Reklama

Reklama

Písečný muž

  • Švýcarsko Der Sandmann (více)
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Filatelista Benno má rád pořádek, Beethovena a krásné ženy. Jeho sousedka Sandra sní o kariéře zpěvačky, po nocích ho ruší hlasitým zpěvem ve svém baru a je neúspěšnému dirigentovi vůbec trnem v oku. Jednoho rána najde Benno ve své posteli písek. Když zpozoruje, že písek trousí on sám, změní se jeho dosud spořádaný život v naprostý chaos. Den ze dne se z něho sype více písku a brzy hrozí, že se celý rozpadne. Jakmile Benno zjistí, že právě Sandra je klíčem k záchraně, začíná zoufalý závod proti času... Písečný muž je moderní pohádka se špetkou černého humoru o síle proměny a odvaze ukutečnit tajné sny. (Das Filmfest)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (45)

pan_Bily 

všechny recenze uživatele

Ty v***, tak to je hustýýýý... spíš sypký teda :-) Pár dobrých frků, hlavně v první půlce filmu, kdy zjišťuje co se děje a snaží se to nějak maskovat. Mezi tím trocha zvědavosti, co to je, proč to je, co z toho bude. Ale postupem času, hlavně pak s blížícím se koncem, a jak rozklíčovává jak to zastavit, už se jen divíte jak to koho napadlo a po skončení si řeknete "to byla blbost". ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

SPOILERY Pořádně domyslet scénář a dotáhnout ho, tak je to podle mě fakt dobrý. Ten důvod, proč se z něj sype písek, se dá odhadnout celkem rychle, ale pořád jsem čekal nějaké pozadí za tím vším a hlavně jsem pořád čekal, že se to bude líp vyvíjet. K tomu závěru se to totiž posouvá divně, jestli k té holce celou dobu něco cítil, tak proč se to projevilo až na poslední chvíli? Proč když se odhalilo, že písek se z něj nesype když je upřímný, se z něj nesypal ve chvíli, kdy jí nadával? To se do ní zamiloval zničehonic nebo šlo o to, aby se zamilovala ona do něj? Změnil se teda k lepšímu nebo z něj zůstalo stejné hovado i po tom všem? Přece jenom, u klavíru zase nadával. A ten konec jsem moc nepochopil - byl to happy end nebo to mělo symbolizovat, že umřeli oba dva a ona s ním zůstala v těch snech? Navíc i ty postavy samy o sobě mohly být líp představené. Jinak to ale funguje fakt celkem slušně, kamera je povedená, má to podmanivou atmosféru, pár věcí pobaví -ale i tak to dokáže být v určitých chvílích správně vážné, ten námět se mi taky líbí a dost se mi líbí, že ačkoli to mělo asi malý rozpočet, tak i tak si s tím Luisi dokázal skvěle vyhrát. Jen škoda těch mínusů, no... Lepší 3* ()

Reklama

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Niečo medzi Zakliaty v čase a Počiatkom. Chalanisko stále keď klame, tak trúsi piesok aka začne sa rozpadať. Doslova. Pekná je tá myšlienka a prevedenie. Takéto filmy ma vždy nejak dostanú. Ústredná dvojica, miestami trojica veľmi sympatická. Film, pri ktorom Vám nezmizne z tváre taký ten úškrn, že veľmi pekné, milé a romantické to bolo. Dal by som viac, keby to nebolo tak nalinkované a predvídateľné. 3 z 5 ()

Konev odpad!

všechny recenze uživatele

Chtěl jsem dát odpad hned po 1/2 hodině, ale vzhledem k celkovému hodnocení jsem dokoukal film do konce. Děsně nesympatický, arogantí a namyšlený filatelista, který dostal, co si zaslouží: za lhání se ztrácel a měnil na písek. Ani romantika, ani drama, ale prostě a jednoduše kravina! Ani ten konec to nezachránil. ()

Figu 

všechny recenze uživatele

Pozitivně hodnotím pouze délku filmu a nápad, nic víc. Zpracování příběhu kostrbaté, herecké výkony směšné a laciné, hudba průměrná... Fabian by se mnou někdy klidně mohl jít do drůbežárny oklovávat zrnka, pač na jeho orlí sosák se nedotahuje ani ten můj. Nicméně veliký frňák velkého ducha značí, hňupéééé! Možná mému mírnému hněvu dopomohlo i sedm škopků co se ve mě koupalo, jenže aspoň díky nim mě ten film tolik nesral! 40% ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama