Kdo přežije - Cookovy ostrovy

• USA Cook Islands
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2006

Tom Riddle

Spoilery Po Panamě další série se čtyřmi kmeny se setkala se silnou diváckou odezvou. Nejen proto, že dělení kmenů je kontroverzní (dělení podle rasy - běloši, černoši, asiati a latinoameričani) a mnozí soutěžící podlehli rasovým předsudkům i stereotypům, ale i proto, že patří mezi nejdramatičtější a nejzábavnější řady celkově. Vítěz: 4* - zdánlivě jeden z nejlepších vítězů, vyrovnaný strategicky, sociálně i fyzicky, se skvělým výkonem na poslední radě, pravdou ovšem je, že díky nedomyšlenému systému tajné imunity by musel být sakra neschopný, aby se do finále nedostal. Top 20: Parvati Shallow, Yul Kwon. Oblíbenci: Jonathan Penner, Candice Woodcock ()

davistercz

Nejlepší díl za celou tuhle sezonu, ačkoli je to už velmi stare, přeci jenom rok 2006, tak je to opravdu pecka. Viděl jsem Cookovy ostrovy,Čínu,Guatemalu a Panamu. Omlouvám se,že už hodnotím dřív jako že tenhle díl byl nejlepší,když jsem přitom nezkoukl všechny díly. Ale tato epizoda mě tak nadchla, že bych se chtěl jednou připojit do tohoto pořadu.. Bravo Yule!!! ()

kukentipla

O čem to je? Viz. obsah......Co já NATO? Cookovy ostrovy považuji za jednu z vůbec nejlepších sezón. I když jsou Cookovy ostrovy v řadě věci inovativní (viz. komentář Zecka) jejich kouzlo spočívá v castigu. Ten je naprosto dokonalej a nemohu si vzpomenout na jihou řadu, kde by tolik hráčů upoutalo mou pozornost (Jonathan - velký hráč nebojící se velkých tahů, Parvati - prohnana to mrška, Candice - arci trubka, Nathan - vtipálek, Adam - boreček a blbeček, Yul - geniální stratég a navíc dobrej sporťák, no a nakonec OZZY - takovej sympatickej opičák, kterej to skoro urval hrou na idividuální imunitu) ()

Hrabka

Moje první viděná série, takže pochopte můj prvotní šok a rozpolcenost v hodnocení celého konceptu tohoto pořadu. :-) Do tohoto pořadu bych se asi jen tak nepustil, ale jeho ohromná oblíbenost u jednoho velkého fandy a mýho kámoše mi nedala spát. :-D Tak jsem si řekl, že mrknu na jednu sérii a uvidím jaké to teda je. Nejlepší jsou prý Cookovy ostrovy, tak jsem zvolil právě tuto sérii... Bavilo mě to, zkouknul jsem to za dva dny, ale k samotné hře mám řadu připomínek. Určité věci jsou fajn, ale něco mně docela dost vadí a hodně si rozmyslím, jestli budu mít sílu na víc sezón. +++ Soutěž založená na přežití v divočině se mi líbí. Zkouška, co lidi vydrží odříznutí od civilizace, je moc dobrá. Dále se mi líbí všechny druhy soutěžení ve výzvách (dovednostní, soutěže na trpělivost a vědomosti - tohle všechno se sem hodí a chtěl bych si nějaký ty opičí dráhy i soutěže, co můžou zabrat několik hodin, strašně rád vyzkoušet). +++ Zjednodušeně vzato mi v této soutěži vadí dvě věci. A to styl vyřazování, založený na intrikách, podrazech, přetvařování. To je mi hodně proti srsti, nemám to rád a občas mě to hodně sralo... Dal by se asi vymyslet lepší systém hry, ale to by to potom nebylo tak zajímavý pro diváky, kteří právě po tomhle nejvíce touží, že? Méně závažnější druhá věc, která mi vadí, je to, jak je se soutěžícími zacházeno ze strany tvůrců pořadu. Myslel jsem, že to bude boj o přežití, že to bude mimo jiné o tom, kdo dokáže nejlépe přežít v divočině... Ale dost často to vypadalo spíš na příjemnou dovolenou v Tichomoří, kde každou chvíli někdo dostane pořádnej žvanec, výlet do ráje, teplou koupel, všechny možný pomůcky na zpříjemnění pobytu, apod... Určitě je důležité nějak odměňovat vítězící, ale takhle? +++ Teď se objeví nějaké spoilery, takže kdo ještě neviděl a chtěl by někdy vidět, tak ať dál nečte!!! Některé postavy byly zajímavé a fandil jsem jim, některé mi nevadily, některé mě naopak štvaly. Narozdíl od Mikronésie, které jsem dal jako druhé příležitost, mně tu nikdo vyloženě nepil krev. Ale postavy jako J.P., Candice a hlavně Jonathan mě dokázaly slušně namíchnout, ale ještě se to dalo. (V tu chvíli jsem myslel, že Johnathan je největší hajzl, ale po Mikronésii jsem to musel přehodnotit, ne proto, že bych ho začal mít rád, ale proto, že se objevily mnohem větší šmejdky!) Kmen Aitu mě po vzpouře Johnathana a Candice svými výkony ohromil a i pozdější soudržnost po sloučení kmenů byla obdivuhodná. Respekt! Dva finalisté (nepočítám vypočítavou Becky, která se celou dobu jen vezla) si pozici ve finále opravdu zasloužili. Fandil jsem Ozzymu, protože si to podle mě prostě zasloužil nejvíc (dovednosti, férovost), takže mě výsledek zpočátku dost naštval, ale pak se mi to rozleželo a Yul si to taky zasloužil, takže s výsledky docela spokojenost. Konec spoilerům. +++ Survivor je určitě zajímavá a napínavá soutěž, ve které si každý může najít to svoje, proč na ni bude koukat. U mě si zřejmě takovou oblíbenost nenajde, ale je to určitě povedený projekt. A hlavně velké dobrodružství pro soutěžící! Chtěl bych si to zkusit, ale nevím, jestli bych na to měl nervy ohledně taktické stránky... () (méně) (více)

WolfIssen

Jedna z těch tahounských, hodně bavících řad, hlavně kvůli novým zvratům a v neposlední řadě zajímavým soutěžícím. Oblíbenci: Ozzy, Yul, Cao Boi. Byl jsem rád, když jsem viděl, že mládě tereje se vrátilo i s hnízdem zpět k jednomu z rodičů na strom. Ukázal se dobrý charakter hráčů, kteří při shánění vajíček nechtíc hnízdo i s ptáčetem shodili. Pohodový metalista Billy taky pobavil :-) "Hispánská kutura není moje kultura, má kultura je metal". / "Škoda, že jsme neměli metalový kmen". :-D ()

• Série byla fanoušky pořadu z Česka a Slovenska, kteří hlasovali na webu věnovaném pořadu v roce 2012, zvolena jako nejoblíbenější. (x_silver)
  • Serie se natáčela u ostrova Aitutaki v souostroví Cookových ostrovů v jižním Pacifiku. (x_silver)
  • Poprvé byli soutěžící rozděleni do kmenů podle etnického původu. (Zix.)