Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Krátkometrážní

Recenze (4 039)

plakát

Mi mefahed mezeev hara (2013)

Na můj vkus až příliš sebeparodických vsuvek - rozumím tomu mixu žánrů, ale moc mi to nesedí do celkového vyznění. Trochu jsem se tím pronudil a občas kroutil hlavou i nad ignorancí hlavních postav, když mají indicii přímo před nosem. Takže ano, opravdu komediální krimi.

plakát

Město patří nám (2022) (seriál)

Všechno, co se nám na HBO před 20 lety líbilo v nejlepším policejním seriálu ever ve hnilobou prolezlém Baltimoru, se letos na pár hodin vrátilo zpátky. Bere si to navíc plnými hrstmi i z Winslowovy knižní Jednotky, a já jsem na tomhle materiálu bezvýhradně závislej. Kdyby to mělo milión sezón, tak se rozvedu, stanu se abstinentem, zavrhnu všecky kámoše, prodám knihovnu, zruším předplatný Amazonu, Disney+ a Netflixu, smažu sbírku na Steamu i EPICu, odhlásim se ze Spotify, a jen každej den 12 hodin čumím na tuhle krásu. Píchat do žil todlecto. [HBOmax]

plakát

My Little Pony: Nová generace (2021)

Dneska u nás byl požadavek na něco s jednorožcema, a já čekal totální dětskou blbinu bez špetky smyslu, ale kupodivu se na to dalo normálně dívat jako na trochu nadprůměrnej animák. Rodičům tudíž divácké peklo rozhodně nehrozí. [Netflix]

Sucho (2020)

Milovníci Irishe, Reachera, Shawa, Donovana anebo Rakera, zbystřete! Přímo vám na míru totiž byla natočena tato moderní slow-burn detektivka, na jejíž knižní předlohu se tímto také okamžitě vrhám!! [HBOmax]

Medvědí bratři (2003)

Až jako otec si vlastně naplno uvědomuji, že skoro každá disneyovka/animák pro děti začíná tím, že hlavní postavě zemře buďto jeden z rodičů anebo sourozenec; asi základ dobrého srdceryvného příběhu 😃. [Disney+]

Temný dům (2020)

Tohle je už asi třetí totálně depkoidní role Rebeccy Hall, kterou sem jí sežral i s navijákem. Fakt psycho. Bál sem se. Neodhadl pointu. Užíval si to. [Disney+]

plakát

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Krásná, až poetická, ale bohužel stále nuda. Nemohl jsem se zbavit myšlenek, jak parádní by z toho byl horor, kdyby se to překlopilo do temných tónů. [Netflix]

Až na Měsíc (2020)

Moc pěkná pohádka o jedné odhodlané holčičce, kterou strašně shazuje v podstatě celá druhá polovina, kdy dojde k tak razantní změně prostředí, že jsem to jen těžko rozdýchával. Kdyby to celé zůstalo na Zemi, mohl klidně přijít i atak na maximální hodnocení. [Netflix]

plakát

Love, Death & Robots - 3. svazek (2022) (série)

O dost méně konzistentní než předchozí volume, paradoxně ale mnohem odvážnější skrze jednotlivé příběhy. Průměrné díly se střídají s několika vyloženě do mozku se vpalujícími obrazy, poslední dvě části jsou pak ryzí blaho. Asi bych klidně zvládnul, kdyby tahle záležitost měla nekonečno řad třeba až do roku 20∞. [Netflix]

plakát

Love, Death & Robots - 2. svazek (2021) (série)

Ubylo ryze dramatičtějších a řekněme asi i "artovějších" či divácky náročnějších kousků, a místo nich se servírují akce, napětí, dojáky, a dokonce i čistě hororové záležitosti. Parádní výběr krátkých filmů, který dává vzpomenout na zlatou éru povídkových science-fiction z těch nejlepších knižních antologií osmdesátých a devadesátých let. Miluju. [Netflix]

Ovládací panel
189. nej uživatel Česko