Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Recenze (1 154)

plakát

Rocky III (1982) 

Když potřebuju namotivovat, Rocky je ten pravý - ať je to jednička, trojka nebo čtyřka. Skvěle natočeno. Příběh sice není nejoriginálnější a nejzajímavější, nějaké zvraty nečekejte, ale má to emoce a vždy mě to nakopne. A to už jsem viděl tolikrát... Vždycky jednou za pár let si dám celý "Rockyho kolečko" a vždycky mi to zvedne náladu.

plakát

Blb a blbec (1994) 

Tohle se tedy nepovedlo vůbec.

plakát

Policajt v Hongkongu (1975) 

Špatný scénář ani charizma Buda Spencera nespasí. Nebýt jeho (a Kaputa, který zde má ale bohužel jen malinko prostoru) a opět výborné hudby bratrů Angelisů brnkající na tu správnou nostalgickou strunu, ani na ty průměrné tři hvězdy by to nebylo.

plakát

Finch (2021) 

Měl jsem podezření, že to asi bude nuda - starý samotář, robot a pes v postapokalyptickém světě. Bohužel se potvrdilo. Tom Hanks může být sebelepší herec, ale slabý "příběh" nezachránil.

plakát

Poslední noc v Soho (2021) 

Edgar Wright umí + pro slečnu Thomasin McKenzie mám už nějakou dobu slabost = film, který mě bavil a pastva pro oči.

plakát

Duna (2021) 

Spíše než příběh na nové Duně oceňuji audiovizuální zpracování - tenhle film si rozhodně mnohem více užijete v kině než na obrazovce TV/počítače. Taky se mi líbilo, jak srozumitelně je představen tento svět laikům, kteří nečetli knihu ani neviděli předchozí zpracování Duny nebo si je už nepamatují (můj případ). Po odchodu s CSFD projekce jsem měl pocit, že jsem viděl něco výjimečného a celou dlouhou cestu metrem domů jsem si film přehrával v hlavě a v myšlenkách se k němu vracel - a to se mi často nestává.

plakát

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021) 

Lidi, mazejte do kina, tohle se povedlo :-) Dobrý příběh, sympatické postavy, skvělý audiovizuál, sem tam vtip a cool hláška (Ben Kingsley je tady prostě boží), bravurní choreografie soubojů. Kam na to ti Marveláci chodí? Člověk by řekl, že pořád další a další hrdinové - to se už musí opakovat... Nemusí. Tohle je zase trochu jiná a opět skvělá Marvelovka.

Reklama

Reklama