Cena priateľstva

Pôvodný televízny seriál pre deti o tom, čo všetko zmôže skutočné priateľstvo.
Jednotlivé časti:
1.-Slnečný úsvit
2.-Pozvanie
3.-Úkryt
4.-Chytený
5.-Dohodnuté, Deži (oficiální text distributora)

vox_populi

pekný, nostalgický aj keď dosť zidealizovaný príbeh priateľstva skupiny bielych chlapcov s malým a až neuveriteľne sympatickým a slušným cigánom. Keby sa toto etnikum vo všeobecnosti správalo tak, ako Deži v tomto seriáli, tak by som sa uchádzal o post cigánskeho ombudsmana. Vyzdvihujem najmä herecký výkon Dežiho - Freda Aczela a vajdu - Jula Vaška. Vo filme hrá i mladý, notne prehrávajúci Roman Luknár. ()

GAVIN17

Zapomenutý, leč velice zdařilý slovenský seriál, který mne od počátku upoutal a s každým dalším dílem můj zájem jen stoupal. Název je příznačný - v hlavní roli bylo to pravé klukovské přátelství. Velice se mi líbilo, jak hezky kamarádsky se k sobě chlapci chovali, vzpomněl jsem si na tu dobu - sám jsem byl tehdy v šesté třídě, kdy byla klidnější a míň sobecká doba.. Hlavní hrdina Dežo dobře jejich partu doplnil a byl jsem velice rád, že vše dobře skončilo a Dežovi se splnil jeho sen - nezůstat v dětském domově. To, že ho nakonec adoptovali Ondřejovi rodiče bylo příznačné, jejich syn byl také muzikantem, a mne osobně byl asi nejsympatičtějším z celé té skvělé klukovské party, i když ostatní byli též dobří. Seriál působí přesvědčivě a svěže a jsem moc rád že jsem ho, díky jednomu ruskému (!) serveru s filmy pro děti, objevil. Je jasné, že mu dávám jednoznačně to nejlepší hodnocení. ()