov a napady, s ktorymi nas tvorca dostane. Tato epizoda otvorila a posunula hned mnoho linii na  limitovanom case a posunula do popredia i doteraz len okrajove charaktery a priblizila dalsiu bojovu strategiu. Roklad a "vypad" z vnutra. Velmi slusny diel. 75%

Lowlifes (2024)

Okrem "porcovaciek" nesplna zaner horor nic. Minimalne napatie a nulova atmosfera. Len posahane kecy parodicky uletenej rodinky...sklamanie. I ten zaver s deputy-m je uz prevareny. Hviezdicka za muchlovanie a tatkove trapne hlasky. Chyba zaner parodia. Neodporucam, ale ako prvotina dvojky reziserov to mohlo dopadnut i horsie. 30% Uprimne, tak vysoke momentalne hodnotenie (64%) ma prekvapuje. Zrejme ocarenie kockami a tatinom v tejto zlatanine.

Žena v jezeře - Víte, že mořští koníci jsou ryby? (2024) (epizoda)

Otvarak nas uvadza do komunity zidovskej i cernosskej. Do casov rasizmu, uzavretych komunit, kast, privilegiii a pretlkania sa. Zmizne male zidovske dievcatko a tato udalost zasiahne do zivota nestastnej zeny v domacnosti (Natalie Portman) a emancipovanej, ale svoje miesto si uvedomujucej, tiez zienky v cernosskej domacnosti, pracovitej i sikovnej. Punc zenskej tvorkyne z toho rasi a bolo by to fajn, keby to na mna neposobilo dost chaoticky a akosi silene. Naviac, Natalke to kvoli "podarenej domacnosti" a zrejmej naviazanosti na osud zmiznuteho dievcata, celkom "svitori" a neviem, ci jej toto herectvo uplne verim.. Zahacknuty, zial, nie som, a to som mal znacne ocakavania. Azda sa to v dalsej epizode rozbehne.