Kdo přežije: Cookovy ostrovy (TV pořad)

Survivor: Cook Islands

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní

USA, 2006, 45 min

Moje první viděná série, takže pochopte můj prvotní šok a rozpolcenost v hodnocení celého konceptu tohoto pořadu. :-) Do tohoto pořadu bych se asi jen tak nepustil, ale jeho ohromná oblíbenost u jednoho velkého fandy a mýho kámoše mi nedala spát. :-D Tak jsem si řekl, že mrknu na jednu sérii a uvidím jaké to teda je. Nejlepší jsou prý Cookovy ostrovy, tak jsem zvolil právě tuto sérii... Bavilo mě to, zkouknul jsem to za dva dny, ale k samotné hře mám řadu připomínek. Určité věci jsou fajn, ale něco mně docela dost vadí a hodně si rozmyslím, jestli budu mít sílu na víc sezón. +++ Soutěž založená na přežití v divočině se mi líbí. Zkouška, co lidi vydrží odříznutí od civilizace, je moc dobrá. Dále se mi líbí všechny druhy soutěžení ve výzvách (dovednostní, soutěže na trpělivost a vědomosti - tohle všechno se sem hodí a chtěl bych si nějaký ty opičí dráhy i soutěže, co můžou zabrat několik hodin, strašně rád vyzkoušet). +++ Zjednodušeně vzato mi v této soutěži vadí dvě věci. A to styl vyřazování, založený na intrikách, podrazech, přetvařování. To je mi hodně proti srsti, nemám to rád a občas mě to hodně sralo... Dal by se asi vymyslet lepší systém hry, ale to by to potom nebylo tak zajímavý pro diváky, kteří právě po tomhle nejvíce touží, že? Méně závažnější druhá věc, která mi vadí, je to, jak je se soutěžícími zacházeno ze strany tvůrců pořadu. Myslel jsem, že to bude boj o přežití, že to bude mimo jiné o tom, kdo dokáže nejlépe přežít v divočině... Ale dost často to vypadalo spíš na příjemnou dovolenou v Tichomoří, kde každou chvíli někdo dostane pořádnej žvanec, výlet do ráje, teplou koupel, všechny možný pomůcky na zpříjemnění pobytu, apod... Určitě je důležité nějak odměňovat vítězící, ale takhle? +++ Teď se objeví nějaké spoilery, takže kdo ještě neviděl a chtěl by někdy vidět, tak ať dál nečte!!! Některé postavy byly zajímavé a fandil jsem jim, některé mi nevadily, některé mě naopak štvaly. Narozdíl od Mikronésie, které jsem dal jako druhé příležitost, mně tu nikdo vyloženě nepil krev. Ale postavy jako J.P., Candice a hlavně Jonathan mě dokázaly slušně namíchnout, ale ještě se to dalo. (V tu chvíli jsem myslel, že Johnathan je největší hajzl, ale po Mikronésii jsem to musel přehodnotit, ne proto, že bych ho začal mít rád, ale proto, že se objevily mnohem větší šmejdky!) Kmen Aitu mě po vzpouře Johnathana a Candice svými výkony ohromil a i pozdější soudržnost po sloučení kmenů byla obdivuhodná. Respekt! Dva finalisté (nepočítám vypočítavou Becky, která se celou dobu jen vezla) si pozici ve finále opravdu zasloužili. Fandil jsem Ozzymu, protože si to podle mě prostě zasloužil nejvíc (dovednosti, férovost), takže mě výsledek zpočátku dost naštval, ale pak se mi to rozleželo a Yul si to taky zasloužil, takže s výsledky docela spokojenost. Konec spoilerům. +++ Survivor je určitě zajímavá a napínavá soutěž, ve které si každý může najít to svoje, proč na ni bude koukat. U mě si zřejmě takovou oblíbenost nenajde, ale je to určitě povedený projekt. A hlavně velké dobrodružství pro soutěžící! Chtěl bych si to zkusit, ale nevím, jestli bych na to měl nervy ohledně taktické stránky...(21.2.2012)

Obsahuje spoilery!! .. Naprosto perfektní řada, jako vždy :)). Krásné prostředí, soutěžící úžasní (podrobněji dále), skvělé úkoly a překvapení (například vypadnutí dvou lidí v jeden den, 3 lidi ve finále). Jeffa musím jako moderátora opět pochválit, už si nedovedu představit řadu Survivoru bez něj. Teď trošku k těm soutěžícím :) , prvně musím rozhodně pochválit Ozzyho za fyzickou zdatnost (neuvěřitelné, vyhrát tolikrát zasebou imunitu - fůůha), Yul kterému jsem výhru přála byl perfektní na strategie, nehádavý, nejvíce překvapil nalezením imunity (kterou nakonec ani nepoužil). Z žen mě zaujala jen Flika, která mi byla velmi sympatická a bohužel vypadla dost brzy. Jonathan a Adam byli opravdu otravní jak ... Velmi mě bavily scénky s ostrovem vyhnanství a Candice :)).. Na závěr musím velmi vychválit úvodní hudbu s videjkem - perfektní !! Velice překrásné. Oblíbenci: Yul, Ozzy, Flika. Nejhorší: Jonathan, Adam(16.4.2013)

Nejzáživnější Survivor z těch pár, co jsem zatím viděla (2. Guatemala, 3. Panama) – a to samozřejmě díky Jonathanovi. Zhubnul nějakých 14 kilo a je z něj nádhernej židák, kterej trošku přihřál polívčičku stereotypům – ale je to hra a já mu škodolibě fandila. Dokonce jsem kvůli jednomu dílu šla rychlou chůzí domu, jen abych to nepropásla v telce (a poslední 4 díly jsem si pak dokonce stáhla, abych se nemusela otravovat s TV, olol, takže holt musim dát 4*, pocit trapnosti stranou). A už potřetí to vyhrál někdo, komu jsem to z těch dvou posledních přála víc – tomuhle jsem ale jakože opravdu "fandila" a mnohem dýl, než jen nějaký poslední dva díly jako obvykle. Je to sociální hra, takže si to zasloužil víc než ten druhej, objektivně. Jinak už vim, proč se na to má koukat jako na seriál a nepouštět se do 4 dílů za sebou – masochismus s mírou jo, ale tohle už bez nadávek prostě nešlo. A snad nikdy nebyly dva kmeny tak jednoznačně rozděleny na "lepší" vs. "debilnější" – Raro byla fakt banda jednoduchých buranů. _____ P.S.: Rogue, Parvati teda vážně palec dolů, s těma kecama je fakt otravná a až nezvykle často jsem pocítila potřebu šlápnout jí do té retardované šklebící se placky, co má místo xichtu. Ale je to jen hra ;;;)(19.11.2011)

Cookovy ostrovy jsou zatím tou nejlepší reklamou na Survivor. Zásluhu na tom má skvělá kombinace výborného výběru prostředí, tak i casting hráčů. To, že jde o pestrý výběr osobností, o tom není pochyb, to je v každé řadě. Zde je ale hned několik zajímavých charakterů, které dokážou hru táhnout a uvést ji do tempa. Za všechny stačí jmenovat Yula, Johnatana, Ozzyho a když se přidá třeba blázen, jako je Cao Boi, tak je o zábavu postaráno. Další, co dělá tuto řadu o tolik lepší oproti ostatním, jsou zvraty ve hře. Bývá zvykem, že se dočkáme tak jednoho v období sloučení. Tady to ovšem neplatí a blafuje se od začátku a velké zvraty přijdou minimálně dva. Víc nemá cenu psát, po všech stránkách spokojenost (včetně vítěze) a tudíž jasných 100%(4.1.2012)

Rozhodně série za 5*****, ale Panama mě dostala víc. Těžko napsat, která ze všech sérií, co jsem viděl, byla nejlepší, ale Cookovy ostrovy byl řadil hned za Panamou. Opět však nevyhrál můj největší oblíbenec. Zatímco třeba v Panamě jsem jasně fandil Terrymu a nesnášel Arase, na Cookových ostrovech mě dostali jako Ozzy, tak Yul. Já však více fandil Ozzymu. Byl téměř nepřekonatelný v soubojích o odměnu a imunitu, zrovna tak, jako Terry v Panamě, zatímco Yul byl skvělý stratég. Jinak nejkontroverznější postava série byl Jonathan, zradil snad všechny účastníky hry. Ale zpět z Ozzymu a Yulovi. Nakonec vyhrál finále Yul 5 vs 4 proti Ozzymu na hlasy a bylo to velmi napjaté. Já to Yulovi přeju, ale je velká škoda, že nevyhrál Ozzy. Moc jsem mu fandil. Jinak mám moc rád skvělý hudební doprovod Russe Landaua, nejvíce se mi líbí song Rites of Passage. Pokaždé, když příjde několika posledním trosečníkům pošta, že mají sebrat pochodně a zavzpomínat na své padlé kamarády, tak si uvědomím, že už se blíží vyvrcholení série. Zde je odkaz na ukázku: http://www.youtube.com/watch?v=mLcADRcTC_A(24.11.2011)

• Ozzy Lusth

• - Poprvé byli soutěžící rozděleni do kmenů podle etnického původu. (Zix.)

• - Druhá série, ve které měli soutěžící možnost jít do druhého kmene a zároveň první série, ve které toho dva soutěžící využili. (Zix.)

• - Serie se natáčela u ostrova Aitutaki v souostroví Cookových ostrovů v jižním Pacifiku.

(x_silver)