Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Krátkometrážní

Recenze (3 918)

Mortal Kombat (2021)

Tři a půl. Smrdí to pop-cornem na sto mil, a je to ukrutná blockbusterová šleha, která ani na minutu nenudí, jenže mě v ní zároveň neskutečně iritovala odfláknutá bojová choreografie. Všechny bitky totiž někdo fikaně nastříhal tak, aby na první pohled vypadaly skvěle, přehledně a neskutečně promakaně. Za pozlátkem se ale vždy ukrývá jen pár podivných chvatů, skoků, kopání nohama do vzduchu a válení se v blátě, a vůbec to celé připomíná spíš amatérský wrestling než nejprofesionálnější světový turnaj o přežití.

Rodina na baterky (2021)

Myslel jsem, že nejvíc se budu za pár let těšit na to, až si s dcerkou pustím - já nevím - třeba Indiana Jonese, marvelovky, Harryho Pottera, Vetřelce... a ono prdlačky. Ve zdaleka největším očekávání je teď totiž právě ta budoucí událost, kdy za několik let společně usedneme k Rodině na baterky. I s mámou. A králíkem. A pokud možno i s tím mladším bráškou, no. [Netflix]

plakát

Co jsme viděli, co jsme slyšeli (2021)

Čím ten film chtěl vlastně být? Je tu tolik žánrových střípků, že se v tom guláši na konci dokonale ztrácím. Kouká se na to celé pěkně, ale funguje to pouze v rámci dějových fragmentů, nikoli sugestivního celku.

plakát

Neporazitelný - Série 1 (2021) (série)

Seriál roku. Kirkmanovi je u prdele, co si myslíte o dnešních zažitejch animovanejch archetypech, a skrz bednu lije do obýváků hektolitry krve, vysypává pytle plný vnitřností a částí těl, a všechno to nezapomíná patlat na smysluplnej dospělej příběh. Obávám se, že nic lepšího [Amazon Prime] dlouho nenabídne, druhou řadu vyjímaje.

plakát

Tom Clancy: Bez výčitek (2021)

Džízis, jak může bejt thriller s tak parádním obsazením (herci, režie, scénář!!) tak šíleně nudnej? I vizuálně to vypadá skvěle a kamera je dobrá, jenže to má kulisy jak z třetích Expendables někde v zaprděným Bulharsku (nebo kde), a i když se tam střílí jako o život, ani jedna z těch kulek nezvedá hladinu adrenalinu byť o mikromilimetřík. [Amazon Prime]

plakát

The Falcon and the Winter Soldier (2021) (TV seriál)

Ještěže to celý nemělo třeba deset nebo dvanáct dílů, to bych asi umřel nudou. Není to špatný seriál, to rozhodně ne, na to má dobré akční scény, silné poselství, a hlavně mocně posouvá dějem směrem k další marvelovské fázi. Jenže je taky celý zbytečně moc ukecaný, a obsahuje tunu balastu v podobě nic neříkajících scén, které měly nejspíš prohlubovat divákův vztah k ústřední dvojce, ale namísto toho jen vyčpívají do prázdna. Druhá epizoda asi nejlepší.

Utajený pasažér (2021)

Za málo peněz docela hodně muziky. Nenudilo mě to, dialogů je poskrovnu, takže člověk nemá moc šancí přemýšlet nad jejich nedotažeností, no a jinak je pro mě vždycky malým zázrakem, když se jednou za kvartál objeví snímek z mého žánrově nejoblíbenějšího prostředí... [Netflix]

Wonder Woman 1984 (2020)

Jako, nemám s tím v podstatě vůbec žádný problém. Celé to svojí roztomilou retro naivitou připomíná minulou éru, a film působí, jako by vzniknul ve stejném roce co Donnerův Superman, což je pro mě osobně ohromné plus. I digibordelu ubylo, což je taky fajn. Neurazilo a lehce nadchlo, podruhé už to uvidím jen s dcerou za 10 let. [HBO GO]

Nikdo (2021)

Absolutně si netroufám odhadnout, kolikrát tenhle akční uragán ještě uvidím. Bob Odenkirk je PÁN!

Láska a příšery (2020)

Film jako na objednávku covidové době, aby se trochu snažil zlepšit uvadající náladu. A nemůžu říct, že se mu to nedaří, protože Dylan je zase sympaťák od pohledu, putování post-apo USA je cool, a monstra nevypadají jako splácaná za pět dolarů na koleni. Jestli ma takhle vypadat dobrodružný film pro nové století, nemám s tím problém. [Netflix]