The Cure: Live

(koncert)
  • Německo The Cure: Live
Hudební / Dokumentární
Německo, 2012, 50 min

Hudba The Cure je charakteristická zejména svým melancholickým nábojem. Ovlivnili několik generací lidí, a to hlavně v období osmdesátých let. Jejich zvuk je nezaměnitelný, kombinace kytar a syntezátorů se zpěvem depresivně vypadajícího Roberta Smitha.

Kapelu založili tehdejší spolužáci: Robert Smith (zpěv, kytara), Michal Dempsey (baskytara) a Laurence "Lol" Tolhurst (bicí) pod názvem Easy Cure v roce 1976. Ze začátku hráli hodně temnou hudbu, nervní kytarový pop s pseudolyrickými texty. První demokazetu, na které se objevil hit Killing an Arab (inspirovaný knihou Alberta Camuse), rozeslali po různých labelech, a tak se dostala do rukou Chrise Parryho z Polydor Records. Ten zařídil vydání singlu na malém labelu Small Wonder v roce 1978. Následující rok Parry odešel z Polydoru a založil vlastní vydavatelství Fiction a v té době už přejmenovaní The Cure byli jednou z prvních kapel, které podepsaly smlouvu. V reedici byl vydán Killing an Arab.

Na festivalu Hurricane v roce 2012 zazněly tyto songy: Pictures Of You, High, Lovesong, Sleep When I'm Dead, The Hungry Ghost, Bananfisbones, The Walk, Friday I'm In Love, Doing The Unstuck, Want a Wrong Number. (oficiální text distributora)

RockChick

Lahůdka pro fandy. The Cure jsou na scéně přes třicet let a pořád patří k tomu nejlepšímu, co může nabídnout. Vždyť ani jejich nejnovější album z roku 2008, není žádným zoufalým vykradáním sebe sama, nebo trapným výkřikem šedivějících staříků do tmy, ale jedno z nejlepších v jejich tvorbě (a roku 2008.) Robert Smith dokáže být i v padesáti věčně zastydlý, nešťastný puberťák a vy mu to, hehe, furt věříte! Ani na tomto záznamu nevyvrátil svou pověst bytosti z jiné dimenze, z které nám sem tam pošle smíškovský úsměv (ňuňuňu), z kterého taje i ten největší cynik (a ano, i kluci, kteří nepláčou.) Jinak jeho pěvecký projev je jako vždy bezchybný, kapele to taky šlape, výběr paráda, a jediné, co mi chybělo, byl snad i nějaký ten song z Pornography, ale co bych si taky já, starej dekadent, ještě vymýšlela, že jo? Korunu už jenom dodává závěrečná Killing An Arab (Killing Another). YEEES!!! ()

Časové pásmo bylo změněno