Hlas lidu, hlas boží

Režie:

Scénář:

Kamera:

Martin Pátek

Demokratická společnost se ptá, co může a co nemůže ovlivnit veřejné mínění. Co se týká všech, mohou řešit jen všichni – potud Dürrenmatt. Ovšem jsou dostatečně informováni o problematice či mají znalosti, které je vedou ke správné úvaze? Jistou odpovědnost mohou mít agentury, zkoumající veřejná mínění. Co však mohou ovlivnit, kdo se dá ovlivňovat a jak se toto ovlivňování v jednotlivostech liší a proměňuje v uplynulých letech demokratických změn v naší společnosti. (oficiální text distributora)

Karlos80 odpad!

Kecy, lži, cílené manipulace, demagogie, člověku je po shlédnutí takovéhlého dokumentu, tak akorát na blití. Tak ještě správně s mladými lidmi manipulovat a máme vyhráno. 80% takzvaných zpráv jsou lži, polopravdy a mystifikace. Lidé už dnes nemají přístup ke skutečným událostem, sledují filtrované blbiny a myslí si že jsou informováni! Posranec=profesionál aha, to jsem se zvesela zasmál:-) Máme demokracii huráá, veselme se, o nás, bez nás:-) Obyčejní lidé na ulici měli pravdu, ale co s tím, problém je úplně někdy jinde a není to ani tak u politiků, kteří hájí úplně jinší zájmy než ty naše-vaše. Bývalí poslanec Dlouhý (vl.jm.Fanklstein) ten neměl chybu s těmi svými moudry, stejně tak Kalvoda a spol, ti všichni by se měli zahrabat metr pod zem, a vůbec se na veřejnosti neukazovat! ()

Marze

Opravdu velké množství planých řečí, zvlášť při sledování s desetiletým odstupem od natočení. Dokument vystihuje sociolog, který v dokumentu říká: "Schopnost větší části populace analyzovat určité složité otázky neexistuje". A tak jen primitivně nadávají. ()