Reklama

Reklama

Písečný muž

  • Švýcarsko Der Sandmann (více)
všechny plakáty
Trailer
Komedie / Drama / Fantasy
Švýcarsko, 2011, 88 min

Obsahy(1)

Filatelista Benno má rád pořádek, Beethovena a krásné ženy. Jeho sousedka Sandra sní o kariéře zpěvačky, po nocích ho ruší hlasitým zpěvem ve svém baru a je neúspěšnému dirigentovi vůbec trnem v oku. Jednoho rána najde Benno ve své posteli písek. Když zpozoruje, že písek trousí on sám, změní se jeho dosud spořádaný život v naprostý chaos. Den ze dne se z něho sype více písku a brzy hrozí, že se celý rozpadne. Jakmile Benno zjistí, že právě Sandra je klíčem k záchraně, začíná zoufalý závod proti času... Písečný muž je moderní pohádka se špetkou černého humoru o síle proměny a odvaze ukutečnit tajné sny. (Das Filmfest)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (43)

kinghome 

všechny recenze uživatele

Kdo by si kdy pomyslel, že Švýcaři natočej skvělou netradiční "romantickou" komedii? Já si myslim, že moc lidí to nikdy ani nenapadlo a doteď si myslej, že to je píčovina, Omyl! Peter Luisi vymyslel naprosto nereálnej příběh o chlápkovi, ze kterýho prostě opadává písek a funguje to kurevsky skvěle! Benna musíte už od začátku nenávidět a přejete mu jen to nejhorší a postupem času... se to vůbec nezmění. Prostě to je svině největšího kalibru. Pořád jen nadává, naváží se do ostatních a je to zlý chlapík. Postupem času zjišťuje proč z něj opadává písek a jak se to dá zastavit. Celej film se náramně bavíte a někdy i litujete Sandru, která od Benna dostává takovou čočku. Jen škoda toho americkýho konce, ale tak, byla to romantická komedie, tak se to dalo čekat. Jinak ale příjemný překvapení 83% ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Hodně zajimavá psycho podívaná, hlavně v první polovině mě to vtáhlo jak lepkavou slinu visící z pusy. Hned prvotní ochrstnutí ksichtu bylo udělany moc hezky a pak se taky dozvíme, že takovej hajzl, co si do huby nevidí, si to aji zaslouží. Každopádně vidíme budování milostnyho/nenávistnýho vztahu mezi filatelistou-hudebníkem a servírkou-zpěvačkou, kterej se projevuje písečnou pohromou. A to je na tom to nejzajímavější - chlap, co trousí písek, kterej dokáže uspávat. Tohle by mě fakt nenapadlo. Chvilema mi to připomínalo jeden z největších skvostů Nicholase Cage Polibek upíra, akorát s tim rozdílem, že se nemění v upíra, ale v písek. A tenhle písečný muž mě zaujal skoro stejně... ()

Reklama

Figu 

všechny recenze uživatele

Pozitivně hodnotím pouze délku filmu a nápad, nic víc. Zpracování příběhu kostrbaté, herecké výkony směšné a laciné, hudba průměrná... Fabian by se mnou někdy klidně mohl jít do drůbežárny oklovávat zrnka, pač na jeho orlí sosák se nedotahuje ani ten můj. Nicméně veliký frňák velkého ducha značí, hňupéééé! Možná mému mírnému hněvu dopomohlo i sedm škopků co se ve mě koupalo, jenže aspoň díky nim mě ten film tolik nesral! 40% ()

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Niečo medzi Zakliaty v čase a Počiatkom. Chalanisko stále keď klame, tak trúsi piesok aka začne sa rozpadať. Doslova. Pekná je tá myšlienka a prevedenie. Takéto filmy ma vždy nejak dostanú. Ústredná dvojica, miestami trojica veľmi sympatická. Film, pri ktorom Vám nezmizne z tváre taký ten úškrn, že veľmi pekné, milé a romantické to bolo. Dal by som viac, keby to nebolo tak nalinkované a predvídateľné. 3 z 5 ()

spitr 

všechny recenze uživatele

V období speciálních efektů a 3D je "Písečný muž" osvěžující dílo. Žádné podivné pohyby kamery, bez úprav techniky, která by u vás vyvolávala závrať. Švýcarský režisér Peter Luisi natočil moderní pohádku, zůstávající konzistentní až do konce. Ztráta písku je dobrá metafora pro různé věci. Benno (Fabian Krüger), v roli snobského šviháka, musí zásadně změnit své arogantní anti-sociální chování, než se úplně sesype- a to doslova. Sandra (Irene Brugger) ve Švýcarsku opravdu provozuje kariéru zpěvačky, tolko k jejím opravdovým vokálním výkonům, které nelze nepochválit. Film dostal cenu diváků na Filmfestivalu Max Ophüls. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama