Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Krátkometrážní

Recenze (3 925)

Lavender (2016)

Ruce pryč od téhle kolosální nudy, ve které se všichni tváří jako prezidenti zeměkoule, a přitom řeší a zažívají velký kulový. Ta jedna hvězdička je za pěknou kameru. Většinou nemám problém dokoukat cokoliv, ale u tohohle sem se během půl hodiny naučil chodit po stropě, mluvit plynně svahilsky, konečně složit Rubikovu kostku, a taky (a na to sem fakt pyšnej) uvařit křupavé kuře na tymiánu se zálivkou z drcených krevet, podávané s do zlatova pečenými bramborami sypanými orientálním kořením s aroma jarního vánku nad Himálajemi při západu slunce. [Netflix]

Tři sekundy (2019)

Je tam strašně moc děr ve scénáři, leckdy fakt úsměvných, ale mně se teď výjimečně nechtějí řešit. Po dlouhé době fakt ZÁBAVNÁ krimi s parádně vyšponovaným, až infarktovým finále. [Netflix]

plakát

Mare z Easttownu (2021) (TV seriál)

Můj filmový/televizní život se za poslední roky bohužel smrsknul do stavu, který můžu popsat asi takhle: "tak fajn, tahle věc kdysi dávno byla fakt největší pecka, co se jen tak nevidí (Černobyl, Temný případ 1), a další taková událost, o které si budou všichni povídat, přijde zase za xx let, achjo, bůhví, kdy to přesně bude... " No, tak ta událost přišla na přelomu jara a léta 2021, a zase na HBO!

The Empty Man (2020)

Skvělá okultní atmosféra v minimalistickém hororu s prvky thrilleru, který rozněžní nejen všechny fanoušky Akt X.

Armáda mrtvých (2021)

Zombárna na koňskejch steroidech. Chvilkama to sice vypadá jako ultralevnej televizní shit, ale těchhle minut je fakt jen pomálu, a většinou se všude hláškuje, stříká krev, střílí, a nešetří parádníma filtrama a drahýma efektama. Jo, a je to zatraceně vtipný. Úsvit nemrtvých je oproti tomu slow-burn moderní western o zombících a prostě úplně jinej film. [Netflix]

Žena v okně (2021)

Krásné nic. Wright si pohlídal, aby jeho novinka vypadala strašně hezky (spousta kamerových fines a vizuálních nápadů), a sehnal si do ní dobré herce. Takže se na to sice hezky kouká, jinak je ale snímek snadno zaměnitelnou thrillerovou nudou. Divák frustrovaně tápe spolu s hlavní postavou, podivuje se nad děrami ve scénáři a nelogickým chováním sousedů, no a situaci nezachraňuje ani líbivě přepálený konec. Kéž bych si to spíš přečetl jako povídku, v bedně to moc nefunguje. [Netflix]

Kyslík (2021)

Nehodlám tomu filmu rozhodně odpustit to, jak ze mě v poslední čtvrthodince dělá úplnýho dementa, kdy se najednou okázale ignorují hrátky s časovým pressem, a scénář jde na vrub sprostě natahovanému napětí. Jo, a taky si moc neužívám něco, u čeho uhodnu pointu po prvních pěti minutách, sorry jako. [Netflix]

Mortal Kombat (2021)

Tři a půl. Smrdí to pop-cornem na sto mil, a je to ukrutná blockbusterová šleha, která ani na minutu nenudí, jenže mě v ní zároveň neskutečně iritovala odfláknutá bojová choreografie. Všechny bitky totiž někdo fikaně nastříhal tak, aby na první pohled vypadaly skvěle, přehledně a neskutečně promakaně. Za pozlátkem se ale vždy ukrývá jen pár podivných chvatů, skoků, kopání nohama do vzduchu a válení se v blátě, a vůbec to celé připomíná spíš amatérský wrestling než nejprofesionálnější světový turnaj o přežití.

Rodina na baterky (2021)

Myslel jsem, že nejvíc se budu za pár let těšit na to, až si s dcerkou pustím - já nevím - třeba Indiana Jonese, marvelovky, Harryho Pottera, Vetřelce... a ono prdlačky. Ve zdaleka největším očekávání je teď totiž právě ta budoucí událost, kdy za několik let společně usedneme k Rodině na baterky. I s mámou. A králíkem. A pokud možno i s tím mladším bráškou, no. [Netflix]

plakát

Co jsme viděli, co jsme slyšeli (2021)

Čím ten film chtěl vlastně být? Je tu tolik žánrových střípků, že se v tom guláši na konci dokonale ztrácím. Kouká se na to celé pěkně, ale funguje to pouze v rámci dějových fragmentů, nikoli sugestivního celku. [Netflix]