poster

Ráj pro mámu (festivalový název)

 • Kazachstán

  Raj dlja mamy

 • anglický

  Mother's Paradise

Drama

Kazachstán, 2010, 80 min

Scénář:

Mohsen Makhmalbaf

Hudba:

Renat Gaisin
 • PogoJoe
  ***

  MFF KV 2011. Škoda, trochu to "drhlo". Myslím, že snímek šel natočit lépe. Měl šanci ukázat pro našince neokoukané kazašské venkovské prostředí v krásném, poetickém duchu, o což se asi snažil a podle anotace má prý vyzařovat "čisté a silné emoce". Čisté možná ano (zvlášť v závěru při detailním a dlouhém čištění hrdinky), silné určitě ne. Film přinesl průměr, příliš mě neoslovil, spíše nudil a nedoporučuji ho, existují lepší...(6.7.2011)

 • bassator

  46th KVIFF 2011 - EAST OF THE WEST - FILMS IN COMPETITION - Na Východ od Západu - Soutěžní sekce (Raj dlja mamy / MOTHER´S PARADISE / Ráj pro mámu)(14.7.2011)

 • Davies182
  ***

  Silnějším zážitkem než samotnou projekcí v karlovarském (nádherném) divadle, pro mne bohužel bylo setkání s režisérem a producenty, kteří snímek uvedli. Přišlo mi, že film postrádá jakési kouzlo - něco, čím by diváka uhranul, lapil do těžkých osudných sítí. Nalinkováno to bylo hezky, audiovizualice bohužel zklamala. Nezaměnitelné kazachšské prostředí a výborná hudba mi ke spokojenosti tentokrát nestačily, sympatický režisér ještě ale v budoucnu jistě překvapí. [MFFKV 2011](2.7.2011)

 • Ice123
  *****

  Tento snímek jsme viděl na MFFKV a rozhodně si zaslouží více než-li 66%, jelikož už jen díky debatě s tvůrci, kteří odpovídali velice smisluplně a zasvěceně k tématu by si zasloužili více jak totho hodnocení. Ačkoliv se film zaobírá mnohokrát probraným a zfilmovaným tématem chudé rodiny ve státě, kde bída a chudoba je přízviskem téměř pro každou rodinu, není nudný ani fádní. Snímek je natočen s obrovskou emocionální hloubkou a jemností. Rozhodně bych tento film nedoporučil když jste ve stresu, jelikož sám snímek je stresující vice než dost... 90%.(14.7.2011)