Reklama

Reklama

Písečný muž

  • Švýcarsko Der Sandmann (více)
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Filatelista Benno má rád pořádek, Beethovena a krásné ženy. Jeho sousedka Sandra sní o kariéře zpěvačky, po nocích ho ruší hlasitým zpěvem ve svém baru a je neúspěšnému dirigentovi vůbec trnem v oku. Jednoho rána najde Benno ve své posteli písek. Když zpozoruje, že písek trousí on sám, změní se jeho dosud spořádaný život v naprostý chaos. Den ze dne se z něho sype více písku a brzy hrozí, že se celý rozpadne. Jakmile Benno zjistí, že právě Sandra je klíčem k záchraně, začíná zoufalý závod proti času... Písečný muž je moderní pohádka se špetkou černého humoru o síle proměny a odvaze ukutečnit tajné sny. (Das Filmfest)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (46)

Konev odpad!

všechny recenze uživatele

Chtěl jsem dát odpad hned po 1/2 hodině, ale vzhledem k celkovému hodnocení jsem dokoukal film do konce. Děsně nesympatický, arogantí a namyšlený filatelista, který dostal, co si zaslouží: za lhání se ztrácel a měnil na písek. Ani romantika, ani drama, ale prostě a jednoduše kravina! Ani ten konec to nezachránil. ()

Axi 

všechny recenze uživatele

Mám naprosto rozporuplné pocity! Film byl natolik šílený a psycho, že mi ruka sama od sebe naťukala 4 hvězdy, ani nevím jak... Místy jsem neudržela smích, což je co říct (natvrdo jsem vyprskla smíchy a málem se udusila vodou) a jindy to bylo zase vážné až to vedlo k zamyšlení, sem tam smutek a beznaděj a nakonec i úsměvné milé momenty :-) První polovinu filmu se snažíte pochopit, o co vlastně přesně jde - tedy pokud si předem nepřečtete info o filmu, což nemám ráda, protože to pak není žádné překvapení či přemýšlení... Za mě zajímavá blbůstka, od které jsem původně nečekala vůbec nic. ()

Reklama

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Niečo medzi Zakliaty v čase a Počiatkom. Chalanisko stále keď klame, tak trúsi piesok aka začne sa rozpadať. Doslova. Pekná je tá myšlienka a prevedenie. Takéto filmy ma vždy nejak dostanú. Ústredná dvojica, miestami trojica veľmi sympatická. Film, pri ktorom Vám nezmizne z tváre taký ten úškrn, že veľmi pekné, milé a romantické to bolo. Dal by som viac, keby to nebolo tak nalinkované a predvídateľné. 3 z 5 ()

spitr 

všechny recenze uživatele

V období speciálních efektů a 3D je "Písečný muž" osvěžující dílo. Žádné podivné pohyby kamery, bez úprav techniky, která by u vás vyvolávala závrať. Švýcarský režisér Peter Luisi natočil moderní pohádku, zůstávající konzistentní až do konce. Ztráta písku je dobrá metafora pro různé věci. Benno (Fabian Krüger), v roli snobského šviháka, musí zásadně změnit své arogantní anti-sociální chování, než se úplně sesype- a to doslova. Sandra (Irene Brugger) ve Švýcarsku opravdu provozuje kariéru zpěvačky, tolko k jejím opravdovým vokálním výkonům, které nelze nepochválit. Film dostal cenu diváků na Filmfestivalu Max Ophüls. ()

pan_Bily 

všechny recenze uživatele

Ty v***, tak to je hustýýýý... spíš sypký teda :-) Pár dobrých frků, hlavně v první půlce filmu, kdy zjišťuje co se děje a snaží se to nějak maskovat. Mezi tím trocha zvědavosti, co to je, proč to je, co z toho bude. Ale postupem času, hlavně pak s blížícím se koncem, a jak rozklíčovává jak to zastavit, už se jen divíte jak to koho napadlo a po skončení si řeknete "to byla blbost". ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama