Kdo přežije: Cookovy ostrovy

• USA Survivor: Cook Islands
všechny plakáty
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2006, 45 min

Tvrdá soutěž na exotickém ostrově, ve které trosečníci doslova bojují o přežití, vodu, jídlo a náčiní, které jim usnadní život. A v neposlední řadě o výhru v podobě milionu dolarů! (oficiální text distributora)

Djoker

Spoilery. Moje jednička v Survivorovi, která i po desítkách dalších sérií nemá konkurenci. Famózní cast, provokativní rozdělení na čtyři etnika, krásné prostředí, zajímavé a napínavé soutěže, složitá strategie a zvraty. Ne, tady nechybí opravdu nic. Tolik oblíbenců jsem v žádné jiné sérii neměl. Cookovy ostrovy mají opravdu obsazení na úrovni all-stars. Vidět zrod největší hvězdy Survivora je skvělý zážitek. Ozzy hraje prim hned od začátku a kouzlí na všech frontách. I klasičtí záporáci jsou tak dobří, že vás vlastně štvou jen minimálně. Říkal jsem si, že kdyby donutili Yula použít skrytou imunitu, tak by to bylo ještě zajímavější, ale to už bych chtěl asi moc a hlavně by nemohl vzniknout příběh legendárního kmene Aitu, který ustál dvojitou zradu. Sakra, mrazí mě i teď, když to píšu. Prostě nejlepší série! Ve finále jsem sice fandil Ozzymu, ale Yul si to rozhodně zasloužil. Favorit: Ozzy, Oblíbenci: Parvati, Candice, Yul, Cao-Boi, Adam, Nate, Cecilia. ()

Tom Riddle

Spoilery Po Panamě další série se čtyřmi kmeny se setkala se silnou diváckou odezvou. Nejen proto, že dělení kmenů je kontroverzní (dělení podle rasy - běloši, černoši, asiati a latinoameričani) a mnozí soutěžící podlehli rasovým předsudkům i stereotypům, ale i proto, že patří mezi nejdramatičtější a nejzábavnější řady celkově. Vítěz: 4* - zdánlivě jeden z nejlepších vítězů, vyrovnaný strategicky, sociálně i fyzicky, se skvělým výkonem na poslední radě, pravdou ovšem je, že díky nedomyšlenému systému tajné imunity by musel být sakra neschopný, aby se do finále nedostal. Top 20: Parvati Shallow, Yul Kwon. Oblíbenci: Jonathan Penner, Candice Woodcock ()

Zeck

Survivor Cook Islands je celkově 13. řadou v celosvětovém fenoménu Survivor. Čeští a slovenští členové komunity jí vyhlásili za 3. nejlepší řadu ze všech a rozhodně ne náhodou. Natáčela se v létě 2006 a vysílaná v USA byla téhož roku na podzim. Hráčů je poprvé v historii 20 a podruhé jsou rozděleni do čtyř kmenů. Zajímavostí ale je, že kmeny budou rozděleny dle rasy a etnika příslušných hráčů, což s sebou v době vzniku neslo velkou dávku kontroverze. Finalisté budou premiérově tři, což nastolilo trend, který Survivor dodržuje až dodnes. Zároveň z této řady vzešli rovnou čtyři hráči, kteří se objevili v budoucích hvězdných řadách. Cook Islands je kompromisem mezi skvělými soutěžemi, nádherným prostředím, zajímavými osobnostmi hráčů a v neposlední řadě zahrnuje jeden z největších příběhů v historii soutěže. 100% ... http://reality-show.eu/ ()

Pethushka

Tahle řada se mi zatím líbila asi ze všech nejvíc. Nejen, že tam docházelo k docela pěkným zvratům, ale taky jsem se u toho dost nasmála. Výborné a často dramatické byly i výzvy, zejména ty ve vodě. A s vítězem jsem maximálně spokojená, jelikož vyhrál vyrovnaný člověk, který to měl v hlavě v pořádku. Překvapující je, že mi tam vlastně ani nikdo extrémně nevadil. Oblíbený kmen: Puka. Oblíbení: Yul, Becky. Neoblíbení: nikdo. 5* ()

hirnlego

Nejzáživnější Survivor z těch pár, co jsem zatím viděla (2. Guatemala, 3. Panama) – a to samozřejmě díky Jonathanovi. Zhubnul nějakých 14 kilo a je z něj nádhernej židák, kterej trošku přihřál polívčičku stereotypům – ale je to hra a já mu škodolibě fandila. Dokonce jsem kvůli jednomu dílu šla rychlou chůzí domu, jen abych to nepropásla v telce (a poslední 4 díly jsem si pak dokonce stáhla, abych se nemusela otravovat s TV, olol, takže holt musim dát 4*, pocit trapnosti stranou). A už potřetí to vyhrál někdo, komu jsem to z těch dvou posledních přála víc – tomuhle jsem ale jakože opravdu "fandila" a mnohem dýl, než jen nějaký poslední dva díly jako obvykle. Je to sociální hra, takže si to zasloužil víc než ten druhej, objektivně. Jinak už vim, proč se na to má koukat jako na seriál a nepouštět se do 4 dílů za sebou – masochismus s mírou jo, ale tohle už bez nadávek prostě nešlo. A snad nikdy nebyly dva kmeny tak jednoznačně rozděleny na "lepší" vs. "debilnější" – Raro byla fakt banda jednoduchých buranů. _____ P.S.: Rogue, Parvati teda vážně palec dolů, s těma kecama je fakt otravná a až nezvykle často jsem pocítila potřebu šlápnout jí do té retardované šklebící se placky, co má místo xichtu. Ale je to jen hra ;;;) ()

• Série byla fanoušky pořadu z Česka a Slovenska, kteří hlasovali na webu věnovaném pořadu v roce 2012, zvolena jako nejoblíbenější. (x_silver)
  • Poprvé byli soutěžící rozděleni do kmenů podle etnického původu. (Zix.)
  • Serie se natáčela u ostrova Aitutaki v souostroví Cookových ostrovů v jižním Pacifiku. (x_silver)