poster

Písečný muž

 • Švýcarsko

  Der Sandmann

 • USA

  Fraulein and the Sandman, The

 • USA

  Sandman, The

Komedie / Drama / Fantasy

Švýcarsko, 2011, 88 min

Režie:

Peter Luisi

Předloha:

E.T.A. Hoffmann (kniha)

Kamera:

Lorenz Merz
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Figusek
  **

  Pozitivně hodnotím pouze délku filmu a nápad, nic víc. Zpracování příběhu kostrbaté, herecké výkony směšné a laciné, hudba průměrná... Fabian by se mnou někdy klidně mohl jít do drůbežárny oklovávat zrnka, pač na jeho orlí sosák se nedotahuje ani ten můj. Nicméně veliký frňák velkého ducha značí, hňupéééé! Možná mému mírnému hněvu dopomohlo i sedm škopků co se ve mě koupalo, jenže aspoň díky nim mě ten film tolik nesral! 40%(25.7.2015)

 • kinghome
  ****

  Kdo by si kdy pomyslel, že Švýcaři natočej skvělou netradiční "romantickou" komedii? Já si myslim, že moc lidí to nikdy ani nenapadlo a doteď si myslej, že to je píčovina, Omyl! Peter Luisi vymyslel naprosto nereálnej příběh o chlápkovi, ze kterýho prostě opadává písek a funguje to kurevsky skvěle! Benna musíte už od začátku nenávidět a přejete mu jen to nejhorší a postupem času... se to vůbec nezmění. Prostě to je svině největšího kalibru. Pořád jen nadává, naváží se do ostatních a je to zlý chlapík. Postupem času zjišťuje proč z něj opadává písek a jak se to dá zastavit. Celej film se náramně bavíte a někdy i litujete Sandru, která od Benna dostává takovou čočku. Jen škoda toho americkýho konce, ale tak, byla to romantická komedie, tak se to dalo čekat. Jinak ale příjemný překvapení 83%(14.11.2013)

 • Radiq
  ****

  Hodně zajimavá psycho podívaná, hlavně v první polovině mě to vtáhlo jak lepkavou slinu visící z pusy. Hned prvotní ochrstnutí ksichtu bylo udělany moc hezky a pak se taky dozvíme, že takovej hajzl, co si do huby nevidí, si to aji zaslouží. Každopádně vidíme budování milostnyho/nenávistnýho vztahu mezi filatelistou-hudebníkem a servírkou-zpěvačkou, kterej se projevuje písečnou pohromou. A to je na tom to nejzajímavější - chlap, co trousí písek, kterej dokáže uspávat. Tohle by mě fakt nenapadlo. Chvilema mi to připomínalo jeden z největších skvostů Nicholase Cage Polibek upíra, akorát s tim rozdílem, že se nemění v upíra, ale v písek. A tenhle písečný muž mě zaujal skoro stejně...(6.3.2014)

 • Axi
  ****

  Mám naprosto rozporuplné pocity! Film byl natolik šílený a psycho, že mi ruka sama od sebe naťukala 4 hvězdy, ani nevím jak... Místy jsem neudržela smích, což je co říct (natvrdo jsem vyprskla smíchy a málem se udusila vodou) a jindy to bylo zase vážné až to vedlo k zamyšlení, sem tam smutek a beznaděj a nakonec i úsměvné milé momenty :-) První polovinu filmu se snažíte pochopit, o co vlastně přesně jde - tedy pokud si předem nepřečtete info o filmu, což nemám ráda, protože to pak není žádné překvapení či přemýšlení... Za mě zajímavá blbůstka, od které jsem původně nečekala vůbec nic.(4.5.2020)

 • Ronee
  *****

  Benno mi trochu pripomínal Harolda z filmu Horšie to už nebude. Aj on mal svoj život presne nalinkovaný. Postupne zistil, že svojim pocitom nemôže vôbec veriť, pretože všetko je úplne naopak. Doteraz sa pohyboval akoby v nesprávnom svete, pretože ten ozajstný je schovaný za hŕbou piesku. Piesok evokuje presýpacie hodiny. Čím ho je viac, tým menej má Benno času. Musí sa rozhodnúť. Musí pochopiť svoje pocity. Musí konečne zistiť, čo chce. Keď už ho piesok zasypáva natoľko, že sa nemôže ani hnúť, rozprávka speje k záveru. Či sa podarí Bennovi uskutočniť plán, je však otázne.(21.10.2011)