Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Komedie

Recenze (2 216)

plakát

Loki - Glorious Purpose (2021) (epizoda)

Jeden z tych zaujimavejsich komixovych charakterov. Premisa minute-manov a casovych osi a i prostredia, kde i infinity sutre su len tazitka, ma vsak nechava chladnym. Uvidime, ci sa "lov" rozbehne v druhej epizode. Toto je len ukecane pozlatko s tazkopadnymi "obrnencami".

plakát

Mare z Easttownu (2021) (TV seriál)

Velmi vydareny, drsny krimi-pribeh s vybornymi hereckymi vykonmi a s par prekvapivymi zvratmi. Obcas som sice mal par vyhrad, ale nic prevratne. Silne stvorhviezdie. Odporucam. Nielen Kate, tu hviezdi. 80% Zatial "pribehovka" roka.

plakát

Mare z Easttownu - Sacrament (2021) (epizoda)

Prekvapil ma este posledny zvrat vo vysetrovani. To sa tvorcom podarilo. A hoci prijemne zahrialo po tych depkach a drsnych epizodach pri srdiecku to celokomunitne katarzicke zmierenie, neposobilo na mna uplne uveritelne. Napriek tomu dostojny pribehovy zaver. Odporucam.

plakát

Tiché místo: Část II (2020)

Zazitok v kine vcelku paradny velke platno a ozvucenie stali za to. Co vsak trochu pokrivkava, bol, podla mna, scenar. Uvod, ktorym Krasinski chcel zrejme priblizit vztah z minulosti, celkom usiel. Hoci uznavam, ze by som bol rad videl o tomto stretnuti s bytostami omnoho viac. Nasledny survival bol dost podobny s prvym filimom a obcas az prilis "trufaly". Chapem, ze priserky zrejme neboli za kazdym rohom, aby reagovali ihned na najmensi hlasnejsi krok, avsak predostierali nam tu obcas az prilis pritiahnuty vyvoj deja. Obcas naopak atmosfera slapala vyborne, zranenie, dusenie vykrikov... Zaver, opat celkom fajn, hoci jeho natahovanie bolo zbytocne, kedze sme kazdy tusil, ako to "musi" dopadnut. Tatino proste zanechal heroicke deti, no. :) A zaskocil ma i nahly koniec, cakal aspon naznak dalsieho smerovania. Krasinski to nechava v tomto smere uplne na divakovej predstavivosti. A moznoze zvazuje treti film. ;) Za mna napriek vyhradam odporucam, hoci moc prekvapeni sa nekona. Nadpriemer, avsak mnou vnimany ako sklamanie. 60%

plakát

Mare z Easttownu - Enter Number Two (2021) (epizoda)

Mare sa v tejto epizode ukazuje ako pekne studena a vypocitava mrcha. ;) Alebo to vidim zle a je to "laska"?  heh. Nieco ludske sme sa dozvedeli i o dalsich zucastnenych, ale pripad sa moc neposuva. "Svaty muz" a jeho bullshity sa mi uz "pilili usi". Myslim, ze nocna scena na moste nas mnohych neprekvapila.

plakát

Mare z Easttownu - Fathers (2021) (epizoda)

Tak taketo "obratky" som v zapadnutom mestecku necakal. Vsetko je tam, hm..."silne exponovane". Rozhodne sa dianie vygradovalo v kazdom smere. Tesi ma i rozvijanie osobnych a osobnostnych linii zucastnenych. Paradna epizoda.

plakát

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

Vera si to opat "za zavojom" dava pomerne presvedcivo. Zial, pouzivane postupy v predoslych filmoch mi umoznili lahko predvidat, kedy pride lakacka a co mozem ocakavat. A teda, originality som, az na jednu vynimku, nedockal. Potesila prave "satanistka", ktorej predstavitelka to zahrala bravurne, a i triky, co pouzivala, mali naboj. Tato stranka a i jej posledne minuty boli s prehladom na stvorhviezdie. Zial, to ostatne, vymietanie, vresky, efekty, svetielka, zivly ma uz nechavali uplne chladnym a o nejakej atmosfere nemoze byt rec. Ta slapala az v podzemi pri spominanej ciernej magii. Ako celok, zial, uz takmer ohrany slaby priemer. 50% Mam obavu, ze sklamanych nas bude daleko viacej. Ti, co videli predosle filmy, zrejme uznaju.

plakát

Mare z Easttownu - Miss Lady Hawk Herself (2021) (epizoda)

Kate je vyborna vo svojej roli lokalnej detektivky v malomeste s jeho prostymi, drsnymi ludmi jednoduchych radosti a mnozstva starosti. Tazive prostredie a takze zivoty predstavenych su pre mnohych velmi tazivym prostredim. Vyborny otvarak. Silne stvorhviezdie. 85% I ostatni zucastneni herci, od tych najmladsich, detstkych az po nahodne znamosti nevyzeraju na slapnutie do...... Som zvedavy, ci sa bude zivot v meste nasledovne casti, krutit okolo tragedie v poslednych minutach. Zaverecna hudba a obrazy perfektne dokreslili atmosferu.