Kdo přežije: Cookovy ostrovy (TV pořad)

Survivor: Cook Islands

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní

USA, 2006, 45 min

Rozdělení do 4 kmenů podle etnik je sice zajímavé, ale víc mi vyhovuje tradiční dvoukmenové. S poslední čtyřkou jsem byla spokojená, jejich jízda byla opravdu neuvěřitelná. Těšilo mě, že je v pořadu Sundra, protože mi hrozně připomíná Angelinu. :) Co se týče soutěží byl Ozzi fakt pašák. Docela jsem měla ráda Parvati. Vítězství jsem vítězovi jednoznačně přála. Každopádně by mě zajímalo, co by se dělo, kdyby došlo ke shodě hlasů 3:3:3, to by se pak pro veliký úspěch znovu rozdělával oheň nebo co? :)(21.2.2014)

Další skvělá řada plných zvratů a nečekaných událostí. Nejvíc mě dostal 9., 10. a 11.díl. To jsem zůstal sedět s otevřenou hubou. Má nálada byla jak na houpačce. Nejdříve jsem byl hodně naštvaný a překvapený, ale s 11.dílem jsem se zase uklidnil. Rozhodně tahle řada patří společně s Panamou na vrchol všech řad co jsem doposud viděl. Oblíbenci Ozzy a Yul (ze začátku). S vítězem jsem spokojen.(22.11.2011)

Ač je tomu již pár let, kdy jsem Cookovy ostrovy viděl, dodnes se pro mě jedná o nejlepší sérii. Parvati je nejlepší ženskou hráčkou, z Ozzyho všichni šíleli (dokud si o sobě nezačal moc myslet) a tříhodinový rozdělávání ohně sirkama je třešničkou na dortu. K tomu ještě slušný vítěz. Nejlepší sezóna a pamětihodná televizní událost. Favoriti: Ozzy, Parvati, Yul(4.1.2015)

Komentář obsahuje části této série = pokud jste sérii neviděly, tak si tento komentář prozatím nečtěte. Opět si vzpomínám na mládí, kdy jsem sledoval pořad ,,Kdo přežije,, (jen přesně nevím jakou serii z prvních sérií). Tato série byla jednoznačně jednou z nejlepších sérií vůbec. Rozdělení na etnické skupiny bylo zajímavé a nastalo zde i noho zvratů ke kterým byli hráči i řekněme tlačeni možnostmi soutěže (viz návrh dezerce). Od vzniku dvou kmenů jsem jednoznačně přál Aitu zvláště po odchodu jejich dvou členů. Od počátku jsme si nejvíce oblíbil Yula a jsem rád, že série dopadla jak dopadla. Ostatní účastníci? Billy ze sebe dělal metalistu, ale leda nás metalisty ztrapnil (Dlabal na všechno a všechny a oháněl se tím jak jeho život je metal a kdesi cosi, když skrze tuto filozofii na vše dlabe tak ať nelze do Kdo přežije), Ozzy byl v soutěžích neskutečný, Yul vynikající stratég, Jonathan byl skvělý (Měl své dny kdy byl opravdu nepříjemný, ale on vnesl do hry drama.), Candice (Pohledná, ale tupá slečinka. Žasl jsme, když vyčítala Jonathanovi jeho 2. dezerci když i ona sama zradila kmen ta měla mlčet a šoupat nohama.), Adam (Namyšlený blbeček co nic nedělal a jen laškoval s holkami víc nic a až mu teklo do bot tak začal trošku myslet hlavou.), Nate (Další namyšlenec jakmile mu někdo řekl, že má něco udělat tak už pro něj hlasoval, aby ho vykopl + ty trapné gesta v porotě...) a Parvati to je kapitola sama o sobě (Namyšlená kravka co šla do hry jen a pouze flirtovat dokud jí neteklo do bot tak neznala v táboře nic a když šáhla 1x na mačetu tak si skoro usekne prst.) další postavy nebyly moc výrazné a spíše jen tak propluly touto sérií. Celkově jsem spokojen a dávám klasické 4z5(12.7.2012)

Asi jedna z nejpohodovějších survivořích sériií! Rozdělení podle ras, které jsem čekal, že bude hrát víc roli, ale některé aliance vydrželi až do finále, které bylo extrémně záživné. Nad sérií jsem ještě přemejšlel "co kdyby" tak tejden. Můj oblíbenec je samozřejmě Ozzy, protože ty jeho výkony byly neuvěřitelný. Nejvíc sexy byla Parvati :) Ústřední postava: Yul Oblíbenci: Ozzy (TOP), Parvati Neoblíbenci : Stephanie(4.3.2013)

• - Serie se natáčela u ostrova Aitutaki v souostroví Cookových ostrovů v jižním Pacifiku.

(x_silver)

• - Spoiler: Jedná se o první sérii, ve které měli soutěžící možnost vzbouřit se svému kmeni a přidat se k druhému. Tuto možnost využili Jonathan a Candice. (slatkac)

• - Série byla fanoušky pořadu z Česka a Slovenska, kteří hlasovali na webu věnovaném pořadu v roce 2012, zvolena jako nejoblíbenější. (x_silver)