Písečný muž

• Švýcarsko Der Sandmann (více)
všechny plakáty
Trailer

Filatelista Benno má rád pořádek, Beethovena a krásné ženy. Jeho sousedka Sandra sní o kariéře zpěvačky, po nocích ho ruší hlasitým zpěvem ve svém baru a je neúspěšnému dirigentovi vůbec trnem v oku. Jednoho rána najde Benno ve své posteli písek. Když zpozoruje, že písek trousí on sám, změní se jeho dosud spořádaný život v naprostý chaos. Den ze dne se z něho sype více písku a brzy hrozí, že se celý rozpadne. Jakmile Benno zjistí, že právě Sandra je klíčem k záchraně, začíná zoufalý závod proti času... Písečný muž je moderní pohádka se špetkou černého humoru o síle proměny a odvaze ukutečnit tajné sny. (Das Filmfest)

Trailer

Konev odpad!

Chtěl jsem dát odpad hned po 1/2 hodině, ale vzhledem k celkovému hodnocení jsem dokoukal film do konce. Děsně nesympatický, arogantí a namyšlený filatelista, který dostal, co si zaslouží: za lhání se ztrácel a měnil na písek. Ani romantika, ani drama, ale prostě a jednoduše kravina! Ani ten konec to nezachránil. ()

Axi

Mám naprosto rozporuplné pocity! Film byl natolik šílený a psycho, že mi ruka sama od sebe naťukala 4 hvězdy, ani nevím jak... Místy jsem neudržela smích, což je co říct (natvrdo jsem vyprskla smíchy a málem se udusila vodou) a jindy to bylo zase vážné až to vedlo k zamyšlení, sem tam smutek a beznaděj a nakonec i úsměvné milé momenty :-) První polovinu filmu se snažíte pochopit, o co vlastně přesně jde - tedy pokud si předem nepřečtete info o filmu, což nemám ráda, protože to pak není žádné překvapení či přemýšlení... Za mě zajímavá blbůstka, od které jsem původně nečekala vůbec nic. ()

Johnny.ARN

Niečo medzi Zakliaty v čase a Počiatkom. Chalanisko stále keď klame, tak trúsi piesok aka začne sa rozpadať. Doslova. Pekná je tá myšlienka a prevedenie. Takéto filmy ma vždy nejak dostanú. Ústredná dvojica, miestami trojica veľmi sympatická. Film, pri ktorom Vám nezmizne z tváre taký ten úškrn, že veľmi pekné, milé a romantické to bolo. Dal by som viac, keby to nebolo tak nalinkované a predvídateľné. 3 z 5 ()

spitr

V období speciálních efektů a 3D je "Písečný muž" osvěžující dílo. Žádné podivné pohyby kamery, bez úprav techniky, která by u vás vyvolávala závrať. Švýcarský režisér Peter Luisi natočil moderní pohádku, zůstávající konzistentní až do konce. Ztráta písku je dobrá metafora pro různé věci. Benno (Fabian Krüger), v roli snobského šviháka, musí zásadně změnit své arogantní anti-sociální chování, než se úplně sesype- a to doslova. Sandra (Irene Brugger) ve Švýcarsku opravdu provozuje kariéru zpěvačky, tolko k jejím opravdovým vokálním výkonům, které nelze nepochválit. Film dostal cenu diváků na Filmfestivalu Max Ophüls. ()

pan_Bily

Ty v***, tak to je hustýýýý... spíš sypký teda :-) Pár dobrých frků, hlavně v první půlce filmu, kdy zjišťuje co se děje a snaží se to nějak maskovat. Mezi tím trocha zvědavosti, co to je, proč to je, co z toho bude. Ale postupem času, hlavně pak s blížícím se koncem, a jak rozklíčovává jak to zastavit, už se jen divíte jak to koho napadlo a po skončení si řeknete "to byla blbost". ()