Babiččiny pohádky (TV seriál)

• Rusko

Grandmother´s Tales

Animovaný / Pohádka

Rusko, 2010, 90 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

Sada klasických šedesát let starých ruských pohádek se v záplavě kreslených amerických filmů a seriálů jistě neztratí. Jejich vydání pamětníky jako jsem já určitě potěší a přiměje zavzpomínat na mládí, kdy jsme jako žáčci chodili do kina na tyto filmy v rámci školních představení. Jsou milé, animace si nezadá s tou Disneyovskou a jejich ruský původ a poetika je zřejmá. Nejvíc se mi líbila orientální pohádka Zlatá antilopa. Sama jsem zvědavá, jestli obstojí v dnešní konkurenci a budou-li se tyto příběhy ještě líbit mým vnoučatům.(15.9.2011)

Na 3xDVD sa nachádzajú tieto rozprávky: 1. DVD: Validub, Zlatá antilopa, Kouzelný poklad, Žlutý čáp, Slaměný býček. 2. DVD: Kouzelný mlýn, Ošklivé husi, Pohádka o rybáři a rybce, Statečné srdce, Vyprávění starého dubu. 3. DVD: Lev a zajíc, Šedokrčka, Pohádky z tajgy, Na vysokém kopci, Bratři Luové.(9.4.2013)