Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Animovaný

Recenze (1 154)

Rocky III (1982)

Když potřebuju namotivovat, Rocky je ten pravý - ať je to jednička, trojka nebo čtyřka. Skvěle natočeno. Příběh sice není nejoriginálnější a nejzajímavější, nějaké zvraty nečekejte, ale má to emoce a vždy mě to nakopne. A to už jsem viděl tolikrát... Vždycky jednou za pár let si dám celý "Rockyho kolečko" a vždycky mi to zvedne náladu.

Blb a blbec (1994)

Tohle se tedy nepovedlo vůbec.

plakát

Policajt v Hongkongu (1975)

Špatný scénář ani charizma Buda Spencera nespasí. Nebýt jeho (a Kaputa, který zde má ale bohužel jen malinko prostoru) a opět výborné hudby bratrů Angelisů brnkající na tu správnou nostalgickou strunu, ani na ty průměrné tři hvězdy by to nebylo.

Finch (2021)

Měl jsem podezření, že to asi bude nuda - starý samotář, robot a pes v postapokalyptickém světě. Bohužel se potvrdilo. Tom Hanks může být sebelepší herec, ale slabý "příběh" nezachránil.

plakát

Poslední noc v Soho (2021)

Edgar Wright umí + pro slečnu Thomasin McKenzie mám už nějakou dobu slabost = film, který mě bavil a pastva pro oči.

Duna (2021)

Spíše než příběh na nové Duně oceňuji audiovizuální zpracování - tenhle film si rozhodně mnohem více užijete v kině než na obrazovce TV/počítače. Taky se mi líbilo, jak srozumitelně je představen tento svět laikům, kteří nečetli knihu ani neviděli předchozí zpracování Duny nebo si je už nepamatují (můj případ). Po odchodu s CSFD projekce jsem měl pocit, že jsem viděl něco výjimečného a celou dlouhou cestu metrem domů jsem si film přehrával v hlavě a v myšlenkách se k němu vracel - a to se mi často nestává.

plakát

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Lidi, mazejte do kina, tohle se povedlo :-) Dobrý příběh, sympatické postavy, skvělý audiovizuál, sem tam vtip a cool hláška (Ben Kingsley je tady prostě boží), bravurní choreografie soubojů. Kam na to ti Marveláci chodí? Člověk by řekl, že pořád další a další hrdinové - to se už musí opakovat... Nemusí. Tohle je zase trochu jiná a opět skvělá Marvelovka.