poster

Muž bez mobilu (festivalový název)

 • Palestina

  Ish lelo selolari

 • anglický

  Man Without a Cell Phone

Drama / Komedie

Francie / Palestina / Izrael / Belgie, 2010, 78 min

Režie:

Sameh Zoabi

Kamera:

Hichame Alaouie

Hudba:

Krishna Levy

Producenti:

Amir Harel, Ayelet Kait

Střih:

Simon Jacquet
(další profese)
 • bassator

  46th KVIFF 2011 - FORUM OF INDEPENDENTS - Fórum Nezávislých (Ish li´lo cellularit / MAN WITHOUT A CELL PHONE / Muž bez mobilu )(15.7.2011)

 • Angelopul
  ***

  Velmi lehké a příjemné osvěžení na 46.MFFKV. Mladý nadějný režisér Sameh Zoabi líčí humornou formou život lidí v arabské vesnici uprostřed Izraele. Jeho humor ledasčím přípomene například snímky Fatiha Akina, je založen na intearkci v rodině a na absurditě situací. Zároveň nenásilně popisuje společenskou situaci v Izraeli. Narozdíl od Honzy dAve si nemyslím že by film byl štvavý, spíše bych řekl, že si pouze autor zachovává názor, s choulostivým tématem velmi dobře zachází, například se nebrání dělat si legraci z předpojatosti a umíněnosti arabských starousedlíků. Výsledek pak působí uvěřitelně a objektivně. Rozhodně pak nelíčí "utrpení arabů ve státě Izrael", spíše bych řekl že v druhém plánu dokumentárně popisuje situaci z pohledu člověka který zde vyrostl. Tím pak plní jedno z poslání kinematografie, kterým je podle některých filmových teoretiků přinášet obraz o stavu světa. Tento film je však dle mého názoru především o humoru a mezildských vztazích. Myslím že o Samehu Zoabim ještě uslyšíme.(10.8.2011)

 • Honza dAve
  **

  Ach jo. Mohla to být báječná komedie, plná svěžího větru od moře vanoucího přes olivové háje do bílého městečka v Izraeli. Tam si jeho mladí obyvatelé, izraelští Arabové, pomocí mobilních technologií usnadňují vzájemné seznamování (jinak kvůli rigidnímu muslimskému prostředí obtížné). Jen kdyby tu každou chvíli nebylo upozorňováno na "utrpení Arabů ve státě Izrael" (což je podle dostupných informací blbost, možná to nemají nejjednodušší, ale rozhodně se mají výrazně lépe, než Arabové žijící na palestinských územích a v okolních státech). Obsah dle KVIFF se mýlí, Jenine byla křesťanská dívka a film rozhodně není apolitický, což mu bohužel nesmírně škodí.(11.7.2011)

 • Zed70
  ***

  Poměrně vtipný snímek o generačních rozdílech mezi dětmi a rodiči na území Izraele a Palestiny. O rozdílech v názoru na ty z druhé strany mezi mladou a starší generací. Zatímco mladí kluci pálí za holkama z Izraele a nedělají si problém, rodiče to vidí jinak. Zajímavé je, že ač film neukazuje Izrael ve vztahu k palestincům zrovna v nejlepším světle, část filmu zaplatil právě Izrael prostřednictvím nějakého kulturního fondu.(11.7.2011)

 • matushiq
  ****

  Jedinečnosť filmu spočíva v izraelsko-palestínskej koprodukcii. Voľne autobiograficky príbeh nahnevaného moslima žijúceho v Izraeli, ktorý bojuje proti stavbe vysielača mobilnej siete a jeho syna, ktorého viac zaujímajú dievčatá a SMSky poukazuje na problémy vzťahov moslimov, židov a kresťanov v inom ako politickom uhle a ukazuje, že cesta k zblíženiu a tolerancii by mohla viesť skrze humor.(21.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace