Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Pohádka
  • Akční

plakát

Slunečná - Druhé Vánoce (2021) (epizoda)

Velmi inspirativní díl, tak říkajíc přímo ze života, snad první, který mne oslovil. Před pěti lety jsem si na Vánoce pořídila velký a krásný umělý stromek, který mi vnučka sestavila. Po svátcích jsem ho chtěla odstrojit a rozebrat, ale vnučka mne varovala, že už ho nikdy nedáme dohromady, a taky proč ho likvidovat, vždyť za chvíli budou zase Vánoce. Měla pravdu, ten čas běží čím dál rychleji. Poslechla jsem její doporučení a tak stojí nastrojený stromek v ložnici už celých pět let a občas ho využívám rozsvícený jako noční lampu. V tomto dílu jsem se poučila, že bych se měla nechat vyšetřit, jestli se o mne nepokouší demence. Ještě že nemám psy.

Alfa (2018)

Už samotné jméno Alfa určené v úvodu nejsilnějšímu jedinci a vůdci vlčí smečky před 20 000. lety je za hranou. Dabing příšerný, což dokládám použitím výrazů jako "nečum nebo padej", které s pravěkem příliš nekorespondují. Ale kdo ví. Tomuto filmu by prospělo víc mlčet. Taky nebylo zřejmé, kde se chlapec vybavil na cestu tornou na vodu, dřívkem na rozdělání ohně, pazourkem či teplým kožichem. Nebudu hnidopych, docela se mi to líbilo.

plakát

Einstein - Případy nesnesitelného génia - Termodynamika (2020) (epizoda)

Tento génius se pro mne stává čím dál víc nesnesitelný. To by tak nevadilo, je to v souladu s názvem seriálu, ale tentokrát se dostavilo něco horšího, a to je nuda. Už jsem se uprostřed příběhu těšila na reklamu, abych se koukla, co vysílá konkurence. Nikde nic podnětného, všude reprízy, snad jen čínský film Alfa, ale u toho jsem prošvihla začátek, tak jsem se pokorně  vrátila a dokoukala to. Škoda času. Nápady došly a vtipné dialogy opustil humor. Ono co je taky humorného na tom, když se někde najde mrtvola bez hlavy.

plakát

Opustit Angkor (1999) (TV film)

V tomto případě oceňuji přínos televize. Bez ní bych se o tomto starém městě ani nedověděla, natož abych ho viděla. Úchvatné dílo lidských rukou. Jen ten komentář je velmi povrchní a neposkytuje hlubší informace o historii a budování tohoto náboženského areálu. Nevychází z faktů, ale pouze z citací starých textů a bájných příběhů, které se k tomuto místu vztahují. Snad pravdu časem historikové a archeologové odhalí. I tak je to zajímavý dokument.

plakát

Einstein - Případy nesnesitelného génia - Mikrovlny (2020) (epizoda)

Jde to celé postupně do kopru. Kriminální případ mnohokrát daleko kvalitněji zpracovaný, vyšetřovací metody amatérské, herecké výkony na hranici sledovatelnosti a to včetně Kotka.

plakát

Slunečná - Karty nesou smrt (2021) (epizoda)

Tento díl byl takový normální. Zajímavá byla novinářská linka, která odvážně ťala do bulváru. Něco o tom tvůrci musejí vědět, vždyť jsou jeho každodenní součástí. Celkově mi vadí násilné včlenění nových postav do příběhu a to rumunské babičky Libuše Švormové a německé dcery Zuzany Kajnarové. Nějak mi tam nezapadají, ale to je jenom můj osobní pocit. Sama se sobě divím, že se na to koukám.

plakát

Máme rádi Česko (2013) (TV pořad)

Nových zábavných pořadů je jako šafránu a tak se i já občas na tuto soutěž podívám a to od doby, kdy se Jakubovým protihráčem stal Vojta Kotek. Kromě toho, že se zasmějete nevědomosti soutěžících, se občas i něco zajímavého dovíte, třeba to, že Pražský hrad má více než 6 000 místností. Taky mě potěšila hudební část pořadu. Mylně jsem kdysi soudila, že Václav Noid Bárta se dostal mezi pěveckou elitu jen díky přátelství s Lucií Bílou. Nikdy jsem ho neslyšela zpívat v muzikálech, proto je pro mne jeho současné účinkování v tomto pořadu příjemným překvapením a důvodem ke změně názoru.

plakát

Einstein - Případy nesnesitelného génia - Gravitace (2020) (epizoda)

Objektivně musím přiznat, že ačkoliv mám Vojtu Kotka ráda, tak v této epizodě mne moc nepotěšil. Ani já ho hodnocením nepotěším, i když chyba nebyla ani tak v něm, jako ve scénáři. K předlohám na postavu génia bych přidala MacGyvera. Nebylo jisté, jestli řeší jen neschopní policisté jednoduchý kriminální případ nebo Kotek milostné vztahy Aničky Polívkové a to velmi naivně, protože všichni od počátku víme, jak to nakonec dopadne. Jo a ten skok z mostu byl dobrý.

plakát

Slunečná - Staronový starosta (2021) (epizoda)

Tak tomuto dílu by se mohlo na statku říkat Mlácení prázdné slámy. Příběh se nikam neposouvá a kromě několika podnikatelských kliček se nic zajímavého neděje. Jen se tam jí, pije a kecá. A humor, ten se úplně někam vytratil.

plakát

Lovci zločinců (2011) (TV seriál)

Napínavý a chytrý krimiseriál, pohybující se v oblasti sci-fi, která se může stát v nedaleké budoucnosti realitou. Originální je různorodý vyšetřovací tým snažící se pomocí počítačového a kamerového sledování jednotlivců napravit svět a zabránit zločinům, dřív než k nim dojde. Stejného principu využívá i snímek Minority Report s Tomem Cruisem a trojicí tušitelů. Jak už to v těchto seriálech bývá, jednotlivé případy jsou různé kvality s opakujícími se motivy, ale i tak je to koukatelné. Největší roli v tomto seriálu nemají vyšetřovatelé, ale mobilní telefony. Ještě že je máme.