Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Pohádka
  • Akční

plakát

Lovci zločinců (2011) (TV seriál)

Napínavý a chytrý krimiseriál, pohybující se v oblasti sci-fi, která se může stát v nedaleké budoucnosti realitou. Originální je různorodý vyšetřovací tým snažící se pomocí počítačového a kamerového sledování jednotlivců napravit svět a zabránit zločinům, dřív než k nim dojde. Stejného principu využívá i snímek Minority Report s Tomem Cruisem a trojicí tušitelů. Jak už to v těchto seriálech bývá, jednotlivé případy jsou různé kvality s opakujícími se motivy, ale i tak je to koukatelné. Největší roli v tomto seriálu nemají vyšetřovatelé, ale mobilní telefony. Ještě že je máme.

plakát

Einstein - Případy nesnesitelného génia - Balistika (2020) (epizoda)

Tak tento díl mne zklamal, snad proto, že jsem od něho očekávala příliš. Nebylo to o hereckých výkonech i když Pavel Zedníček, jinak skvělý herec, naprosto zanikl v tomto zašmodrchaném zločinu a nedokázal se prosadit ani v konkurenci svých kolegů. Chyba byla v příběhu, který byl natolik nezajímavý, že ani vtipné duo Kotek - Polívková to nebylo schopno zvrátit.

plakát

Einstein - Případy nesnesitelného génia - Kinetika (2020) (epizoda)

Než jsem první díl seriálu viděla, přečetla jsem si několik komentářů zasvěcených diváků. Některým se jevil seriál jako zábavný, jiným jako hloupý. Já jsem se zařadila mezi ty první a docela jsem se bavila. Bylo to správně trhlé. Viděla jsem už desítky různých krimiseriálů a tento kromě toho, že je náš, tak v sobě má i něco originality. Je to sice přepis formátu ze zahraničí, ale předlohou génia by klidně mohl být Sherlock Holmes, Castle, Mentalista či Monk. Sympaťák Vojta Kotek, který v současnosti u nás ve městě točí závěr Marie Terezie a kterého vždy ráda vidím, je ve své roli skvělý. Anička Polívková mu nestačí, je herecky poněkud statická, o něco víc, než si to žádá role. Chtělo by to uvolnit se, aby byl její humor přirozenější. No co, byl to jen první díl.

plakát

Slunečná - Tajemství (2021) (epizoda)

Tak tudy cesta k úspěchu tohoto seriálu nepovede. Araby bych do toho nezatahovala, nemuselo by se jim to líbit. Už to manželství Eriky s Vietnamcem v tajných službách v 74. díle bylo na hraně, a mimochodem ani nevíme, jak to dopadlo. Ta arabská princezna, to je opravdu třešnička na dortu. A zákeřný intrikán Pupík, ten mezi naše současné poctivé podnikatele taky nějak nezapadá.

plakát

Minišou Karla Šípa (2021) (TV pořad)

Viděla jsem všechny tři dosud odvysílané díly. Podobných talk šou je řada s kratší časovou dotací a většinou se třemi hosty. Povídání je zaměřeno na zábavné historky pozvaných osobností, aby se diváci pobavili i zasmáli. Tato šou je jiná. Čas netlačí moderátora k tomu, aby hosta nějak v jeho povídání omezoval, skákal mu do řeči nebo převáděl řeč jinam. Nejlíp je to vidět na povídání s Jarkem Nohavicou, kterého si jako zpěváka velmi vážím. I když mu popularita zajišťovala plné haly diváků, neopustil Ostravsko a neodešel do Prahy, jako to udělali mnozí z moravských umělců, kteří se proslavili. Řadu svých písniček dává posluchačům na internetu volně k dispozici. Jeho vyprávění bylo velmi příjemné, upřímné, poučné a kamarádské. Dostalo se na vzpomínky i na písničku. Skvělý výběr hosta.

plakát

Zloba: Královna všeho zlého (2019)

Celkem líbivá pohádka připomínající vizuální stránkou Avatar. Využití animace a dostupné počítačové techniky ke zpracování do moderního kabátu bylo fajn. Herecká stránka byla slabší. Kromě Angeliny Jolie a Michelle Pfeiffer, žádný jiný herecký výkon mou pozornost nezaujal. Princ s princeznou nevýrazným výkonům vévodili. Vím, že jsou to v pohádkách nevděčné role, co se fyzických předpokladů i hereckých výkonů týče, ale v tomto případě to byla střela vedle. Taky tam nebylo příliš co hrát. Příběh byl velmi jednoduchý a konec předvidatelný. Zato vizuální stránka byla výborná, přímo pohádková a všechny nedokonalosti překryla a upozadila.

plakát

Pravá nevěsta (2020) (TV film)

Pohádka nikterak originální, spíše další z variant příběhu o Popelce, tentokrát v německém televizním pojetí. Výprava úsporná, exteriéry zajímavé, kostýmy pěkné, což nelze říci o princezně, která má ke krásce dosti daleko. Raději si měli nějakou pohlednou dívku u nás vypůjčit, protože na princezně celá pohádka stojí. Také na komparzu se šetřilo, ale na televizní pohádku slabší průměr.

plakát

Zločiny Velké Prahy (2021) (TV seriál)

Krimiseriálů historického typu u nás existuje řada a nutí diváka ke vzájemnému srovnávání. Já si seriály Hříšní lidé či Panoptikum města pražského, Četnické humoresky i seriál Četníci z Luhačovic cením daleko více v porovnání s touto krimisérií. Tento seriál mne neoslovil, je takový depresivní, ponurý, studený, temný, šedivý, neosobní, strohý, smutný a nevím jaké další přívlastky bych k němu přiřadila. Odehrává se převážně ve tmě, chybí mu lehkost a humor. Je natolik nudný, že mne nevtáhl do děje a dokonce mne přestalo zajímat v některých dílech rozuzlení, kdo je pachatelem zločinu. Žádná z postav mi není blízká, protože není přirozená i policajti jsou příliš komisní. Pokud by měl do příběhů vnášet humor mladý vyšetřovatel Šafařík či proutník Langmajer, tak to moc nevyšlo. Šafařík je postava spíše tragická a Langmajer trapná. Teď nemám na mysli herecké výkony, ale charakter postav v příběhu.

plakát

Slunečná - Čí je ten prsten? (2021) (epizoda)

Tvůrcům dochází inspirace a herci. Jestli to nebude tím, že si na snídani všichni dávají denně míchaná vajíčka. Kde je zdravá výživa? Štamgasti zbyli pod schody jenom dva a místní babinec zmizel úplně. A to si herci stěžují na nedostatek práce. Teta Běta je stále nemocná, Maroš nezvěstný a dvě největší záporačky, které oživovaly děj, Lída a Sylva se nám polepšily. Zůstává nám jenom podnikavý intrikán Pupík, ale ten příběh sotva sám utáhne.

plakát

Magda Goebbelsová, první dáma Třetí říše (2017) (TV film)

Zvláštní, velmi kvalitní dokument o ženě, která jako sirotek se dostala do solidní židovské rodiny, která ji zajistila výchovu a dobré vzdělání. Provdala se do luxusu, ale ten ji nudil. Po rozvodu našla životní cíl v NSDAP po boku dvou nejmocnějších mužů té doby. To, že po porážce usmrtila své děti svědčí o tom, že si byla vědoma co spolu se stranou, na jejímž čele se pohybovala, způsobila světu a s ohledem na svou inteligenci očekávala po válce za všechny ty mrtvé krutou pomstu. Kdyby prožila dětství někde v sirotčinci a musela si na chleba vydělávat někde ve fabrice, nebyl by na nudu čas. V dokumentu není zmíněno, že ta herečka, se kterou ji manžel podváděl byla Lída Baarová. Těch roztomilých nevinných dětí je mi líto i když kdo ví, jak by to s nimi dopadlo. Smutný příběh.